PDA

Zobacz pełną wersję : skorpion - co? jak? gdzie? kiedy ??? :):):)



stadzio
21-10-2012, 15:39
mam zamiar sobie kupic skorpiona , a dokladniej skorpiona (Pandisnus Imperator ) "cesarskiego" tylko mam maly problem niewiem gdzie mam go kupic ?? :(:(:( jezeli ktos moze wiedziec gdzie w krk mozna go kupic i mniej wiecej za ile ? aha i chyba najwazniejsze czy jest on trudny w chodowli ???
DZIEKI Z GURY !!!!!!!!!!!!!!!!!

bT_PrzemO
21-10-2012, 15:42
skorpion latwy w hodowli ... duza wilgotnosc i temp odpowiednia ( hodowla podobna do hodowli pajakow ) :)sam mam imperatorka mlodziutkiego potrafi zjesc w jeden dzien bardzo duzo a potem przez 2 miesiace posci i sie wygrzewa!

walter
21-10-2012, 15:45
Niestety, nie orientuje sie, gdzie w Polsce mozna kupic imperatory (z pewnoscia sa ogolnie dostepne).
Pamietaj rowniez, ze P. imperator jest zwierzakiem CITES-owym.
Jest to gatunek najlatwiejszy w hodowli - zero problemow.

Mysza1983
21-10-2012, 16:38
Ja mam do sprzedania imperatorki, problem jest jeden- temepratura. Wobez tego nie wysyłam w czasie zimy i wstrzymuje sprzedaż wysyłkową aż do wiosny.

stadzio
22-10-2012, 02:15
dzieki za odpowiedzi , mam jeszcze tylko jedno pytanie s dokladniej chodzi mi o to jak silny jest jad imperatora tzw. nie zamierzam brac go na rence i biegac z nim jak glupi po kumplach :) ale gdyby naprzyklad dziabnal mnie gdy robie cos w terarium :)
Czytalem ze imperarotory nie sa agresywne ale gdyby to co moge sie spodziewac po dziabnieciu :) Aha i chcialbym potrzymac moje pytanie dotyczaca kupna i ceny :(
DZIEKI Z GURY

bT_PrzemO
22-10-2012, 02:17
jad nie jest grozny .. ale na rece to i tak nie powinno sie brac ( stres dla zwierzecia) a co do kupna i cen to ja mam wlasnie od Mysza1983 i jestem zadowolony :) ceny ok 30 do 40 zl mlody... 50-60 duzy ;)

talullah
22-10-2012, 13:56
Jad nie jest groźny, chyba, że jesteś uczulony. Jednak ukąszenie jest pioruńsko bolesne. Znajomy, którego dziabnął dorosły imperator, trzy dni "chodził po ścianach". Ze skorpionami jest tak: Mały skorpion ma mocny jad (ma go mało, bo sam jest mały), i mało bolesne ukąszenia. Duży skorpion, typu Pandinus, ma słaby jad, ale ma go dużo i boleśnie kąsa.

RAMMSTEIN1
22-10-2012, 14:07
Mnie tez dziabnal imperator i fakt - dalo sie to odczuc ;)
bolalo przez pare godzin a pozniej przeszlo...
moze uznacie mnie za masochiste - ale to bylo nawet...przyjemne ;P chociaz teraz nieco uwazam z imperatorami ;)

stadzio
23-10-2012, 04:25
Dzieki za wszystkie odpowiedz na moje pytania ale mam jeszcze jedno i teraz dla mnie najwzniejsze muj kolega ma do zalatwienia wlasnie te skorpionki( imperatorki )co chce tylko ze muwi ze maja od 6 do 9 cm interesuje mnie mniej ile juz ma taki skorpionek o takich wymiarach ( :):):) ) i jak mam po nim poznac czy jest on dobry tzw. chodzi mi o to czy np. nie bedzie slaby lub cos podobnego aha i jeszcze morze jak mam poznac czy to samiec czy samiczka ??? :):):)
POMOCY !!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==