PDA

Zobacz pełną wersję : Czy on i ona moga zyc razem?



majes
22-10-2012, 18:31
Chcialbym dokupic jeszcze jednego imperatorka i chcialbym plec przeciwna.
Po pierwsze niewiem czy tego co mam to czy to jest on czy ona.Kto mi to moze rozpoznac?????Jakis wet??????
A druga sprawa to czy mozna trzymac jego i ja razem.Nei beda walczyly czy cos takiego???A co sie stanie po "stosunku"??????
czy trzeba odizolowac samca od samicy?????Bo moze jest tak jak pisza w niektorych ksiazkach ze samica zjada samca jesli ten nie zdazy uciec??????
Co radzicie?????
pzdr

walter
22-10-2012, 22:07
Tutaj masz dobra strone na temat seksowania skorpionow (konkretnie P. imperator).
http://members.tripod.com/~c_kianwee/sex.htm
Najpredzej mozna rozpoznac plec po dlugosci i szerokosci pektyn (te male "grzebyki" na brzuchu).
Owszem, mozna trzymac je razem.
Jesli zaczna walczyc ze soba (co jest niewykluczone), nic na to nie poradzisz i prawdopodobnie nawet nie zdazysz ich rozdzielic.
Taniec godowy jednak wyglada zupelnie podobnie do walki - wlacznie z biciem sie ogonami.
Odizolowac nalezy samice od samca, kiedy ma mlode - moze zabic samca, jesli bedzie sie krecil w poblizu (prawdopodobnie polujac na ktores z maluchow).

Adamek
23-10-2012, 10:29
cze

od wczoraj mam też imperatorka :) bardzo fajny ma około 10-12 cm i superowy zielonkawy kolorek :) tylko nie znam płci :( znacie ktoś jakiś polski artykuł aha i jak przewrócić skorpa na plecki ??troszke boje się go brać do rąk żeby mnie nie dziabnął :)

RAMMSTEIN1
23-10-2012, 10:36
mozesz poprostu go dac do słoika i przycisnac lekko gabka, lub wata wtedy będziesz mogl zobaczyc plec i nie ruszy sie - zobacz w opisie P. imperatora oraz poczytaj FAQ na terrarystyce.pl - tam pisze jak mozna odroznic plec :)

majes
23-10-2012, 14:08
Mam fotki i opis jak odroznic samca od samicy ale bez drogiej plci to chyba nie uda mi sie tego zrobic.Nie bede mial z czym tego porownac.Wolalbym zeby zrobil to ktos kto sie na tym zna.
Adamek co do odwracania skorpa to wez dluga pensete i wez go za ogon podnies i bedziesz mogl zobaczyc.Najlepiej nad terra na mala wysokosc bo ona maja mocne te ogony i czasami sie wierca i moga wypasc a to juz by nie bylo dobrze.Zreszta moj jak go biore penseta to i tak dosiegnie do niej szczypcami i proboje szczypac.

Walter dzieki za stronke.Ja mialem troszke inne fotki z jakiejs niemieckiej stronki.

A jeszcze jedno:Czy jak wloze tego nowego osobnika do terra to od razu moga sie seksic czy np jest jakis okres w ktorym tylko moga????
Samca przeloze do innego terra jak sie mlode urodza bo wczesniej jesli bedzie spokoj to nie trzeba.
A jak to jest z wylinka gdy jest kilka skorpionow????Czy podczas gdy jeden przechodzi wylinke to drogi go nie uszkodzi?????Wie ze ten przechodzi wylinke i nienalezy do niego podchodzic??????

Adamek
24-10-2012, 07:54
a gdybym zrobił fotki przez szybe albo ciś przeźroczystego potrafiłby ktoś rozróżnić płeć ??

majes
24-10-2012, 08:43
moglbym wziag go za ogon i porobic fotki ale niewiem czy jakosc bedzie dobra bo roznia sie szczegolami i niewiem czy na fotce bedzie widoczne.ale sprobuje.

Adamek
24-10-2012, 11:58
ale mówie że ja zrobie mojemu :) I jeszcze jedno. Gdzieś słyszałem że skorpion może wyjść z terra po sylikonie w rogu akwarium. Dla mojego imperatorka mam zrobione terra z akwarium i od góry nie jest zabezpieczone. Aha jak śpie to mam terra idealnie nad głową i niechciałbym żeby skorp mi na głowe w nocy spadł, choć narazie mam go 2 dni :)

walter
24-10-2012, 12:42
Po silikonie w rogach akwarium moga probowac wychodzic (i czasami moze im sie to nawet udawac) wylacznie maluchy, zaraz po zejsciu z mamy i rozpoczeciu samodzielnego zycia.
Moje probowaly ale 5 cm nad podlozem silikon byl lekko posmarowany wazelina i nic im z tego nie wyszlo :)
Wiekszym na 100% ta sztuczka sie nie uda.

Jesli bedziesz mial cokolwiek o lekko chropowatej powierzchni, siegajacego brzegu terra, nawet dorosle skorpiony spierdziela bez wiekszych problemow.

Adamek
24-10-2012, 12:46
no więc mam akwarium z sklepu więc sylikon raczej nie jest posmarszczany w terra jest kokos ale nad nim jeszcze jest 20 cm miejsca a skorp na 8-10 cm :)

majes
24-10-2012, 13:32
Ja tez przez pierwsze dni sie balem ze ucieknie.Terra mialem odkryte ale teraz przykrylem i temp podniosla sie o kilka stopni.
To sa takie dziady ze sie wszedzie wslizgna i uzyja wszystkich konczyn zeby sie podnies podciagnac przepchnac.Moj wiele razy stawal na ogonie i probowal uciec.
A tak wogole to co mozna zrobic zeby czesciej wychodzil z norki?????Ma 28 stopni moze zwiekszyc temp w dzien do 30-31.W nocy ma okolo 25.Jak by mu podwyzszyc o kilka stopni??????Da tto cos??????

42d3e78f26a4b20d412==