PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z skorupą orzecha



Gunseg
05-10-2012, 15:26
Wsadziłem mojej boehmejce L6 połowe kokosa. Przed tym wygotowałem go w soli i dokładnie wyczyściłem z resztek miąszu!!! Problem polega na tym, że cały czas zauważam na nim nowe "zalążki" pleśni:((( Usuwam, je co prawda, ale rano znów są nowe!!!! Może to od wilgoci i temp?? No i przez to, że leży bezpośrednio na trofie. Mój znajomy ma na gałęzi u vesicolor i nic mu sie nie dziej!!! Co z tym zrobic???

serafin wolny
05-10-2012, 15:31
Poprostu połóż kokos na całkowicie wysuszonym torfie.Nie cała część torfu w terrarium musi być wilgotna a nawet nie powinna.Gwarantuje ci ,że ci nie zapleśnieje!

Hari
05-10-2012, 17:11
Gunseg napisał(a):

> Może to od wilgoci i temp??

Brawo Holmesie!! Własnie rozszyfrowales tajemnice plesni ;>
Sprobuj go wysuszyć i wyprazyc porządnie (piekarnik/mikrofalowka). Do tego nie podlewaj i nie spryskuj kokosa i niech dodatkowo ta kryjówka lezy w suchej czesci terrarium. Nie zaszkodzi tez lepsza wentylacja. Problem powinien minąć.

_INVISIBLE_
06-10-2012, 02:03
Mojego kokosa przed wlozeniem do terra nawet niepasteryzowalem (niewiedzialem).
Usadowilem kokosa pod zarowka, zraszam tylko niewielka czesc terra oczywiscie zdala od kokosa i tak sobie lezy kilka miesiecy, i zero plesni.

Atrax Robustus
06-10-2012, 10:36
Ja nie mam najmniejszych problemow z plesnia, bo kokos stoi na podlozu, ktore jest wysuszone na pieprz. .. w pojemniku jest jednak wysoka wilgotnosc.

Aroboss
06-10-2012, 12:18
Ja miałem tak samo i dałem sobie spokoj bo obawiałem sie o pajaczka Polecam zmiane na doniczke plastikowa

Gonzaj_
07-10-2012, 05:10
ja mam pł kokosa niewygotowanego tam gdzie sie kokos sie styka z torfem mam kokos polany wolkie i nie mam problemu z klesnia wystarczy robi kokosa polac wolskie swierczki i Wszysto GRA !! :)

Pordawiam !!

Hwarang
07-10-2012, 07:06
LSD rulez? :/

42d3e78f26a4b20d412==