PDA

Zobacz pełną wersję : hodowla ptasznikow podziemnych



king
25-10-2012, 15:00
chcialbym zaczac hodowle ptasznikow podziemnych, jaki bylby najlepszy na poczatek? czy wszystkie podziemne sa mocno jadowite?

RAMMSTEIN1
25-10-2012, 15:16
oooo tak :D
Ptaszniki podziemne sa tylko dla zaawansowanych, sa szybkie, agresywne i jadowte - a jezeli juz chcesz to polecam C. crawshayi lub H. lividium :)

noradarling
25-10-2012, 16:53
A ja odradzam hodowlę pająków podziemnych.
Są w sumie nie ciekawe dla człowieka -prowadzą skryty tryb życia.
Są trudne w obserwacji.

Tak naprawdę to będziesz miał terra z kilkoma łopatami ziemi i nic nie zobaczysz:-)
Ale zrobisz jak zechcesz...

BakuBak
25-10-2012, 20:07
a ja naprzykład lubie te pajęcze dziurki w ziemi :] ...

Atrax Robustus
26-10-2012, 03:11
I te dziurki w ziemi, jak mowil Noradarling, to najprawdopodobniej jedne, co bedziesz obserwowal :)
Ja swoja lividum widuje normalnie.... raz na pare tygodni. Jeszcze nie widzialem jej w calej okazalosci, a jedynie pare raz ywystawila lapki z norki ;)
Poza tym wszystkie te ptaszniki sa dosc mocno jadowite i klopotem moze byc sprzatanie. Zrobisz, jak bedziesz chcial.

Snuk
26-10-2012, 10:24
Jeśli chcesz zacząć hodowle ptaszników podziemnych radze zacząć od haplopelmy lividium jest to dosyć szybki i agresywny ptasznik ale jak zapewnisz mu idealne warunki to będziesz posiadaczem miłego potworka :) tak jak ja :P

Korgan
26-10-2012, 13:00
Z podziemnych polecam na poczatek hysterocratesy jest to moja ulubiona rodzina pajaków. :)

AGAM
26-10-2012, 13:13
Ja mam H.gigas i problemu z nim nie ma ale faktycznie widuje go od święta chyba że popatrze od spodu terra.

[RED-689]
26-10-2012, 15:30
Moje zdanie jest takie ze o ile zachowasz odpowiednia ostroznosc mozesz sie w to "pobawic" ale..... Negujac poprzednie wypowiedzi NIGDY NIE PAKUJ SIE W H. lividum jako pierwszego "podziemnego" pajaka. Hysterocratesy i owszem C. crawshayi tez ale przy Cobalcie zdziwi Cie niesamowicie jego szybkosc i "nieskoordynowane ruchy" czego nie zauwazylem w az takim stopniu u innych podziemnych. Dodac moge (chociaz to cecha indywidualna zalezna od osobnika i tylko moje spostrzezenie) C.crawshayi jest gatunkiem ktorego bedziesz mogl chyba czesciej ogladac niz inne na powierzchni.

krzdab2150
27-10-2012, 02:53
Crawshyi jest ok - mój zrobił ser z ziemi (dziury) i mozna go w miarę swobodnie obserwować.

Na urodziny kupiłem kumplowi H ederi - dorosłą samicę. Ostatnio wyliniała, ale od dwóch miesięcy nie bardzo jest jak się jej przyjrzeć bo wogóle nie wychodzi. Na szczęście zrobiła norę przy ściance i można ją obserwować przez małą dziurkę.

Może ich nie widać, ale sam chcę podziemnego - kupię w przyszłym roku, na razie mam tylko Cc i starczy.

42d3e78f26a4b20d412==