PDA

Zobacz pełną wersję : inkubacja...



Mc.Luka
14-10-2012, 13:50
po 17 dniach od złożenia, odebrałem mojej samicy p.cambridgei kokon i mam pytania, w szczególności do Tych, którzy już rozmnażali pająki.
otóż:
- w czym inkubowaliście kokon- ja mam fauna-box, średniej wielkości i tam właśnie chcę go inkubować- zrobiłem w środku hamaczek, na którym będzie leżał, wlałem troche wody- poziom ma 5 cm.
- czy fauna-box mam szczelnie zamykać, czy wystarczy kratka tego fauna-boxu ???
- jak często obracać kokon ???
a najlepiej napiszcie co wiecie !!!
dzięki !!!

Awikularia
14-10-2012, 14:13
Hm, z doswiadczenia wiem, ze fauna-box sie do tego celu nie nadaje. Ja mam taki sposob: w malym plastikowym pudelku robie otwory wentylacyjne, na dno klade warstwe torfu i nie dopuszczam do jej wysychania. Nastepnie na malym pojemniczku (najlepsza jest pokrywka od pudelka po filmie do aparatu) ukladam kokon. Tak aby nie mial stycznosci z podłozem. Obracam tak ze dwa razy na dzien, inkubuje w temp. ok. 26-28 stopni. Mialam kilka kokonow i bylo w porzadku.

Mc.Luka
14-10-2012, 14:17
dzięi bardzo Avi- skorzystam z Twojego patentu- raz jeszcze dzięki !!!
aha- jeszcze jedno pytanko- po jakim czasie najlepiej otworzyć kokon i czy młode trzymać w pudełku po filmie do aparatu czy lepiej w kałówkach ???

nokeg
14-10-2012, 16:08
jak coś to po ile bedziesz sprzedawał?? jak coś to zamawiam pare nimf lub pajączków po 1wyl

Awikularia
15-10-2012, 05:46
Ja otwieram kokon Psalmopoeusow po 3-4 tygodniach inkubacji. Po tym czasie powinny byc juz nimfy II. JAk te nimfy juz sa, mozna przeniesc je do suchszego pojemnika, np. na gazę albo na chusteczki higieniczne, wysypujac je delikatnie z kokonu... Po okolo 2 tygodniach powinny zaczac pojawiac sie malutkie pajaczki.

42d3e78f26a4b20d412==