PDA

Zobacz pełną wersję : Co kombinuje moja irninia ?? :P



bachus
07-10-2012, 04:20
Mam od kilku dni psalmopoeusa irminie L5, miałem w terra 2 kawałki mahoniu, zaczęły pleśnieć, więc wyjąłem je do oczyszczenia, po czym w ciągu kilku godzin pajak nie miał się gdzie schować i wykopał sobie w rogu terra dołek i zalepił się pajęczyną tak, że nie ma stamtąd wyjścia. Nie wiem czy sie przygotowywuje do wylinki, ale ma tam ciasno troche. Miał ktoś może podobny przypadek ??

xKubax
07-10-2012, 04:39
jezel pajak niema gdzie sie schowac to sam sobie cos wykombinuje ! skoro tam siedzi to znaczy ze mu tam dobrze ! bedzie chcial to wyjdzie !
a nie wiesz kiedy mial ostatnio wylinke ?!

Pozdrawiam ! Kuba

herzog
07-10-2012, 04:49
Pewnie tak jak napisales przygotowania do wylinki:)))))Gratulacje
A jesli chodzi o brak miejsca to sie o to nie martw
ptasznik wyszukuje dla siebie odpowiedniego miejsca i widocznie to bylo najodpowiedniejsze:)))))

alice
07-10-2012, 05:01
zabrales mahon wiec zaczela kombinowac gdzie tu sie schowac, nie miala wiele czasu wiec norka, a skoro norka i zalezy jej na tym i nie chce jej sie budowac gniazda z pajeczyny na cale terra co trwa kilka dni to.... wylinka :P przynajmniej mnie sie tak wydaje

Atrax Robustus
07-10-2012, 05:57
Zaobserwowalem to samo u mojej Poecilotherii... obecnie nie widze sensu we wkladaniu do jej terrarium jakiejkolwiek kryjowki, bo zrobila sobie piekny ziemny tunel :)

bachus
07-10-2012, 08:12
Dzwoniłem do hodowcy i reszta jego irmini z tego samego miotu wyliniała kilka dni temu, wiec raczej wylinka. Nawilżyłem ostrożnie terrarium i czekam :)))

x ray
07-10-2012, 12:44
Dokładnie ......moja A.Brocklehursti (4w) kopie takie tunele.....całe dno w pojemniczku na mocz wisi w powietrzu bo jest dookoła podkopane ,ścianki są poklejone pajenczynką delikatnie , i są dwa wejscia lub wyjścia jak kto woli.W takim układzie zrezygnowałem z kryjówki którą mu wkładałem.Mijało się to z celem. Staram się utrzymywac podłoże w odpowiedniej wilgotności ,która pełni też funkcje zapraway łączącej całość konstrukcji.Tunel dokładnie widać bo zrobiany jest tuż przy ściance pojemniczka .Doskonałe miejsce do przechdzenia wylinek . Czasem widuje swojego pajączka jak zmyka do tunelu z pokarmem .Cykl się powtarza po czyszczeniu pojemniczka dlatego ma ksywkę BOB...budowniczy oczywiście

MasterMike
07-10-2012, 16:34
Moja irminia robi dokładnie to samo .nie ma sie czym przejmować .pozdrawiam MasterMike

krzdab2150
08-10-2012, 09:50
Uff.
Moja siedzi tylko w takiej norze. Zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie jest podziemna przypadkiem bo norę ma w ziemi. Przejściowo myślałem nawet kiedyś że padła, ale świerszcze znikały.

Jak jej zmieniłem terra to za kawałkiem kory zrobiła tunel i nową norę.
Mało ją widzę w sumie...

Wylinka/nie wylinka - prawdopodobnie może spędzić tam większość życia!

serafin wolny
08-10-2012, 14:56
To normalne!P.irminia jest co prawda ptasznikiem nadrzewnym,ale wszystkie moje-(obecnie mam 4 szt).mają zbudowane tunele przy samej ziemi,które ew.dalej rozchodzą się w górę.Kiedyś gdzieś słyszałem,że jedynymi typowymi pająkami nadrzewnymi są wszystkie Avicularie,które żyją w koronach drzew a inne np.P.irminie czy Poecilotherie żyją co prawda wśród drzew,ale gniazda w których spędzają większość czasu budują w systemach korzeniowych czyli przy ziemi.

Jeżeli mają zalepiony tunel z obu stron to na 100% oczekują wylinki i mogą nie wychodzić z niego nawet przez miesiąc.

bachus
08-10-2012, 17:22
Moja irminka zalepiła sie pajęczyną, ale mimo to jakimś cudem powiększa swoją norkę i wywala podkład na zewnątrz :P Jedno pytanie - czy temperatura ma znaczący wpływ tylko na szybkość metabolizmu ?? Bo niestety w moim terra waha sie ok 21-22 stopni, sporadycznie tylko do 25 i nie wiem czy to bezpieczne przy wylince. Wilgotność mam dobrą, jakies 80%.

42d3e78f26a4b20d412==