PDA

Zobacz pełną wersję : pleśń na mojej blondi



Tomek W
29-10-2012, 12:17
miałem blondi w niewielkim boksie i dotykala odwlokiem o wilgotna ziemie, nie zagladalem do niej z tydzień i na resztce jedzenia zrobła się pleśń która przeszła na odwłok pająka. jest to mala plamka biala wielkosci malego paznokcia, co robic? juz pajak jest w wiekszym boksie i ma sucho (moze nawet za sucho) ciezko dotknac odwloka bo blondi jest strasznie agresywna. co robic???? prosze o pomoc

RAMMSTEIN1
29-10-2012, 12:22
spoks - zaczekaj do wylinki i będzie ok, zejdzie z wylinka :) ale mam nadzieje ze wybrales z terra resztki plesni ? ;):P

Tomek W
29-10-2012, 12:27
tak! zmienilem na nowe terra i teraz ma juz suchutko. dzieki za pocieszenie. uff... tyle kasy poszlo by w bloto i szkoda by bylo pajaczka MALUTKIEGO :P

RAMMSTEIN1
29-10-2012, 12:30
ale w razie czego mozesz probowac "sciagnac" z niej tą plesn, jezeli sie da ;) gdzies byl na forum watek o plesni na ptaszniku i to wiele razy - poszukaj a w razie czego czekaj do wylinki i uwazaj na przyszlosc ;)

Tomek W
29-10-2012, 12:36
szukalem ale nie potrafie znaleźć. dzieki, pozdrafiam :)

_INVISIBLE_
29-10-2012, 12:36
Mozesz poczekac do wylinki wtedy zejdze na 100% :)

Metus
29-10-2012, 12:40
dlatego wlasnie raz na jakis czas trzeba nieco przesuszyc terrarium... nie za dlugo ale z 5-7 dni suchoty napewno nie zaszkodzi a pomoze... nie moze byc blota...

nie czekaj do wylinki chyba ze jest tuz tuz... jesli niedawno liniala to moze nie doczekac kolejnej.... plesn rozwija sie bardzo szybko...

ps sprawdz czy oby napewno jest to plesn.... sprobuj to zdjac malutkim pedzelkiem... jesli sie upewnisz, ze jest to plesn.. mozesz to lekko posypac talkiem aby wysuszyc grzyba..

Tomek W
29-10-2012, 12:42
taa... jak blondi sie nie da! jest agresywna! próbowalem patyczkiem to delikatnie zdjac to tyle co ja dotknalem to "wyrwala" mi patyczek z reki! bedzie liniala za ok miesiac.

RAMMSTEIN1
29-10-2012, 12:59
To pozostaje Ci jedynie czekac :D

Jimbo
29-10-2012, 13:04
Ale nie trzymaj jej za długo w suchości, bo może się niedobrze stać. Blondi musi mieć wysoką wilgotność, zwłaszcza młoda.

krzdab2150
30-10-2012, 07:17
Ja nie mam takiego problemu, ale jeśli kiedyś się pojawi, to też nie wiedziałbym, co zrobić. A jeżeli "blondyna" jest dorosła (jak moja) to do tej wylinki z tą pleśnią to ona może nie doczekać.
Gdzieś widziałem post o usypianiu (hibernacji pająków - "pajęczy ansestezjolog) - warto poczytać jak ktoś wie gdzie, to niech da linka bo warto to wiedzieć- akurat w Twoim przypadku ta informacja jest cenna, bo pająka można doprowadzić do stanu nieruchwawości i zdjąć mu tę pleśń!

42d3e78f26a4b20d412==