PDA

Zobacz pełną wersję : blokowanie postów



Tomo
17-10-2012, 08:11
Jestem początkującym terrarystą. Mam pierwszego ptasznika od niecałych 2 tygodni.
Mój temat został skasowany. czy jest jakis powod jego usunięcia? Czy niedośwadczeni terrarysci nie mogą zadać pytań na forum, dotyczących zachowania ich pająków? Martwie sie o zachowanie mojego smithi, poruszam ten temat na forum, majac nadzieje ze doswiadczeni terrarysci pomaga mi w hodowli, podziela sie swoja wiedza i sprawia ze bede mogl zapewnic wspaniale warunki ptasznikowi, żeby wyrósł na silnego i pieknego. A tu moj post zostaje skasowany z powodu poruszenia tematu ktory jest bardzo czesty i bycmoze denerwujacy dla innych doswiadczonych terrarystow. Tylko czemu go kasowac? Nawet jezeli jest trywialny to i tak kazdy sam decyduje czy na niego odpowiadac czy tez go zignorowac. Kazdy mial kiedys wiele pytan na rozne, nawet beznadziejne tematy, ktore teraz wydaja mu sie smieszne i bezsensowne. Wiem ze istnieje FAQ. Przeczytalem go juz 5 razy, ale dalej mam pytania. Rozumiem, że maja one pozostac dla mnie, bez odpowiedzi, aby nie denerwowac doświadczonych i mądrych terrarystow, którzy kiedyś równiez mieli wiele pytań.
Dziękuję.

manyack
17-10-2012, 08:18
Hehehe, spoko, ale na kazdym forum rzadzi admin i to do niego nalezy decyzja co kasowac, a co zostawic. My to tylko male pchelki. Zawsze ten co moze najwiecej, robi co mu sie podoba... prawda Atrax??? ... :P

Atrax Robustus
17-10-2012, 08:22
heh.. Oprocz FAQ, istnieje na forum rowniez wyszukiwarka i ona jest nawet wazniejsza od jakiegokolwiek FAQ.
Ja kasuje takie posty, bo dla uzytkownikow, ktorzy siedza tu juz z rok i dluzej, ciagle odpowiadanie na to samo moze byc bardzo denerwujace. Trzeba przeciwdzialac monotonnosci na forum i takie jest moje zadanie. Tak .. wiem, ze nie powinno sie tego robic kosztem zwierzecia, ale praktycznie wszystko zostalo juz wielokrotnie wyjasnione na forum.

Prosilbym tez o powtorzenie pytania.

Tomo
17-10-2012, 08:33
Tak, rozumienm. Jednak na forum widnieje temat, ktory da wiele informacji czego się spodziewac w poscie. Kazdy go widzi, i sam sie decyduje czy na niego odpowiedziec, czy nie. Równie dobrze temat ten moze zostac bez odpowiedzi, i wtedy po jakis 2 dniach skasowany.
Jesli chodzi o wyszukiwarke to przyznaje racje, jednak nie zawsze mozna znalezc dokladnie to co chce sie wiedziec. Ale to nie powod zeby od razu kasowac taki temat. Może lepiej poinformowac takiego świeżo upieczonego terraryste żeby nie zadawac takich pytan, ponieważ istnieją juz starsze posty.

Atrax Robustus
17-10-2012, 10:03
http://terrarium.com.pl/forum/rules.php
Z perspektywy uzytkownika, ktory przebywa na forum od niedawna, to wszystko wydaje sie bardzo niesprawiedliwe i denerwujace. W kazdym razie, gdybym nie kasowal niektorych postow, zrobilby sie tu prawdziwy... kurz. Pamietam styczen... Pojawilo sie wtedy wielu userow, a kazdy rzucal slepo pytania, nie czytajac wczesniejszych postow.

Podstawowe pytania, jakie sie pojawialy w CO DRUGIM ( ! ! ! ! ), watku, to:
- jak go karmic?
- nie je juz tydzien... 2...3... 4..5..10... itd.
- wow.. zrzucil wylinke
- co zamiast pinek?
i wieele innych. Nikomu nie chcialo sie zerknac pare postow w tyl, aby uzyskac odpowiedz. Wielu starszych uzytkownikow zrezygnowalo z pisania, bo kazdemu nudzily sie juz powtarzajace sie tematy... ze panuje balagan, itd, a wiec zajalem sie tym i bede robil tak dalej. Staram sie wysylac maila z powiadomieniem, dlaczego skasowalem posta i przy okazji wyjasnic problem, ale niestety nie zawsze mam na to czas (gdy pojawia sie kilka postow do kasacji).
Nikomu nie moge obiecac, ze nie bede kasowal postow, bo taki juz moj los :>.
Chcialbym, zeby tu bylo milo i przyjaznie, ale niestety nie umiem zadowolic wszystkich.

Tomo
17-10-2012, 13:19
Nie ma sprawy. Postaram się pisać posty na sensowne tematy, które nie maja nic wspolnego z wymienionymi wyzej. Jednak nie kazdy nowy uzytkownik zna tematy jakie są "zezwolone" na danym forum.
Dzięki za odpowiedz.

talullah
17-10-2012, 16:08
Nie martw się Tomo. Początki zawsze są trudne. Bez względu na to, że Ci skasowali post, to zawsze możesz polegać na bywalcach "forum". Czasem ich rady są bezcenne i mogą uratować zwierzaka.

Hari
17-10-2012, 16:30
...zawsze mozesz pomolestowac kogoś pytaniem na gg. Wiem, ze Rammstein lubi odpowiadać i Atrax też :D :> ...czy ja jestem wredny? ;P

Nie łam sie Tomo. Poczytaj starsze posty i jak cos to pytaj jeszcze raz.

Mysza1983
17-10-2012, 17:42
Jeden mały problemik- Rammstein ma jakiegoś cholernego doła tak że nawet przeszkadzać mi nie che zadając jakieś pytania (mam nadzieje że w końcu mu sie humor poprawi). Co do Atraxa to musze se go wpisać wkońcu na liste urzyszkodników gg i zameczać go moimi pytankami mającymi na celu rozwianie moich wątpliwości ;-). A w sumie każdy forumowicz zapytany na gg o jakis problem postara sie na niego odpowiedzieć lub odeśle Cie do kogoś innego. W każdym bądź razie przez gg dowidziałem się już bardzo dużo i polecam tą niezwykle kontaktową formę zadawania pytań.

Atrax Robustus
18-10-2012, 09:51
Porzadek na forum musi byc... ale na gg jestem mniej wredny i (oczywiscie w miare swoich mozliwosci), postaram sie pomoc kazdemu, kto do mnie napisze.

Atrax Robustus
18-10-2012, 09:54
Porzadek na forum musi byc... ale na gg jestem mniej wredny i (oczywiscie w miare swoich mozliwosci), postaram sie pomoc kazdemu, kto do mnie napisze.
tylko, ze od powaznych tematow jest juz forum, a nie gg ;)

alice
18-10-2012, 11:52
a czy Ty wogole jestes wredny?
z tego co pamietam jak skasowales mojego posta bez problemu rozwiales moje watpliwosci a problem rozwiazal sie sam 2 dni pozniej :)


i swoja droga ja jestem za kasowaniem postow bo pamietam wczesniejszy moment jak co drugi post byl taki sam, zreszta w wakacje bylo to samo heh... i mimo uwielbienia do czytania wszystkich postow po kolei poki nie przeczytam calego forum odechcialo mi sie na miesiac tu zagladac....

Atrax Robustus
18-10-2012, 14:14
Niestety, jestem widocznie wredny dla poczatkujacych :) (nie mam takiego zamiaru, ale niektorzy tak to wlasnie interpretuja)...
Juz tu byl jakis user, ktory zrezygnowal, bo nie mogl dostosowac sie do zasad (... temat o nietoparzach raczej nie pasuje do dzialu "ptaszniki"... albo ja jestem staroswiecki :>).
hehe :D
Ja tez uwielbiam czytac forum, ale jak sie czyta wciaz to samo, to wszystko robi sie monotonne :).
Poza tym nie usuwam wszystkich postow, bo gdybym mial kasowac wszelkie tematy, ktorych rozwiazanie znajduje sie w FAQ lub archiwum, to tu by juz wiele postow sie nie pojawialo. Kasowane sa te takie NAJBARDZIEJ podstawowe, jak:
wylinki, niejedzenie, urzadzenie terrarium, jak urzadzic pudeleczko po kliszy, jakiego wybrac na poczatek, zakopal sie i nie wychodzi... i takie tam podobne :). Nie chce rzucac klod pod nogi uzytkownikom (tak tak. wiem, ze to robie), ale chce, zeby forum bylo bardziej przejrzyste i ciekawe.

Jezeli kogos uraze skasowaniem jego posta, a nie otrzyma on maila, to zapraszam na gg. :)

Tomo
19-10-2012, 13:11
Na poczatku bedzie trudno, ale mam nadzieje ze sie szybko dostosuje. Moze po kilku skasowanych postach bede pisal inne bardzej interesujace i powazne :)
Pozdrawiam.

_INVISIBLE_
21-10-2012, 02:39
Tez to przechodzilem:D

42d3e78f26a4b20d412==