PDA

Zobacz pełną wersję : Zniszczyłem domek mojej irmince :(((



bachus
12-10-2012, 08:22
No właśnie, w miejscu gdzie pajak wykopał sobie norke i zakleił wejście pojawiła się pleśń i musiałem znowu całe terra czyścić, norka poszła z dymem :( Czy może mi sie pojawić pleśń jeśli konar zawilgnie "z powietrza" ?? Dałem go do terra tak, że nie styka sie z podłożem w żadnym miejscu.

Awikularia
12-10-2012, 09:21
Czasami sie to zdarza, ale nie za czesto. Ja mam u swoich P. irminia sztuczne roslinki i jeszcze zadna nie splesniala. Mysle, ze to najlepszy sposob na brak plesni. Plus kryjowka z kory debu korkowego. A zniszczeniem domku sie nie przejmuj, paja sobie go odbuduje.

Robson
12-10-2012, 11:35
mi korzen tez kiedys zaplesnial
wlozylem do piekarnika na godzine zrobil sie caly brazowy i problem z glowy...

GALN
12-10-2012, 17:39
To też nieraz nie skutkuje zarodniki pleśni tak jak grzybów przenoszone są w powietrzu jak narafią na sprzyjające warunki to klapa.Chodowałem kaktusy z nasion wilgoność na poziomie 70% musiała się utrzymywać żeby wykiełkowały ziemię prażyłem w piekarniku a i tak pleśń wychodziła.Jedynym sposobem było częste wietrzenie pojemników i wysatwianie na działanie swiała słonecznego przez filtr aby nie spalić sadzonek.

tomi66
13-10-2012, 06:34
nie przejmuj sie on sobie zrobi nowa nore a korzen musisz polozyc na suchym podlozu

42d3e78f26a4b20d412==