PDA

Zobacz pełną wersję : Resztki pokarmu - gdzie są ?? + coś o świerszczach



bachus
08-10-2012, 05:48
1). Mam problem, podałem mojej irmini L5 świerszcza i nic z niego nie zostało, ani kawałeczka nie mogę znaleść (wzrok mam dobry :P ). Boehmei L10, którą miałem kilka dni u siebie robiła tak samo, nic nie zostawiała. To normalne ??

2). Czym karmić świerszcze ?? bo zamiast żreć ogórka i marchewkę zżerają siebie nawzajem :P

Hari
08-10-2012, 06:01
1. Zawsze zostaje minimum mała szara kulka. mozesz jej nawet nie zauwazyc. Najczesciej widoczna staje sie dopiero kiedy zostanie zalązkiem plesni.Do tego im mniejszy posilek, a glodnijszy pająk, tym mniejsze resztki - to normalne.

2. przeczytaj opis swierszcza. (platki, warzywa, owoce, pokram dla rybek, troche bialka zwierzecego). Swierszcze naprawde nie są wybredne co do pozywienia...

iron16
08-10-2012, 06:03
1 Moje pająki też zazwyczaj nic nie zostawiają, więc to chyba normalme.
2 A co do świerszczy to ja moim daje pokarm płatkowy dal rybek, którego mają pod dostatkiem tak jak wody. Do tego daje im też czasami marchewke i jakoś sie nie zjadają.

RAMMSTEIN1
08-10-2012, 06:41
Zawsze musi zostac resztka jedzenia, a jezeli cos...pozniej moze pojawic sie plesn i wtedy usunie sie to co zostalo :)

Pedro
08-10-2012, 07:20
moj kumpel znalazl ostatnio u swojego ptasznika zakopane resztki swierszczy. moze sa oszczedne

serafin wolny
08-10-2012, 07:27
Zgadzam się,że resztka jedzenia musi zostać z prostego powodu :pająk niema możliwości rozpuszczenia wszystkich składników swej ofiary.Gdy niema resztek to oznacza to,że poprostu ich nieznajdujemy,niezauważamy.Ja osobiście doszedłem po pewnym czasie do takiej wprawy,że bez żadnych problermów dostrzegam nawet bardzo małą,ale charakterystyczną kulkę lub zlepek jak kto woli,która podczas przyświecenia żarówką lekko się błyszczy w podłożu.

_INVISIBLE_
08-10-2012, 10:15
Ptaszniki ruwniez zakopuja resztaki :), moim swierszcza podaje karme dla rybek jest to ich ulubiony przysmak. Mozesz zrobic rowniez pasze z kilkunastu skladnikow np. karma dla ryb, chleb, maka, itp. nie podawaj ryzu pon. jest to twardy pokarm i swierszcze nie jedza go

bachus
08-10-2012, 14:19
Dzięki wszystkim :)))

i`am
10-10-2012, 17:26
generalnie to zawsze zostaja resztki, jakby sie dobrze przyjzal co z nimi robi pajak po skonsumowaniu ofiary wszystko bys sie dowiedzial;] czesto ptaszniki ukladaja je w jakims miejscu po czym nogami ugniataja to ziemi( tak przynajmniej romi moja albopilosum L14) ;] poprostu trzeba dobrze poszukac;]

Cujo
11-10-2012, 09:54
Gdzies w tv widzialem program o walkach swierszczy :) "Zawodnikow", z ktorych najlepsi potrafia kosztowac po kilka tys. dolarow, karmi sie gotowanym ryzem. Z czego wniosek, ze to najlepszy pokarm dla tych owadow.

Hwarang
11-10-2012, 10:17
Najlepszy jesli chcesz miec walczace bezmozgie "karki", jak chcesz wychowac inteligencje, to polecam jabluszka ;)

mich
11-10-2012, 12:33
Hwarang - po co Ci inteligentne jedzonko? :P Jak jesz szynke to ma dla Ciebie znaczenie czy świnia była głupia czy mądra? :D

Hwarang
11-10-2012, 16:10
To tylko taki niewinny zarcik ^_^'
Btw, nie jadam szynki. Zwierzeta sa moimi przyjaciolmi.... :>

42d3e78f26a4b20d412==