PDA

Zobacz pełną wersję : pare pytan o versi



king
14-10-2012, 15:00
jak w temacie:
1.po ktorej wyl. samiec/samica jest zdalny/na do rozrodu?
2.czy u samca pojawiaja sie bulbusy po ostatniej, czy wczesniej?
3.po jakim czasie od wylinki polaczyc ptaszniki?
A V I C U L A R I A V E R S I C O L O R

RAMMSTEIN1
15-10-2012, 05:38
Ad.1 - samiec po ostatniej wyl. samica mlodsza o 1/2 wyl od samca
Ad.3 - wczesniej, plec mozna rozpoznac wlasnie po bulbusach gdy ptasznik ma min. 3 cm cialka.
AD.3 - 2,3 tyg - nakarm porzadnie samice aby nie zrobila sobir przekaski z samca.

Awikularia
15-10-2012, 05:44
Rammstein, cos ci sie pokickało.... Ptasznikom bulbusy wyłażą dopiero po ostatniej wylince... U mlodszych pajakow plec mozna rozpoznac na podstawie wygladu wylinki... Do rozrodu zdolny jest samiec okolo miesiaca po ostatniej wylince, samice dojrzewaja POZNIEJ, wiec raczej nie sa mlodsze od samcow.... Moim zdaniem najlepiej dopuszczac ptaszniki, kiedy juz przestaną jesc, tak okolo miesiaca. Samiec po ostatniej wylince nie robi od razu sieci do przenoszenia spermy....

Pozdrawiam.

king
15-10-2012, 06:43
moj versi to 7wyl i ma juz bulbusy, nie jest dorosly bo ma dopiero 7-8cm z nogami
a wsklepie powiedzieli mi ze to przed ostatna wylinka, a podkreslam ma juz bulbusy

Hari
15-10-2012, 08:50
:))) Przyznaj sie, po ilu piwach to pisales? :D:D ;]

RAMMSTEIN1
15-10-2012, 08:53
upssss....sorrrrrry, fakt - teraz sam nie moge uwierzyc w to co pisalem :P - pisalem to swizo po tym jak sie obudzilem i po prochach nasennych ;) jeszcze raz sorry :)

Atrax Robustus
15-10-2012, 09:33
RAMMSTEIN1 -> CO MOWILEM O PROCHACH NASENNYCH?!
Lepsza Melisana! :)

Hmm.. ja juz sie nie bede dopowiadal, bo juz wszystko jasne. Moge jedynie powiedziec, ze plec mozna rozpoznac juz po 6 wylince, chociaz z doswiadczenia wiem, ze dosc trudno jest to zrobic nawet, gdy pajak ma te 2-2,5 cm.

Awikularia
15-10-2012, 11:45
W sklepie powiedzieli, ze jest przed ostatnia wylinką i ze to 7 wylinka..... Nie bede komentowac wiedzy tych sprzedawcow... 8 cm z odnozami to i tak sporo, jak na doroslego samca. Zreszta, mozesz nam nie wierzyc, sam sie przekonasz, ze pajak za okolo pol roku dokona zywota, nie zrzucajac przy tym wylinki...

42d3e78f26a4b20d412==