PDA

Zobacz pełną wersję : Pyatnie!



morgius
12-10-2012, 16:19
Witajcie jestem poczatkujacym hodowcą pająków. i z tym biznesem zaczynam. marzy mi się takei wielkie a właściwie wysokie terrarium dla ptasnzika na drzewnego. podstawa 20x30 a wysokosc z 170 cm. powiedzcie czy ptasznik wlazil by na góre czy tylko do jakiegos pułapu? Juz rozmawiałęm ze sklarzem powiedział ze jest cost akiego mozliwe tylko na dole móciała by być "klapka" do wymieniania roslinek i trofu. Juz mam nawet miejsce w pokoju.. -) poradzcie mi czy takie terrarium miało by sens?

czesiek
12-10-2012, 17:15
Nie wiem czy ma sens dla pająka, ale klapka na dole to chyba za mało, żeby wyczyścić szyby od środka.

PaWeL^
13-10-2012, 02:42
czesc

według mnie to nie ma sensu - w zupełności terra o wysokości 40-50 cm Ci wystarczy, a w takim wysokim ptaszor może mieć kłopoty z znalezieniem pokarmu :/

ps. nie lepiej zrobic 3-4 terra - jedno na drugim ? przynajmniej więcej gatunków byś mógl hodowac :)))

x ray
13-10-2012, 05:11
Napewno będzie niewygodne w obsłudze......to po pierwsze ,po drugie pajaczek osnuje i tak to wszystko pajęczyną po trzecie ....nie potrzebuje aż tak dużo przestrzeni ..istnieje teoria że w mniejszych terrariach nawet grożniejsze gatunki staja się...(choć nie musza ) łagodniejsze .

TheMetal
13-10-2012, 05:52
Poza tym jak w takim terra utrzymać odpowiednia temperaturę ( no chyba że postawisz lampke co 0,5 metra ) i wilgotność ? Nie z tym wieeeeelkim terra dla ptaszników to raczej poroniony pomysł same problemy a poza "fajowym" wygladem to żadnych zalet

Atrax Robustus
13-10-2012, 06:29
A oprocz tego, nigdy nie przewidzisz, w jakim miejscu pajak zechce zrobic sobie kryjowke.

talullah
13-10-2012, 12:11
Jeśli np. postawisz pająkowi wysoką gałąź, i mu się spodoba, zrobi sobie gniazdo na samej górze. Pająk potrafi siedzieć w gnieździe całmi dniami, a czasem dłużej. Jeśli masz 170 cm wzrostu, to będziesz mógł bez schylania oglądać gniazdo. Poza tym, to co pisali przedmówcy:1. ogrzewanie
2. problemy z polowaniem
3. czy terrarium ma być dla Twojej przyjemności, czy dla
wygody pajączka?
Wytrawni hodowcy określili w podręcznikach optymalne wielkości terra dla każdego gatunku pająka.

Atrax Robustus
13-10-2012, 14:03
Dokladnie!
Nature mozna probowac oszukac. Ja swojej Poecilotherii zrobilem kryjowke dokladnie w rogu terrarium, by byla widoczna. Teraz ma wspanialy tunel z pajeczyny, w ktorym wlasnie przechodzi wylinke i wszystko idealnie widac.

Alerik
13-10-2012, 14:09
A cóż to za pomysł:)? Jak już zrobisz takie wysokie terra o małej podstawie to będziesz musiał uważać żeby się na Ciebie nie gibnęło:). A poza tym, to raczej nie będzie dobrze wyglądać. Cóż, kwestia gustu;).

art man
14-10-2012, 05:23
pozatym sam mam pajaczka i mi wchodzi po szybie do gury a u ciebie jak by zaczol wchodzi i by spad to nie wiem czy z takiej wysokosci by przezyl kup sobie 40/30/30 wystarczy ci

42d3e78f26a4b20d412==