PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!! Brachypelma smithi - która L.??



ralf
29-10-2012, 13:50
Mam problem, gdyż na Targach w Świętochłowicach zakupiłem smithi i niewiem ile miała już wylinek.Niestety sprzedawczyni nie umiała dokładnie określić ich liczby, jak i wieku mojej smithi. Powiedziała że ma około 3/4 miesięcy. Ma około, jednak nie mniej niż 3 cm (nielicząc odnóży). Czy ktoś jest w stanie określić to orientacyjnie???Musze dodać iż nikt ze sprtzedawców nie umiał określić płci, mówili że jest za mała. Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi:)

matii
29-10-2012, 14:10
po pierwsze (jezeli dobrze zrozumialem) pajak,ktory ma 3 cm. cialka napewno nie ma 3/4 miesiecy.moim zdaniem pajaczek ma spokojnie rok,moze nawet troche wiecej.mam samice,ktora jest podobnej wielkosci i jest po 7 wylince.wiec stawiam na 6-7 wylinke.

ralf
29-10-2012, 14:21
ok dziekuje,czyli sprzedawczyni musiała coś chlapnąć przed targami;) powiem ze był większy samiec około 6 cm i mówiła ze ma 8 miesięcy ale wydało mi sie to bardzo podejzane i wolałem mniejszego.Niezrozum mnie źle gdyż jest to mój pierwszy okaz i nie umie jeszcze określić wylinek. Wkażdym bądź razie serdecznie Ci dziekuje a prosił bym jeszcze o małą podpowiedź, a mianowicie kiedy moge sie spodziweać kolejnej wylinki?wpuściłem ją doterarium, nakarmiłem ale jest mało ruchliwa, tylko do ataku na świerszcza miała zryw :) dziękuje za odpowiedź

matii
29-10-2012, 14:32
hehe,6 cm. cialka i 8 miesiecy...co do kolejnej wylinki,to zalezy kiedy miala ostatnia,ale tej wielkosci pajaki wylinke maja srednio co 2-3 miesiace.duzo zreszta zalezy od temp. i ilosci podawanego zarelka.tym brakiem aktywnosci ze strony pajaczka to bym sie nie przejmowal.bedziesz musial sie przyzwyczaic,ze godzinami bedzie siedzial w jednym miejscu.

talullah
29-10-2012, 14:38
Kiedy możesz się spodziewać kolejnej wylinki, to tylko Święty Mikołaj może wiedzieć. Nie wiesz, kiedy miała poprzednią, i w jakich warunkach była trzymana Twoja Smithi. Zresztą akurat ten gatunek nie spieszy się z wylinkami. Musisz czekać i obserwować zachowanie. Pająk przed wylinką często nie je i jest osowiały. Wtedy musisz usunąć z terra wszystkie żyjące stworzenia, które nie są pająkiem. W ostatniej fazie pająk kładzie się na plecach i rozpoczyna się akt linienia. Nie można pająkowi wtedy przeszkadzać, ale o tych szczegółach, pewnie wiesz.

Awikularia
30-10-2012, 04:36
Mozliwe ze sprzedawczyni po prostu miala samca od 8 miesiecy, a tego drugiego ptasznika od 3/4 miesiecy i tak powiedziala... Ja powiem tak jak przedmowcy, moja samiczka ma okolo 4 cm ciala i ma poltora roku. Tak wiec wykluczone, aby tak mlody B. smithi (niecale pol roku) byl wielkosci podrostka....

Banan
30-10-2012, 10:22
A ja mam smithiego L6 od 3 dni i jest maly, chyba nawet nie ma 2 cm tylko teraz ma tylek waski bo dopiero linial... Ale na pewno to nie jest 3 cm... A co do tego czasu to ja swojego trzymam dokladnie od 4 miesiecy i przez ten czas z L2 zrobil sie L6...

ralf
30-10-2012, 12:11
Dobra czyli będę cierpliwie czekał i obserwował.Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi, dobrze że teraz wiem około ile L. mogła już mieć :)

_INVISIBLE_
30-10-2012, 14:03
A tak na marginesie Ralf nie uwywa sie "L" jako oznaka wylinki , poniewaz jest to zle okreslenie , uzywaj slowa wylinka ew. wyl. to jest dobre

RAMMSTEIN1
30-10-2012, 14:31
fakt jest to bledne okreslenie ale i tak wiekszosc osob tego uzywa :)
ja uzywam "wyl." :)

_INVISIBLE_
30-10-2012, 14:39
Rammstein trzeba dzialas L- ZLE!! wylinka -dobrze !!!!!!

ralf
31-10-2012, 07:22
ok zrozumiałem L=>źle bede używał wyl. :D Dziękuje i przepraszam zrobiłem to nieświadomie:)

RAMMSTEIN1
31-10-2012, 07:38
_Invisible_ - masz dar przekonywania, nie ma co :P

werni
31-10-2012, 08:05
Ludziki, wiecej loozu!
Co za roznica czy do okreslenia wielkosci paskudy uzywa sie L, wyl, wylinka, skorka, szkielecik, kapotka, cialko wierzchnie.. ?? Przeciez i tak wszyscy wiedza o co chodzi, a pajaczkowi napewno jest rybka jak sie o nim mowi :) W oficjalnych sprawach mozna sie trzymac nomenklatury, ale po co tutaj tak formalnie?

42d3e78f26a4b20d412==