PDA

Zobacz pełną wersję : Zaatakowani przez Regalisa ?



Tomo
09-10-2012, 06:18
Czy ktoś został ugryziony przez Poecilotherie Regalisa lub inne ptaszniki z gatunku Poecilotheria ?
Jak działa jego jad ?

Atrax Robustus
09-10-2012, 06:51
To neurotoksyna, mogaca wywolac czesciowy paraliz oraz pewne dlugotrwale problemy z motoryka... nie wspomninajac o silnym bolu w miejscu ukaszenia i goraczce.
Czasem nie jest tak zle, ale gdyby dochodzilo do zaburzen swiadomosci, nalezy wezwac pogotowie.

serafin wolny
09-10-2012, 07:08
Wpisz w wyszukiwarce "Ukąszenia" tam jest opis gościa,który został ugryziony przez Poecilotherie ornate.

Serpent
09-10-2012, 17:16
jak wygląda ukąszenie Poecilotheri wie najlepiej Vorax sam Wam powie ;-)

Pozdrawiam
Serpent

vorax
09-10-2012, 17:30
WITAM
A więc ja doznałem tego przypadku!!
A mianowicie, ugryzła mnie p.ornata ale naszczęście mała po ok 3-4 wylince!
Początkowo nawet o ty ni wiedziałem!
Po kilku godzinach zaczeła mi puchnąć ręka, dostałem dość silnych dreszczy i temperatury ok 42 stopni! myślałem na początku że to przeziębienie, ale po tem przypomniałem sobie że podczas przeprowadzki pająka do innego pojemnika , wskoczyła mi na ręke i wtedy mogła nie ukąsić! faktycznie miałem dwa malutki ślady po ukąszeniu!
Ale na szczęsćie skończyło sie to kilkudniową opuchlizną i gorączką z dreszczami!
Oczywiście w czasie kuracji pidawałem sobie calcium w płynie dla złagodzenia objawów!
ALE HODOWCY!!!
UWAZAJCIE PRZY PRACACH PODCZAS PRACY PRZY TYCH PAJĄKACH BO NAPRAWDE NIE MA CO TEGO LEKCEWAŻYĆ BO JAD MOŻE TRAFIĆ NA ALERGIKA!!!
A WTEDY TO JUŻ INNA HISTORIA BYŁA BY OPISANA!!!!!

Hwarang
09-10-2012, 18:37
http://www.bighairyspiders.com/poec.html

[RED-689]
09-10-2012, 19:28
Pocieszaj pocieszaj hehe....
Do 23roku zycia nie mialem zadnej alergi. Malujac WODNO ROZCIECZALNA farba dostalem plam.... pierwszy raz w zyciu. Rok pozniej prawie nie moglem oddychac w lato. Od 24roku do 29 nie stalo sie nic pomijajac pojawienie sie gat. C.crawshayi, P.rufilata, P.ornata, P.regalis (moze jak sie uda P. metallica? Staraj sie :-) ...cobalt w drodze. Wiem jedno. Penseta min. 50cm + 100% uwaga. Przyjalem jedna zasade - nie pakuje lap w terraria i pudla z pajakami jezeli mam gorszy dzien, jestem zmeczony itp (nauka na bledach :-)

Pozdrawiam

[RED-689]
09-10-2012, 19:41
....a jezeli juz chodzi o P. regalis to wydaje mi sie ze jest to najspokojniejsza z Poecilotheri.

Tomo
10-10-2012, 03:36
Wielkie dzięki za odpowiedź. Miałem zamiar sobie kupić Poecilotherie regalisa, ale widze że na razie sobie odpuszcze :)
Nie jestem uczulony na jad, ale jednak ukąszenie przez tego pająka nie należy do ciekawych i przyjemnych :)

serafin wolny
10-10-2012, 04:16
Posiadam P.ornate po 10 wyl.,ale to jest pająk z którym obchodzę się inaczej niż z wszystkimi moimi pająkami.Tak jak pisał RED-689 tylko długa penseta+inne urządzenia własnego projektu,pełna koncentracja i pilnuję się aby nie popaść w rutynę.

Tomo
10-10-2012, 05:13
Poecilotheria to gatunek który najbardziej mnie ciekawi, i na pewno trafi do mojej kolekcji. Na razie jednak wole nie ryzykować pracy w terrarium, nawet za pomoca pensety :) Bez wprawy z ptasznikami nadrzewnymi lepiej nie ryzykować .

RAMMSTEIN1
10-10-2012, 05:25
Ja mam zarówno P. ornate jak i P.regalis.
P. regalis to moim zdaniem "najlagodniejsza" Poecilotheria, ale piekielnie szybka - do czyszczenia terrarium wykorzystuje pencete o długosci 10 cm ale i tak pare razy mialem zastrzyk adrenaliny gdy nie wiedzialem w ktorym miejscu znajduje sie moja regalis, doslownie sie teleportuje ;) i nie jest to gatunek agresywny - woli uciec niz zaatakowac. Znam osoby ktore jako swojego pierwszego pajaczka kupowaly P. regalis i swietnie dawaly sobie rady, wystarczy tylko uwazac :-)

a co do P. ornata to prawdziwy "szatan" - jeszcze nie widzialem aby nie byl w pozycji "normlanej" ciagle stoi na tylnych odnozach :P z pewnoscia ten gatunek to wyzsza szkola jazdy ;) - hehe...teleportacja z podwójna predkoscia ;)

Tomo
10-10-2012, 07:54
Bardzo dobre określenie P. Ornaty :) O niej nawet nie mysle. Może po kilku latach praktyki z Regalisem zdecyduje się na "szatana" :) Zdecydowanie P. Ornata jest ciekawym okazem, może nawet bardziej niż regalis, ale jest za bardzo agresywna.

RAMMSTEIN1
10-10-2012, 08:12
jak juz mówilem jezeli chcesz Poecilotherie to doradze wlasnie regalis - to nie jest agresywny gatunek - lecz strachliwy woli uciec niz atakowac ( ale wszystko zalezy od okazu )

Xeo
10-10-2012, 08:35
Ja skonczylem z pterinochilusami :( popadlem w rutyne i zaczolem je lekcewazyc...
Doszly C crawsahyi i inne psychole lecz nic sie nigdy nie stalo bo tak jak mowil RED 689 mam pesetke 36 cm i jestem bardzo ostrozny.
A teraz sam zaczynam z nadrzewnymi i napewno nie omina mnie P.ornata P.regalis itp.

Alerik
10-10-2012, 12:50
Ornata to piękn pająk, ale ja nie wyobrażam sobie chodowli takiej bestii:)

RAMMSTEIN1
10-10-2012, 12:59
hodowla P. ornaty - z początku przyprawiala mnie o szybsze bicie serca, ale z czasem nauczylem sie uwazac przy tym pajaczku, ale jest jedno czego sie boje - teleportacji tego "szatana" suuuuper to wyglada - kiedys prawie mi zwial/zwiala z terra ;] i nalezy bardzo uwazac i fakt - to baaaaaaardzo ladny pajączek...

_INVISIBLE_
10-10-2012, 13:26
A moze tak na deserek Stromatopelme calceatum .... :)

ROOX
11-10-2012, 00:14
Ja mam P.rufilate jest po 4 wyl. jeszcze nie widziałem jej szybkości w pełni ,choć napewno czym starszy pająk tym szybszy,mam nadzieje ,że ona nie sprawdzi mojej.
:):)


Pozdrowienia
Mateusz

Acanthoscurria geniculata 10L
Poecilotheria rufilata 4L

[RED-689]
11-10-2012, 00:24
Czysta ciekawosc... od kogo kupowales? Ja mam rzekomo L3 ale wyglada mi na conajmniej L4 :)

ROOX
11-10-2012, 01:27
Kupowałem od Tomka "Tonny_666" ale była po 3L za 115zł,teraz jest po 4L ma jakieś 5-6 cm z łapkami.

Pozdrowienia
Mateusz


Acanthoscurria geniculata 10L
Poecilotheria rufilata 4L

[RED-689]
11-10-2012, 04:37
Dokladnie i ja mam od niego :) 5-6cm dokladnie.. ale sprzedawal mi ja jako L3. Jakos tez bardziej pasowalo mi to na L4 chociaz przekonywal mnie ze P.rufilata jest wiesza od P.regalis (ja myslalem ze odwrotnie... nawiasem mowiac dalej tak mysle..).

ROOX
11-10-2012, 05:36
A kiedy od niego kupowałeś???

[RED-689]
11-10-2012, 05:41
Bo ja wiem.... ok. miesiaca temu.

ROOX
11-10-2012, 06:53
Ja kupowałem jakieś półtora miesiąca temu i tak jak mówił była po 3L, po około 2 tygodniach u mnie przeszła 4wylinke.To Twoja napewno jest 4L.


PS.Może nasze pajączki to są siostry :) i oby to były dziewczyny:)))))


Pozdrowienia
Mateusz


Acanthoscurria geniculata 10L
Poecilotheria rufilata 4L

[RED-689]
11-10-2012, 11:49
Siostry albo bracia... jedno pewne na 99,9% jeden wyleg.

Moze P. rufilata nie nalezy do najpiekniej ubarwionych Poecilotheri (i to tez zalezy z ktorej strony sie ja oglada ..... :) ale niewatpliwie jak na PL to ciekawostka (zwlaszcza patrzac nawet na ich ceny w EU).

Pozdrawiam

Tomo
11-10-2012, 12:08
Nie ma co, teraz kupuje sobie P. Irminie. Ona tez chyba jest szybka, a poza tym bardzo dobrze skacze, wiec po takim treningu moge zdecydować się na jakas Poecilotherie :)

RAMMSTEIN1
11-10-2012, 22:37
hehe...tia ;] zycze powodzenia...
jak pisalem wczesniej znam osoby ktore jako pierwsze hodowaly Poecilotherie, i jakos im to szlo ;] ale wystarczy uwazac przy obsłudze terra z Poecilotherią i wszystko będzie ok...;]

Atrax Robustus
12-10-2012, 05:44
Ja hodowalem Poecilotherie jako drugiego pajaka i oprocz paru incydentow, nie zdrzaly sie zadne grozne wypadki.
Nie uwazam tego pajaka za bardzo wymagajacego. Jedyne, co trzeba miec w jego hodowli to refleks i respekt :>

serafin wolny
12-10-2012, 08:30
Refleks,respekt i dodam jeszcze wyobraźnie,aby móc przewidzieć na co stać tego pająka w danej sytuacji.Napewno bardzo dobre jest też obycie z innymi gatunkami nadrzewnymi bo jeżeli ktoś potrafi powiedzieć,że np.jego smiti jest piekielnie szybki bo takie opinie słyszałem to niewiem co by zrobił widząc P. irminie nie mówiąc już o Poecilotheri.

Tomo
12-10-2012, 11:01
Dzieki waszym odpowiedziom coraz bardziej się zastanawiam czy nie kupić jednak Poecilotherii :) Zobaczymy. Najwyżej jak mnie dziabnie to umieszcze na forum dokladny opis dzialania jadu :)
Pozdrawiam!

[RED-689]
12-10-2012, 11:12
Jezeli juz koniecznie chcesz Poecilotherie to polecil bym wlasnie regalis i nie sprawiaj sobie odrazu L6 czy L8 tylko zacznij od powiedzmy L2. Da Ci to to ze bedziesz na bierzaco widzial postepy w zachowaniu pajaka.

alice
12-10-2012, 13:53
predzej Ci pitnie niz Cie dziabnie.... ale o tym juz pisali :P
a jak nie masz doswiadczenia z nadrzewnymi to spraw sobie irminke lub awikularie.. bedziesz wiedzial do czego sa zdolne hehehe :P

Szymon_czarodziej
13-10-2012, 18:49
Cześć !
Ja mam ornate, regalis i hysterocrates gigas. Jedyne co zauważyłem u moich poecilotherii to ich faktycznie piekielna szybkość. Mimo, ze jedna i druga poecilotheria zdolala mi zwiac to mialem szczescie byc nieukąszony :) Jeden taki incydent zdarzył mi się całkiem niedawno, moze jkies 2 m-ce temu. Przesadziłem troche ze spryskiwaczem wiec postanowiłem przewietrzyć terrarium odrobine, uchyliłem szybe zamykającą, podparłem ją tekturką i położyłem na wierzchu książkę (książka do patomorfologii wiec cieżka :). Szpara powstała na skutek tego zabiegu miala nie wiecej niż 8mm. Specjalnie przewidując, ze pajaczek moze uciec zostawilem tak mala szpare, zaznaczyc muszę, ze moj pajak jest obecnie po 11 wylince, wiec teoretycznie nie mial prawa sie zmieścic. Jednak tylko teoretycznie :) Spokojny, a jakże, poszedłem spac. Wyjątkowo wyspany rano nie zauważyłem zadnej zmiany w terrarium. Przystąpiłem wiec do coporannego sprawdzania oraz ewentualnego karmienia/spryskiwania tarrariów no i okazalo sie ze moja regalis dala noge (albo raczej wszystkie 8 nog). Koniec końców znalazła się na rewersie terrarium i złapanie jej nie stanowiło już takiego prblemu (pudełeczko po lodach i kartka papieru). Tak czy inaczej przezycie niesamowite, zwłaszcza po fakcie, kiedy świadomośc takiej ucieczki dociera do odbiorcy...
Wbrew tego co mówicie o ornacie, moja po 8 wylince jest wyjątkowo nieagresywna, co do szybkości tego pająka eo nie bedę dublował poprzednikó :)
No i został jeszcze Hysterocrates, wszedzie (prawie) opisywany jako bestia agrsywna pająk_nie_podchodź_bez_zbroi i tu tez musze zdementować to co przeczytałem. Moja pajeczyca jest wlasnie po 9 wylince i jest zupełnie spokojna, najszybciej potrafi uciekać a staje sie groźna dopiero po odkopaniu (raz musiłem ją odkopać jak ją przenosiłem do wiekszego terra).
Nie trzeba chyba mówic, ze nie miałem okazji i bedę się starał nie mieć brać moich pająków na ręcę :)
W najbliśszych planach zakupu mam inne dostępne gatunki poecilotherii (moim zdaniem najbardziej interesujące ptaszniki) oraz Citharishius crawshayi.

MaJSteR
17-10-2012, 11:31
wtedy by nie miał kto opisać <lol>

42d3e78f26a4b20d412==