PDA

Zobacz pełną wersję : branie na ręce



agumon3
13-10-2012, 12:13
w FAQ pisze, że ptasznika nie wolno brać na ręcę w żadnym wypadku, a co wy o tym myślicie.

talullah
13-10-2012, 12:18
Ptasznik, to nie zabawka. Każde branie na ręce go stresuje. Nie wiesz, jak pająk zareaguje na Twoje pieszczoty. Nawet niegroźny pająk może ukąsić. Chcesz zwierzaka brać na łapki, kup pieska lub kotka. Pająka karm obserwuj i podziwiaj. Dziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi hodowcami, ale nie pieść go.

RAMMSTEIN1
13-10-2012, 12:37
zwłaszcza nie polecam brac mlodych pajakow na reke poniewaz te moga łatwo spasc na podloge i skutki tego moga byc nieprzyjemne....ale w sumie pajaki mozna brac na reke co jakis czas, ale nie ciagle bo to moze je porzadnie stresowac...

Awikularia
13-10-2012, 13:05
Ja sie nie wypieram, od czasu do czasu biore pajaka na rece... Ale nie w formie przytulanki czy maskotki (w sumie to bylby dosc glupi pomysl...), ale w formie pokazania zwierza np. na wystawie. Czasami, jak ktos do mnie przyjdzie do domu, pokazuje na samcu ptasznika, gdzie ma te tajemnicze haczyki i narzady kopulacyjne. A takze aby pokazac, ze nie jest to straszny potwor, ktory od razu rzuca sie na czlowieka i zabija go swoim jadem...

Gonzaj_
13-10-2012, 13:06
ja mam Kedzierzawego wyl.9..... Czasem biore go na reke, pajak ani nie szaleje, ani nie wyczesuje włoskówtotalny........ spokój.........

Pozdro for All

Atrax Robustus
13-10-2012, 13:43
Hmm.. jako autor FAQ pewnie nie wniose nic nowego.. Czasem branie na rece moze byc konieczne lub potrzebne (chocby z ta wystawa), ale... wszelkie inne powody wciaz uwazam za I D I O T Y C Z N E. Lepiej kupic chomika.. ba.. chomik tez nie jest zwierzeciem, ktoremu mozna zaklocac spokoj, tylko po to, zeby sobie go poglaskac.

agumon3
13-10-2012, 16:07
w sumie myślałem tak jak niektórzy z was, chodzi mi o to z tym braniem raz na jakiś czas.Nie długo zamierzam kupić ptasznika szukam odpowiedniego dla początkującego terrarysty. Jestem wam wdzięczny za odpowiedzi. papa.

nokeg
13-10-2012, 17:10
ja jakoś nie czuje potrzeby brania ptaszników na ręke:-) wiem że dobrze im tam gdzie są, a każde branie na ręke je stresuje, zrobi gwałtowny ruch i odruchowo rzuce nim o ściane więc po co to :-)

serafin wolny
14-10-2012, 03:18
Ja mam problem z głowy bo praktycznie żadnego mojego pająka nieda się wziąść na ręce,no może B.emilię,ale jej też nie biorę.

[RED-689]
14-10-2012, 06:31
Gdybys byl z Pomorza pokazal bym Ci na doroslym P. ornata ew. C.crawshayi co robi z mysza. I mysle ze odechcialo by Ci sie takich pytan.

MaJSteR
14-10-2012, 13:22
lol

mnie natomiast wkurza moja matka bo ciągle chciałaby go brać na ręce :/

cochin
14-10-2012, 15:16
ja nie wzialem zadnego jeszcze na reke bo.. panicznie sie boje ukaszenia. mozecie sie smiac ale w zyciu bym zadnego mojego pajaka nie dotknal :( :(

aha nie mam zadnych demonow (b albipolosa, b emilia, chwilowo tez b boehmei)

werni
14-10-2012, 15:56
Witam.
Naprawde nie wiem, czym tu sie tak ekscytowac. Juz pomijajac wszystkie argumenty "przeciw", jakie sam ptasznik moglby przytoczyc, branie pajaka na reke jest nieprzyjemne. Moi wlochaci przyjaciele pacerowali po mnie dwa razy, w czasie przeprowadzki do innego lokum. Dotyk ich malych pazurkow na skorze naprawde nie jest mile, przynajmniej dla mnie.. Drapie, kluje i nie wiadomo co kombinuje.. Mam nadzieje, ze udalo mi sie kogos zniechecic do tego procederu :) Pozdrawiam.

evelman
14-10-2012, 18:16
ja mialem na rekach tylko wtedy jak chcialy ucekac w czasie przenoszenia, ale ostatnio moja dziewczyna sama wziela na reke geniculate i po tym powiedziala ze fajne te pajaczki i przekonala sie do nich...

wczesniej byla przeciwna, ale teraz... wchodzac do mnie do domu od razu biegnie zobaczyc pajaczki...


pozdrawiam

Tomo
16-10-2012, 09:22
Ja osobiście uważam że branie jakiegokolwiek zwierzęcia na rękę powoduje u niego stres ( no moze poza kilkoma wyjatkami oczywiscie). Prawde mowiac nawet terrarysta ma stres biorąc na rękę niektóre gatunki pajakow :) (Ornata ?!?)
Wydaje mi się że umiejetne branie pajaka powoduje u nich tylko minimalny stres, w przeciwienstwie do brania go na ręce i wykonywaniu gwałtownych ruchów, albo obracaniu i tym podobne.
Od czasu do czasu można brać "potworka" na rękę, ale oczywiscie z umiarem.
To jest moja osobista opinia.
Pozdrawiam

manyack
16-10-2012, 09:49
Wszystko nalezy brac na rece, nasza wiedza (nauka) polega zawsze na nowych doswiadczeniach :). Jak kota bierzemy na rece i tarmosimy to tez jest dla niego stres, a nie jakos zdycha tylko po chwili wraca na kolana :) Przy pajakach jest tylko taka roznica, ze nie nalezy go tarmosic, a byc bardzo delikatnym, ale to kazdy terrarysta wie ze naszymi pupilami trzeba ostroznie i ot cala tajemnica :). Pozdrawiam.

Atrax Robustus
16-10-2012, 10:47
Ja sie tylko zawsze pytam... po co? :>

_INVISIBLE_
16-10-2012, 12:13
a ja nie biore i jest mi dobrze :D

BakuBak
16-10-2012, 13:15
hmm ... a znacie takie przysłowie co do rączki to do buzi :] :] :]

Hwarang
16-10-2012, 14:12
Z ciekawosci? Dla wlasnej satysfakcji? Leczniczo (jak ktos ma arachnofobie)? Powodow moze byc wiele :>

[RED-689]
16-10-2012, 17:56
>pajakach jest tylko taka roznica, ze nie nalezy go tarmosic,
>a byc bardzo delikatnym, ale to kazdy terrarysta wie ze naszymi
>pupilami trzeba ostroznie i ot cala tajemnica :)

Polecam dla sprawdzenia delikatnosci sprawdzic gatunki: Haplopelma, Poecilotheria, Pterinochilus, Selenocosmia, Stromatopelma....

Chetnie porozmawiam z kims kto "zrobil to delikatnie" i mu sie udalo :-)

Tomo
17-10-2012, 07:48
równie dobrze można sobie nakleic plakat i na niego patrzec nie dotykając. O wiele łatwiejsze, prawda ?

42d3e78f26a4b20d412==