PDA

Zobacz pełną wersję : witaminy



roko
29-10-2012, 04:24
mam pytanie czy moge zastosowac reptomineral C jako dodatek witaminowy dla pająków jeżeli nie to znacie cos innego?
pozdrawiam!

BakuBak
29-10-2012, 04:46
morzesz ale karm nim świerszcze a nie bezpośrednio pająki :]

roko
29-10-2012, 05:28
hehee wiem wiem:)

RAMMSTEIN1
29-10-2012, 05:29
ha ! Pajeczakom w ogole nie powinno sie podawac zadnych witamin bo po co ? wszystko co jest im potrzebne maja w pokarmie, hehehe - czy w naturze ktos karmi je witaminami ?? ludzie badzcie powazni :/

roko
29-10-2012, 05:30
eh ja sie pytam z ciekawosci:)

Banan
29-10-2012, 05:47
NO ja tez tak myslalem ze one nic oproch robali nie potrzebuja :]

Atrax Robustus
29-10-2012, 08:07
Hmm
No to najpierw musimy zaczac od zadania sobie pytania... czymze sa witaminy :)
A wiec witaminy to zwiazki, ktorych organizm nie potrafi sobie sam syntetyzowac, a ktore sa mu niezbedne do zycia.

Nie widzialem jak na razie wynikow badan, ktore by potwierdzaly, ze ptaszniki nie syntetyzuja sobie same kwasu askorbinowego, wiec dostarczanie mu go, nie wiedzac, czy to jest dla niego witamina, czy nie, jest bez sensu :)

Metus
29-10-2012, 12:53
hey stary!!
a co powiesz o jaszczurkach i wezach?? w naturze tez nikt im nie daje witamin... i jakos zyja?? to po co w terrarium dawac co?? - to wynika z Twojej "definicji"

hehehe

popytaj na wezach czy trzeba dawac witaminy czy nie ;]

Swoim pajakom daje jedynie dobrze nakarmione swierszcze i myszki ;] to tyle witamin ;]

BakuBak
29-10-2012, 16:16
jemu nie ale świerczom karmowym - czemu nie - pjonkom nie zaszkodzi , swirscom tyz ni :] jedynie nasz portfel ucierpi :]

GALN
29-10-2012, 17:42
Gady a pająki to zupełnie co innego Metus :) nie mam węży ale wydaje mi się że podaje im się wiaminy po to aby nadrobić nimi "błędy chodowlane" np karmienie 1 rodzajem pokarmu ,niedostateczne naświelanie UV, w swoim środowisku niektóre uzupełniają sobie menu śladowo różnymi minerałami w terra tego nie mają.Czytam wiele na forum o gadach a tu krzywica a tu cosik i ździwienie że wiaminy trzeba podawać. Z pająkami jest inaczej mają całkiem inną budowę wszysko co im potrzebne znajdą w mięsistym robaczku.:)) Widziałem tylko 1 pająka z "krzywicą" za małe terra i po wylince źle zasechł .

Metus
29-10-2012, 21:54
Hey GALN

proponuje abys jeszcze raz przeczytal mojegto posta ;]

szkoda, ze nie moge teraz to jasniej napisac bo spiesze sie do pracy... jak wroce to napisze jasniej :) chyba, ze zrozumiesz to co chcialem napisac ;)

Metus
30-10-2012, 11:23
tak jak obiecalem.. tlumacze :)

wg twierdzenia RAMMSTEIN1 dla zwierzat terraryjnych nie ma potrzeby dawac jakichkolwiek witamin, gdyz w naturze nikt ich nie daje...

delikatnie zasugerowalem, ze jest w bledzie bo... pajaki jak pajaki ale gadom witaminy sa niezbedne.. natomiast pajakom nie zaszkodza ;] ... to chyba tyle mam do powiedzenia..

RAMMSTEIN1
30-10-2012, 11:31
Metus - chodzilo mi o pajeczaki...a nie o gady :)

"(...)Pajeczakom w ogole nie powinno sie podawac zadnych witamin bo po co ?(...)czy w naturze ktos karmi je witaminami ?? "

Wiem ze gadom podaje sie witaminy i ze sa im niezbedne :)

Metus
30-10-2012, 11:45
moze sie czepiam .. ;] ale taka moja "uroda" ;P... myśle, że nie potrzebnie ruszyleś temat natury :) no skoro mowisz o pajakach w naturze... nikt im nie daje witamin... wiec nie daje sie i w terrarium tak?? no to teraz.. jesli gadom w naturze nikt nie daje witamin to czego sie wszyscy czepiaja tych gadow i mecza je jakimis witaminami ??? hehe prawda, ze jakos to sie wszystko nie klei?? :>

Ps nie probuje nikogo urazic ani udowadniac komukolwiek ze jestem madrzejszy ;] Po prostu chodzilo mi o scislosc

RAMMSTEIN1
30-10-2012, 11:49
hehehe ;)

nie za bardzo znam sie na gadach, to moja slaba strona - ale w naturze jedza jakies roznego rodzaju rosliny, majace w swoich sokach witaminy a w terra tego nie maja ;) albo jakos tak :P

Hari
30-10-2012, 12:15
:D:D Faktycznie to Twoja słaba strona...wez juz nie pisz o gadach, bo sie pogrązasz.. hihihi :)))

RAMMSTEIN1
30-10-2012, 12:20
hehehe ;) ok ;P

ale co do witamin to chodzilo mi ze nie powinno sie ich podawac pajeczakom ;) ale mniejsza z tym ;)

GALN
30-10-2012, 13:08
heheheh :) a ja czytam i czytam i rozumie Menusa o co mu chodzi jak czytałem wcześniejszą wypowieć Rammseina to wiedziałem że wreszcie ktoś się odezwie bo to tak jakoś dziwnie zabrzmiało jak by chodziło o wszyskie gadzinki żyjące na wolności ale nie trudno było się domyślić że tylko o pająki chodzi.Chciałem załagodzić sprawę i napisać że Rammseinowi chodziło tylko o pająki.Napisałem Gady to nie pająki Metus i dałem uśmieszek :) a miało być tak ;) heheheheehhehe.

RAMMSTEIN1
30-10-2012, 13:38
hehehe ;) no w sumie popelnilem blad z tą wypowiedzia ;)

42d3e78f26a4b20d412==