PDA

Zobacz pełną wersję : Wilgotnosc......



Xeo
05-10-2012, 06:36
Jak utrzymujecie stala wysoka wilgotnosc u swoich aviculariu bez pojawienia sie plesni??

Jimbo
05-10-2012, 06:44
Musisz mieć dobrą wentylację.

Xeo
05-10-2012, 06:53
aha

GALN
05-10-2012, 08:05
Xeo na świeżym podłożu zawsze pleśń wyjdzie po pewnym czasie zanika oprucz wietrzenia można podnieść kwasowość podłoża dodawająć torfu takiego z bagnistych terenów pomaga.

serafin wolny
05-10-2012, 10:27
W małych pojemniczkach gdzie jest słaba wentylacja wszelkie gałązki czy kawałki drewna to przekleństwo.Jeżeli zastosujesz nawet samo włókno kokosowe i np.sztuczną roślinkę to nawet przy bardzo dużej wilgotności pleśń się nie pojawi,oczywiście trzeba sprzątać wszelkie resztki.Ja nie zmieniałem już wystroju pojemniczka od dwóch miesięcy i praktycznie zapomniałem już co to jest pleśń a wilgotność utrzymuję na bardzo wysokim poziomie ok.85%W Dużych dobrze wentylowanych terrariach gdzie mam prawie dorosłą A.metallicę mam pełny wystrój tz. korzenie rośliny ścianki z kory czy korka także przy bardz dużej wilgotności pleśń też się nie pojawia.(Korzenie mam afrykańskie takie brązowe z zoologa).

Atrax Robustus
05-10-2012, 10:41
Ewentualnie zawsze mozna spryskiwac tylko czesc terrarium... a drewniane elementy, ktore stykaja sie z podlozem, nalezy w tych miejscach pokryc warstewka wosku (u mnie pomoglo).
Jednak zgadzam sie ze wszystkimi... wentylacja jest najwazniejsza.

serafin wolny
05-10-2012, 12:28
Według mnie obklejenie woskiem czy innym materiałem nic nieda lub da tylko na chwilę.Próbowałem już tego,ale przy dużej wilgotności pleśń pojawiała się na całym obszarze drewna nie tylko w miejscu stykającym się z podłożem.Dlatego lepiej dać sobie spokój z korzeniami i wszelkimi drewiankami w małych pojemniczkach.Lepiej dać kawałek sztucznej roślinki i mieć święty spokój,szczególnie przy Awiculariach ,którym trzeba później burzyć całe gniazdo i narażać je na stres.

Xeo
05-10-2012, 12:58
Wyjolem kawalek kory...zostal kawalek roslinki(zywej)
Z roslinka nic sie nie dzieje ,ale na korze zaczynal sie robic bialy nalot :]
Teraz przeloze ja do wiekszego pojemnika i zostawie w spokoju..

42d3e78f26a4b20d412==