PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po wylince



BakuBak
10-10-2012, 09:34
no więc mój pajączek ,,, 8-letnia samica pamphobetus augustus ( sory za ewentualny błąd ;] ) po ostatnich 2 wylinkach ma strasznie " pogiente nogi ...
problem nie jest w braku wilgotności czy czymś takim bo wszystko to jest okk , a sama wylinka przebiega terz ok .. mi to wygląda tak jakby szkielet twardniał przed zakończeniem wzrostu komurek ... spotkaliście sie z czymś takim ?? moze wiecie jak temu zaradzić ?

RAMMSTEIN1
10-10-2012, 09:37
hmm...mowisz ze wilgotnosc jest ok - ale dzieje sie tak przewaznie ( podkulone odnoza itp itd ) gdy w terra jest mala wilgotnosc - ja nie spotkalem sie z czyms takim zeby bez powodow byly takie objawy ;)))

BakuBak
10-10-2012, 09:49
one nie są podkulone .... .. a wilgotność musi być dobra bo mieze co jakiś czas i jest zawsze na +/- 5% = 80%

ebuke
10-10-2012, 10:13
A MOŻE PO PROSTU ZA MAŁO MIAŁ MIEJSCA DO ROZPROSTOWANIA ODNÓŻY U MNIE TAK BYŁO W PRZYPADKU P.ORNATA ,KTÓRA WYBRAŁA SOBIE CIASNY KĄCIK DO ZRZUCENIA WYLINKI A MIAŁA PRZECIEŻ DO DYSPOZYCJI DUŻE TERRA JAKBY NIE BYŁO! JEŻELI TEN WĄTEK ODPADA TO SORRY ALE NIE MOGĘ WIĘCEJ POMÓC

!!!!!!!POZDRO EMIL!!!!!!!!!!!!

BakuBak
10-10-2012, 10:20
wsumie jest to prawdopodobne .... ... zobaczymy przy następnej ( za jakieś rok :[ )

MasterMike
10-10-2012, 12:57
Nic sie nie martw !!!.jesli chodzi o to ze teraz pajaczek ma odnóza jak z gumy to jest normalne poniewaz dopiero w kilka do kilkunastu dni zwiażą sie w odnózach włókna utwardzajace i pajak nabierze stabilnosci i pewnosci w ruchach.u dorosłych pajaków jest to bardziej widoczne. pozdrawiam MasterMIke

msk
10-10-2012, 16:47
Michal, a kiedy Ty nabierzesz stabilnosci i pewnosci w ruchach? =)

Mnie czeka teraz sporo sprzatania po tej wylince. Strasznego syfu narobil :(

BakuBak
11-10-2012, 04:48
dzięki za odpowiedz:]
ale to nie stety nie to .. one są poprostu krzywe , powyginana i wogule dziwie sie ze to mu sie nie łamie jak chodzi ( ma z tym małe problemy )

Awikularia
11-10-2012, 04:54
Ja mialam podobny problem z Psalmopoeus irminia. Z drugiego kokonu wyszlo kilka takich poskrecanych pajaczkow. Niestety, nie poprawialo sie to przy wylince. Moze po prostu masz takiego pajaka? Poza tym, ktos juz wspomnial o tym, ze jezeli jest za malo miejsca podczas wylinki, to konczyny ulegaja deformacji... Szczegolnie u pajakow, ktore cechuje duzy przyrost, jak wlasnie u rodzaju Pamphobeteus. Na marginesie - Pamphobeteus augusti. Na drugim marginesie - masz dosc rzadki gatunek ptasznika :).

_INVISIBLE_
11-10-2012, 06:03
A jak zapobiegac takim sytulacja....????

Yeter
11-10-2012, 10:59
No właśnie mój vagans szykuje sie do wylinki, ma domek z nakrętki od płynu do kąpieli, ale w środku jest miejsca tak w sam raz. Nagadaliście mi i chyba jak się położy na plecach to wyciągne mu domek żeby sie nie pokrzywił, co o tym sądzicie??

Atrax Robustus
11-10-2012, 11:21
Ok
Najwyzej zdechnie... ale co tam.
A tak na serio: nie ruszaj mu nic w terrarium, jak linieje (ale to kompletnie nic.. chocby wszystko mialo mu przeszkodzic w wylince. Najlepiej juz teraz wloz jakis wiekszy domek).

BakuBak
11-10-2012, 12:48
wiem :P i do tego kobitka w kwiecie wieku ( jakieś 8 latek - albo i 9 :P )
sądze ze mogło to być spowodowane brakiem miejsca :[

ps: tak na marginesie - jest na schandlowanie :P ewentualnie wymiane :]

alice
11-10-2012, 17:09
krzywe nogi nie sa zle, fajnie wygladaja... szkoda tylko ze moga sprawiac problemy przy wylince...

a wy wszyscy chcielibyscie miec pajaki o nogach jak modelki? :P

BakuBak
11-10-2012, 18:01
a jak wkońcu to suczki :P

Atrax Robustus
12-10-2012, 05:41
Ja tam wole kobiety... no ale szanuje przekonania innych :)

[RED-689]
12-10-2012, 06:08
>krzywe nogi nie sa zle, fajnie wygladaja...

I to pisze kobieta? hehehe

42d3e78f26a4b20d412==