PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylator w terra



bachus
13-10-2012, 03:45
Spotykam się z twierdzeniami, że częste wietrzenie terrarium zapobiega pleśnieniu. Co myślicie o zrobieniu otworu w ściance i założeniu wentylatora, odpowiednio zabezpieczonego oczywiście ?? Musiałby dostarczać czy wysysac powietrze ??

GALN
13-10-2012, 04:19
Wysysać by musiał jest większa cyrkulacja wtedy i trzeba by było umieścić go jak najniżej aby chłodniejsze powietrze wyciągał (ciepłe unośi się do góry) silnik z regulowanymi obrotami są takie w magnetofonach samochodowych.
Ale nie ma się co bawić :) wystarczy zrobić 2 kratki wenylacyjne jedna jak najniżej na ściance dróga na przykrywie cyrkulacja wymuszana jest automatycznie ale źródło ciepła muśi być wewnątrz terra inaczej nic to nie da.

bachus
13-10-2012, 04:35
No właśnie mam w terra 2 kratki, jedna nisko z przodu, drógą z tyłu u góry, ale lampke mam na zewnątrz, więc może w tym problem.

GALN
13-10-2012, 05:04
bachus jeśli twoje terra ma takie kratki to wydaje mi się że jest większe i napewno spryskujesz wszysko spryskiwaczem bo tak wszędzie pisze przez co konar jest nonstop wilgony i pleśnieje.Zacznij nalewać wodę bezpośrednio na podłoże w taki sposób aby niejsce w którym konar styka się z ziemią było suche.To zupełnie wystarczy .I bedziesz miał problem z pleśnią zgłowy.Nie spryskuj spryskiwaczem to daje rezultaty przy dużej obsadzie roślin .

bachus
13-10-2012, 05:17
Nie pryskam spryskiwaczem tylko przez strzykawke z wąskim otworem, żmudne, ale dokładne, ale nie moczę wtedy konara.

x ray
13-10-2012, 14:53
Pamientam taki film ,bajkę animowaną....gruby facet miał wentylator...wiatrak na plecach ........i nazywał się KARSON..z dachu. ; )

42d3e78f26a4b20d412==