PDA

Zobacz pełną wersję : Zaskakujące zachowanie przy karmieniu



krzychowski
16-10-2012, 13:20
Czy może ktoś wytłumaczyć następujące zachowanie pająka? Niedawno nakarmiłem go mysim oseskiem. Podstawiłem mu go pod sam nos. Kiedy pająk poczuł ruch wyraźnie się zainteresował, ale nie atakował od razu, tylko poruszał się w ten sposób, by mieć małego oseska cały czas pod swoim głowotłowiem, zupełnie tak jakby sadystycznie upajał się bezbronnością swojej ofiary. Trwało to ze dwie minuty, po których zupełnie niespodziewanie bardzo szybko zaatakował. Jak wytłumaczyć taki brak zdecydowania?

Bohmej
16-10-2012, 13:33
Vagans mojego znajomego też tak robi. Może pająki tak lubią. Ja nie nazwałbym tego sadystycznym upajaniem, lecz "badaniem terenu"!!!

Alerik
16-10-2012, 14:12
Ja ostatnio trochę grzebałem w terra Geniculaty i była mocno zestresowana.
Nie zauważyłem tego, bo zawsze jest taka:). Wrzuciłem jej świerszcza a on... SCHOWAŁ SIĘ POD JEJ ODWŁOK!!!:)) Zabrałem owada i nakarmiłem pajączka później...

krzdab2150
18-10-2012, 12:58
Moja theraposa też tak zrobiła. Wpuściłem mysz (dorosłą) do terra. Głupia uciekła do nory pająka. Nora był pusta, ale za moment pająk do niej wrócił!!
Mysz starała się wycofać - pająk nawet ją puścił "pod sobą", ale na wylocie ją capnął. Niewiele brakowało jej do ucieczki. Druga nieskonsumowana, a zakupiona mysz (siostra z tego samego miotu) dostała osobne terra; polubiłem ją i już nie będzie pokarmem. Mam nowe zierzątko!

42d3e78f26a4b20d412==