PDA

Zobacz pełną wersję : a druga moja sprawa ..................



KRYSZOX
10-10-2012, 09:20
a druga moja sprawa to moze mi ktoś powiedziec jak niebezpieczny jest jad murinusa i czy jego ukąszenie na zdrowego człowieka ma jakies skutki ??
( są ofiary w LUDZIACH ??? :P:P )

RAMMSTEIN1
10-10-2012, 09:40
ofiar w ludziach nie ma zadnych ( chyba ze jestes bardzo uczulony ;) )
ale w gruncie rzeczy P. murinus ma stosunkowo slaby jad - są pajaki ktore jad maja o wiele silniejszy, Poecilotherie, C. Crawshayi i pare innych - poczytaj we wczesniejszych postach - byl gdzies opis ukaszanej dziewczyny przez murinusa ;)

talullah
10-10-2012, 15:15
Tu na forum, ale nie pamiętamy w którym miejscu, pisała dziewczyna, którą ukąsił murinus. Jak przejrzysz wcześniejsze posty, może znajdziesz. Ona miała bezwładną rękę przez kilka dni. Jeśli nie jesteś uczulony, możesz spać spokojnie. Uważaj tylko, bo skaczą i podobno są pioruńsko szybkie. Jeśli są szybsze od naszej Emilki L5, to strach się bać.

Robson
10-10-2012, 17:18
poszukaj na forum
ale z tego co pamietam to nawet nie poczula kiedy zatopil w niej kly kiedy ja ugryzl
potem bolala ja reka i opisala to ak jakby ktos wbijal ci w kosc 1000 gwozdzi (czy cos takiego) i po tym wypila wapno (od papugi :>) i potem nie czula reki nawet jak jej mlodszy brat wyginal palce to tego nie czula
itp...
poszukaj a znajdziesz ;)

[RED-689]
10-10-2012, 21:43
>i potem nie czula reki nawet jak jej mlodszy brat wyginal palce to tego nie czula

Jednym slowem gdyby nie "skutki uboczne" to niezle znieczulenie miejscowe :)

Foxtrott
11-10-2012, 00:53
jad murinusa jest SILNY!!! a jad tych które wymienileś jest pioruńsko silny!!!:)
wiem, że po ukąszeniu występuje częsko gorączka.

alice
11-10-2012, 11:13
znam dziewczyne z reala rowniez (zarabista qmpela hyh) opowiesc mialam takze w realu, ogladalam slad, ogladalam pajaka itp....
i kwestia znieczulenia.. coz bol po ugryzieniu byl taki ze miala prawo nie czuc....

Kryszox uwazaj z pajunkiem, jest sliczny ale takze mocno porypany, silny, wiec do terra proponuje od razu jakies blokady bo opisany skurczybyk potrafi sobie otwierac terra rozsuwajac szybki (serio... pierniki sa silne)...

42d3e78f26a4b20d412==