PDA

Zobacz pełną wersję : co się stało???



Mc.Luka
22-10-2012, 12:24
moja irminia zrobiła coś naprawdę dziwnego, otóż siedziała sobie jak zwykle w górnym rogu terra- niby nic- ale po chwili kątem oka zauważyłem jak coś czarnego spada- najpierw pomyślałem, że to tylko mi się wydawało, ale po chwili spostrzegłem, że pająka nie ma w tym miejscu, w którym zwykle bywa, podszedłem do terra i okazało się, że faktycznie spadła, ale na plecy i przez jakiś czas na nich leżała (na początku zląkłem się, że coś się jej stało, że może się przesuszyła, zasłabła i spadła- ale wilgotność ok-jakieś 80%, temp. 25*C) ale jak dmuchnąlem w jej strone to momentalnie się podniosła, pokręciła się wokół własnej osi, poszła na "swoje miejsce" i właśnie się czyści.
nie rozumiem co się stało- po raz pierwszy coś takiego zaobserwowałem- wie ktoś może jako może być tego przyczyna i wogle co to za zachowanie???
z góry dzięki za odpowiedzi !!!

Psalmopoeus
22-10-2012, 12:28
No koncach odnóży pająki mają takie coś(:P) co pozwala im chodzić po szybie i takie tam,może przybrudziło sie jej to i spadła hahahahahaha i teraz czyści...

Mc.Luka
22-10-2012, 12:38
może i masz racje- to ciekawe tym bardziej, że po upadku nie podniosła się od razu tylko leżała jakiś czas na plecach w bez ruchu- jak pisałem wcześniej podniosła się wtedy gdy w nią dmuchnąłem...
dziwactwa ;P:D

Atrax Robustus
22-10-2012, 12:47
Mojej Poecilotherii zdarzylo sie to samo przedwczoraj i teraz znowu wygrzewa sie na szybie :>

Psalmopoeus
22-10-2012, 12:48
Albo znudziło sie jej ciągłe "wiszenie" i chciała sobie poleżeć by odpocząć:P

nokeg
22-10-2012, 13:01
a może chciała przejśc wylinke i zapomniała wejść do gniazda i jak już zaczeła przechodzić to spadła:-) najpierw jak to czytałem to pomyślałem że kupe zrobiła, dopiero później doczytałem że to pająk spadł:-) mój zawsze na szybe robi:-)

Mysza1983
22-10-2012, 17:22
Mądry pająk po szkodzie... :-)

42d3e78f26a4b20d412==