PDA

Zobacz pełną wersję : problem z geniculata



iwan
26-10-2012, 14:13
otrzymalem przesylke z pajakami i mam watpliwosci co do stanu ich zdrowia. niestety przesylka wydluzyla sie o jedna noc. pajaki dotarly. zywe ale sie dziwnie zachowuja. niektore sa skurczone i malo sie ruszaja (ale to mam nadzieje przejdzie po jakims czasie) ale geniculata L7 ma dziwne drgawki tzn raz na jakis czas drgaja jej konczyny. nie wygladaja na zlamane poniewaz nie jest to zauwazalne podczas chodzenia. mam wiec pytanie: czy ktos sie z czyms takim spotkal?? co to moze byc?? i czy jej to przejdzie?? prosze o pomoc

Banan
26-10-2012, 14:22
Ktos cos kiedys pisal na forum o czyms takim. Jesli mi sie dobrze zdaje to przezyje ale moze byc niepelnosprytna... A od kogo kupywales????

iwan
26-10-2012, 14:26
jak to niepelnosprytna?? co sie moze stac ?? jakie moga byc objawy w przyszlosci??
i czym to moglo byc spowodowane?? temperatura?? czy uciskiem??

Banan
26-10-2012, 14:54
raczej temperatura. Poczekaj troche moze im przejdzie... Pajaki zapadaja jakby w taki sen czy cos takiego jak jest zimno... Moze sie obudza... A moze to byc tez wywolane szokiem termicznym (z zimnej paczki odrazu do cieplego tera...

iwan
26-10-2012, 15:06
Nie zostaly przeniesione z zimnej paczki do cieplego tera. staralem sie stopniowo zwiekszac im temp. po ok 4 h mialy temp 20 stopni i po nastepnch 3 do ok 22. i narazie nie podwyzszam . zobacze jak sie beda zachowywaly rano.

iron16
26-10-2012, 15:32
moja geniculata tak kiedyś miała ale jej teraz właściwie przeszło. czasami tylko widze że tak jej sie dzieje

BsX
26-10-2012, 15:44
miałem taki sam problem z moja geni ale to było jakies 3 godziny po 4 wylince i przeszlo jej po 2 godzinach...
bedzie dobrze...

MasterMike
27-10-2012, 05:46
Ja sądze ze jej przejdzie i bedzie wszystko ok .wszystko sie okaze przy najblizszej wylince .teraz ma ciepło i dobrze wiec nie bedzie chyba problemu. a jesli chodzi o to ze ma drgawki i jej sie nogi trzesą no to sie nie dziwie bo pewnie odziedziczyła to po włascicielu :)))

Atrax Robustus
27-10-2012, 06:58
Te drgawki to moze byc objaw braku witaminy B, ale ja bym Ci sie radzil nie zalamywac, bo jak ja dostalem swoja panne regalis, to doszla z identycznymi drgawkami. Dopiero jak polezala troche w cieple, to wszystko sie unormowalo i pajak zaczal zachowywac sie normalnie.

iwan
28-10-2012, 07:04
dziki za pomoc. geniculata po dwoch dniach przebywania w dobrych warunkach zachowuje sie prawidlowo. tzn zrobila sie ruchliwa i zaczela jesc.

42d3e78f26a4b20d412==