PDA

Zobacz pełną wersję : jakie pajaki..??



qufello
24-10-2012, 12:08
Jakie pajaki maja nature spokojna tzn nie zucaja sie na ludzi (cos w stylu smithi albo kedziorek) i dosc sporo jedza??

bart1990ek
24-10-2012, 12:12
geniculatka do 7. wylinki :)

Awikularia
24-10-2012, 12:41
Zaden pajak nie rzuca sie na ludzi.... To nie wyglodniale tygrysy w dzungli..... W sumie wyglodniale tygrysy tez za czesto sie na ludzi nie rzucaja... Poczytaj FAQ, jest dobrze opracowane i znajdziesz tam sporo interesujacych informacji...

walter
24-10-2012, 12:55
Nie ma zadnych standartow ani szablonow.

To sa zywe zwierzeta i kazdy moze reagowac inaczej w roznych sytuacjach.
Potencjalnie i "podrecznikowo" lagodny ptasznik moze sie okazac agresorem (przyklad - moja kochana, psychiczna G. rosea), natomiast potencjalnie i "podrecznikowo" agresywny ptasznik moze byc bardzo lagodny i spokojny.

Bylo juz sporo postow na temat lagodnych murinusow lub H. lividum.
Widzialem rowniez juz i kedziory oraz smithi, do ktorych wolalbym sie nie zblizac.

Nalezy pamietac rowniez o tym, ze jesli jakikolwiek ptasznik dzisiaj jest lagodny, po nastepnej wylince moze zrobic sie agresywny (lub odwrotnie).

manyack
24-10-2012, 13:01
hehehhe.. Awikularia ma racje one sie nie zucaja na ludzi. Trzeba bylo zapytac poprostu o lagodne pajaki, ktore mozna brac na rece lub cos w podobie. Do tego polecam Grammostole np. rosea, aureostriata, pulchra.... Eupalestrusy np. campestratus (ale on jest drogi). Avicularie tez sa lagodne, ale z nimi to juz zupelnie inna historia... Jesli myslisz o kupnie czegos lagodnego to polecam grammostole.

qufello
24-10-2012, 14:07
Dokladnie chodzilo mi o pajaki o naturze spokojnej :D hehe

Lobi
24-10-2012, 14:48
dokładnie!! zgadzam się z walterem

GALN
25-10-2012, 09:36
szczera prawda ja mam dorosłą rozea zapłodnioną potulna jak baranek jak czyszczę pojemnik to ją delikanie patyczkiem przepycham w róg a u młodzej koleżanki 7-8 wylinka te manewry odpadają staje w zaparte i atakuje.

Banan
25-10-2012, 09:39
Nooo popieram, zywy dowod na to to moj smithi z autyzmem!!! Koszmar ten pajak sie chyba za duzo tv naoogladal...

Jimbo
25-10-2012, 10:06
Z autyzmem, to znaczy co, bardzo zamknięty w sobie jest ? :)

Atrax Robustus
25-10-2012, 11:25
Hihi
Pajeczy autyzm :D... hehe
moze jeszcze go trzeba ululac do snu, zeby koszmarow nie mial ?:D

A tak na serio, to nie ma pajakow, ktore rzucaja sie ludziom do gardla. Jezeli chcesz mnie spytac o pajaki o lagodnym usposobieniu, to moglbym Ci podac tez taka nazwe, jak Poecilotheria regalis lub Poecilotheria formosa, gdyz te pajaki sa naprawde bardzo lagodne, poniewaz rzadko zdarza im sie atakowac.

Lagodne usposobienie ma z reguly wiekszosc Brachypelm, Avicularii, Grammostol (agresywne moga byc sztuki z odlowu).

Awikularia
28-10-2012, 11:21
Ja mam srednio agresywna (srednio spokojna?) -> wybrac co wam pasuje :D, samice G. rosea, natomiast dorosly samiec tego samego gatunku jest spokojny jak malo ktory moj ptasznik. I tak juz zrewidowalam poglady na charakter G. rosea...

DOBA
29-10-2012, 07:49
Stary nie kupuj pterinochilusa murinusa to kata rzeznik i masakror w jednej osobie

DOBA
29-10-2012, 07:51
a tak wogole to niepolecam agresorów dla poczatkujacych

Frodo
07-11-2012, 16:17
T. blondi duzo szama, a jak chcesz brac na rece to kup sobie rybki :)

42d3e78f26a4b20d412==