PDA

Zobacz pełną wersję : Cambridgei agresywny w życiu !!!



Snuk
25-10-2012, 11:20
Wszedzie się podaje że cambridgei jest agresywny lecz to jest kompletna bzdura mój cambridgei jest łagodny jak baranek (to w przenośni) dodam że to jest samica po 9wyl. moge gołą ręka manipulować w terra oraz brac ją na reke niezaprzecze że ucieka ale w żadnym stopniu niejest agresywna co o tym myślicie...

Atrax Robustus
25-10-2012, 11:21
Przypadek.

Snuk
25-10-2012, 11:27
być może przypadek ale moje młode cambridgei też są dosyć spokojne są one po 4wyl.

Atrax Robustus
25-10-2012, 11:38
Wiesz
z reguly kembridze naleza do dosc pobudliwych i czasem nawet agresywnych pajakow.
Nie wiem, od kiedy je masz, ale jak krotko, to nie mozesz byc pewien, ze zawsze beda takie lagodne :)
A nawet jak beda lagodne, to .. tylko pogratulowac, bo u wielu osob, to sa prawdziwe diably ;)

Snuk
25-10-2012, 11:43
wiesz ja moja samice mam od 5 wyl. a przy okazji masz może gg je.sli tak to podaj to se pogadamy

Psalmopoeus
25-10-2012, 12:37
Ja mam dorosłą samice cambridgei i moge robić koło niej co chce nawet kiedyś jak sprzątałem w terra i ją dotknołem przypadkiem i uciakła.Jeszcze nigdy nie przyjmowała postawy obronnej i nawet czasami niechce sie jej polować:P

AGAM
25-10-2012, 12:37
moje podrostki też nie wykazują agrezji choć aż tak dogłębnie tego nie sprawdzałem ;) Po prostu kiedy robie coś w ich pojemniczkach siedzą sobie spokojnie w gniazdku. Ewentualnie gdzieś uciekają ale nigdy nie atakują. Ale tak to jest z pajączkami że każdy ma swój charakterek :) Agresywność jest po prostu częstą cechą u tego gatunku.

nokeg
25-10-2012, 12:42
ja mam po 3 wylince, ale dopiero 3 dzień:-) jak narazie nie zauwarzałem żeby pająk był agresywny

_INVISIBLE_
25-10-2012, 14:07
To pajak raczej spokojny moj taki jest rowniez , ale sa przypadki kiedy jest agresywny( nie u mnie ). Wrzystko zalezy od charakteru danego osobnika:)

RAMMSTEIN1
25-10-2012, 14:30
hmmm...Moja Cambri to aniol w pajeczej skorze :) bardzo szybki i bardzo strachliwy :)

Mysza1983
25-10-2012, 15:14
Jak to ktoś kiedyś powiedział: Wyjątek potwierdza regułę. Murinusy też są czasami łagodne ale i tak nie wzioł bym go na rekę :-). To jest taka sama gadka jak agresywna rosea od Rammsteina, powinna być łagodna a nie jest. Zresztą u mnie najagresywniejsza jest geniculata :-).

RAMMSTEIN1
25-10-2012, 15:18
Fakt Mysza :)
ja mojego murinuska wzialbym na reke - jest kochany :P
ale rosea - tfu. w zyciu ;] chce atakowac jak otwieram jej terra - hehe ;)
ale coz...wszystko zalezy od "temperamentu" danego osobnika :)

GALN
25-10-2012, 16:21
wszędzie pisze że pająka się nie oswoi ale napewno przyzwyczajają się one do pewnych sytuacji , ja moich nie dotykam jedynie mam z nimi jaki kolwiek kontakt podczas karmienia i wyciągania reszek i wydaje mi się że gdy otwieram pojemnik to one nie okazują "agresji " tylko czekają na jedzonko :) z tego co wyczytałem na forum to okazuje się że te częso oglądane brane na rękę są bardziej spokojne.
Oglądałem program ostanio o pajączkach nie były to paszniki ale to nieważne robiły sieci na ramkach specjalnie przygotowanych , punkt centralny sieci u wszystkich 10 pająków był po środku ramki ,karzdy z nich dostawał muchę w innym miejscu sieci zawsze tym samym dla danego pająka , po paru dniach pająki przebudowały całą konstrukcję sieci ,punkty centralne znalazły się w miejscu najczęstszego podawania muchy.Okazuje się że one jednak w jakiś sposób przystosowują się do danych sytuacji.Bo jak inaczej wytłumaczyć to że moim pająkom odbija hehehe nawet albopilosum atakują nie mówiąć o kilerze cambridgei i cancerides dobrze że jest najedzony bo wcześniej skakał .Przykład sprzedałem Firii albopilosum po 4 dniach napisała czy czasami się nie pomyliłem i jej inego pająka nie sprzedałem bo się stawia jak pojemnik otwiera 2 przykład Metalla wymieniłem się z nim na albopilosum L6 ,po 2 dniach go dziabnoł hihihih :)

"Pajączki nie są takie "głupie" jak by się wydawało nawet na takie nie wyglądają."
Cytat z księgi GALNa hehehehehe hihihihih ;)

Snuk
26-10-2012, 04:54
Więc widzicie sami nigdy niemożna wierzyć ślepo opisą w ksiażce albo w internecie każdy pająk ma swoje zachowanie i niepowtarzalny charakter a co do murinusa rammstein zgadzam się że w większości przypadków rosea jest bardziej agresywna niż murinus bo znam to z doświadczenia moja samica po10 rosea jest agrewsywna bardzo (bardzo to mało powiedziane:) )a zaś u samicy murinusa po 9 moge robić co chce bo ona siedzi w swoim domku cały czas przestraszona:D

RAMMSTEIN1
26-10-2012, 05:38
u Mnie to wygląda tak:
Murinusek - ucieka, jego nic nieobchodzi moge wkladac reke do jego gniazda i nic poprostu jest bardzo szybki i charakterek ma taki jak B. albopilosum
a z kolei G. rosea - wystarczy dotknac palcem podloza a ta rzuca ( ! ) sie do ataku :D:D ale jest kochana :))))))

Snuk
26-10-2012, 05:58
hehe u mnie identycznie rammstein :P:):D

Jimbo
26-10-2012, 07:57
A ja miałem 3 Rosee, wszystkie były potulne jak baranki. U voraxa widziałem z 6 i wszystkie dawały się spokojowo brać na ręce. Węc nie pisz Snuk, że generalnie Rosee są bardziej agresywne niż Murinusy, bo to jakieś herezje są.

Snuk
26-10-2012, 08:51
jimbo masz racje z reguły podaje się że rosea jest łagodna a murinus nie ja tylko napisałem że moja samica rosea a także inne młode sa dosyć agresywne i rozmawiałem z rammsteinem o jego rosey i też twierdzi żę jego tez jest agresywna więc masz szcżęście że trafiłeś na łagodne

Atrax Robustus
26-10-2012, 10:02
Snuk - moje gg to: 2027194

RAMMSTEIN1
26-10-2012, 10:11
hmm...to ze G. rosea jest agresywna nie jest regula, taka rosea trafia sie raz na parenascie :)
ale przewaznie G. rosea jest spokojna :)))
a moj to taki kochany agresorek :D

AGAM
26-10-2012, 10:40
spośród moich pająków najagresywniejsza też jest chyba jedna z geniculat chociaż teraz i ona już sie uspokoiła. Murinusy są płochliwe ale nie zauważyłem agresji. Podobnie z Psalmopeusami czy H.gigas.

Snuk
26-10-2012, 11:42
hehe agam niezaprzecze geniculaty nieraz to też są niezłe zadziory tak jak np. moja samica :P

42d3e78f26a4b20d412==