PDA

Zobacz pełną wersję : Pojawienie sie plesni po przykryciu terra!



majes
07-10-2012, 14:18
Od jakiegos czasu buduje nowe terra dla imperatorka.Sa sztuczne roslinki, kryjowki z kamienia no i korzen ktory znalazlem w lesie.Jeden koniec jesdt zakopany w torfie.
Ze na razie nie mam ossiwetlenia to terra stoi sobie w pokoju narazie bez mieszkanca.Wszystko ok ale ostatnio dorobilem przykrycie.No i zaczelo sie.
Terra bylo przykryte 2 dni a w miejscu zakopania korzenia i pod nim pojawil sie bialy nalot.I co tu poczac?????Jesli nie bedzie przykrycia chyba bedzie mi ciezko utrzymac temp.planyje zarowno ziemie jak i korzen wypalic w piekarniku i ulozyc tak jak byly ale wilgotnosc musi byc duza i i tak korzen zamoknie.Co tu poradzic????

Jimbo
07-10-2012, 14:24
Ciężko powiedzieć. Ja też mam korzeń u jednego pajączka i po prostu nie pryskam z tej strony, gdzie jest korzeń i pleśń się na nim nie pojawia. Tyle, że mam dobrą wentylację u niego, bo terra od góry praktycznie niczym nie jest przykryte (tylko na noc zamykam).

majes
07-10-2012, 15:03
wyszorowalem korzen szczota i oplukalem goraca woda.jutro mam zamiar wyparzyc go w piekarniku.mam nadzieje ze to pomoze.ziemie tez mam zamiar wyparzyc a ziemie z plesnia wyrzucic.no i chyba bede zostawial wiekszy otwor wentylacyjny bo jak terra nie bylo przykryte to wszystko bylo ok no ale pojawia sie problem ogrzewania(cieple powietrze ucieka).wtedy tez terra bylo bez oswietlenia wiec moze to tez bedzie mialo jakis wplyw.umieszcze akcesoria po zabiegach w terra zaloze oswietlnie i zobaczymy.przecierz moge miec kompletnie urzadzone terra bez skorpiona.No i bede obserwowal.Jesli plesc wroci trzeba bedzie poszukac innego rozwiazania.

MaJSteR
07-10-2012, 15:06
Wy to macie fajnie... jak ja idę do lasu to wszystkie fajne korzenie są już wyzbierane... :/

Yeter
08-10-2012, 13:19
MAjStER no ja też tak mam i później sie zastanawiam kto moje korzenie zapiepszył. Tak sobie myśle żeby pokryć korzeń (część zakopaną) woskiem albo najlepiej silikonem, tylko nie wiem jak wpływa na skorpiona bo nie posiadam...jeszcze ]:-> tak sobie gadam :)

majes
08-10-2012, 14:58
moze raczej woskiem bo silikon moze przy temp 30 wytwarzac jakies opary czy cos takiego.wygrzalem dzis korzen.jutro sie biore za ziemie.zobaczymy.

42d3e78f26a4b20d412==