PDA

Zobacz pełną wersję : Moja trzoda



msk
29-10-2012, 23:28
Witam!

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem młodziutkiej Brachypelmy Vagans (L3, przy okazji, możesz mi, Rammsteinie, wyłuszczyć, dlaczego określanie poprzez L-ke jest nieprawidłowe?), która jest niesamowicie maleńka, żywa, agresywna. Mam nadzieję, że jak wrócę z pracy to skończy konsumować pokrojonego mączniaka :)

Mam natomiast inny problem z moim starszym pająkiem (kędzierzawiec L6). Zainstalowałem go w nowym terra, gdzie ma całkiem wypasione warunki (porządna wilgotność, 27 stopni temperatury). Gość je sobie ze smakiem mączniaka co dwa dni, jednak zupełnie bezresztkowo i troche mnie to martwi. Czy resztki może zostawiać w swojej dziupli, którą zrobiłem z kawałka pudełka po kliszy?

A druga sprawa jest taka, to co mu odbiło? Dzisiaj rano, wychodząc do pracy, rutynowo badam sytuację i widzę, że gość praktycznie zamurował sobie glebą wejście do dziupli, zalepił siecią i siedzi w środku, kończyn nie wystawiając na zewnątrz. Czy to może być wylinka? Zaznaczam, że ostatnią miał ledwie dwa tygodnie temu!

Murinusek
30-10-2012, 01:10
Siema!

Ja postaram sie Tobie pomoc:
a) jesli chodzi o L-ki to to okreslenie co do ptasznikow jest "nieprawidlowe" gdyz L-ek uzywa sie w stosunku do owadow
b) co do resztek to jest to bardzo prawdopodobne ze moze je chowac w swoim domku:)
c) hmmm szczerze to nie wiem, no wskazuje na wylinke, ale jesli mial 2tyg temu to nie wiem:-/ moze po prostu chce sobie odpoczac:P

MasterMike
30-10-2012, 01:12
Odpowiadajac na trzecie pytanie to moze to jest spowodowane tym ze nie moze juz na ciebie patrzec msk dlatego sie zamurował w norce ;)))))))))))) pozdrawiam MasterMike

Jimbo
30-10-2012, 03:41
Co do "L"-ek to ja jestem za, bo jest to po prostu wygodniejsze.
Co do resztek, to u moich pająków też czasami ich nie znajduję, nie masz czym się martwić.
Co do zakopywania wejścia do norki - to moje 3 małe Vagansy bez przerwy to robią. Odkopuję je co parę dni, żeby coś zjadły. Wcale nie musi to oznaczać wylinki.

Atrax Robustus
30-10-2012, 05:18
Co do maczniakow i pinek, to po nich dosyc ciezko znalezc jakiekolwiek resztki :)
A to, ze sie zakopal, to normalne.

LoGaN
30-10-2012, 06:06
taaaa nie martw sie z zakopaniem pajaka- kedzierzawce to robia i to wcale NIE MUSI oznaczac wylinki (tym bardziej w wypadku Twojego pajaka). Zakopanie sie go moze byc powodem zbyt malej wilgotnosci w terra, co w wypadku Twojego kedziora (jak piszesz) jest rowniez niemozliwe. Pajak po prostu sie zakopal, bo czuje sie pewnie w mniejszej kryjowce i moim zdaniem jest tam gdzies jakis przeswit, ktory pozwala pajakowi na wydostanie sie ze swojej norki...choc tak tez byc nie musi. moje pajaki wszystkie sie zakopaly- to naprawde nic nienormalnego. Jesli uznasz ze pajak jest glodny rzuc mu w okolice wejscia do kryjowki pokarm, a jak ja "wyczuje" to sie na nia rzuci, przebijajac cienka warstwe naniesionej przez pajaka gleby, po czym znowu sie "zabunkruje"

krzdab2150
30-10-2012, 07:13
mój kędzior od miesiąca przebywa na powierzchni, wcześniej: pół roku prawie non-stop pod!

RAMMSTEIN1
30-10-2012, 07:16
hehe, jeden z moich albopilosum jest ciagle pod ziemia a drugi nad ziemia :) ale kopie niesamowicie bardziej niz moj C. crawshayi ;)

Norysek
30-10-2012, 08:32
Kurcze, ale mnie śmieszy jak ktoś pisze o każdym ruchu młodziutkich pająków. Daj mu spokój, niech je co chce siedzi gdzie chce, kopie jak chce. Nawet niech bałwana ulepi z torfu, co mu się stanie złego?:P Proponuje żebyś sobie kupił z 10 obojętnie jakich ptaszniczków i wtedy będzie się ciekawiej jej oglądało:) Co chwile wylinka itd. I nie będziesz taki podniecony jednym:P

Murinusek
30-10-2012, 09:18
Heheh w sumie dobra rada:P

msk
30-10-2012, 09:37
Czy ja powiedziałem, że go zaczepiam? Siedzi i ma wszystko gdzieś :)

Stary, wiem, że uważasz się za bardzo doświadczonego hodowcę, ale nie odbieraj mi tej przyjemności w zdobywaniu wiedzy i opiekowaniu się moim zwierzakiem. Wszak nie od razu Kraków zbudowano, a i Ty na pewno martwiłeś, bądź chwaliłeś się w życiu czymś, co dla innych było już głupstwem.
Na przykład piciem piwa, goleniem się czy szczaniem bez pomocy rodzica.

Take care.

gwiazdka
30-10-2012, 10:39
Norysek...ale z ciebie madralka:)daj chlopakowi spokoj,ja tez mam male ptaszniki i tez sie martwie!to chyba normalne? msk-moj vagans zachowuje sie podobnie wiec nie ma powodow do obaw:)pozdrawiam

Banan
30-10-2012, 10:52
Popieram gwiazdora ;P Pozatym gdyby nikt nie pisal tutaj o mlodych pajakach to podejrzewam ze by sie nic na tym forum nie dzialo. Terrarystyka to dosyc mlody "sport" a zeby pajak bylu duuuuzy to troche czasu potrzeba no nie?? Sam mam male pajONki i sa extra ;P

MasterMike
30-10-2012, 13:26
MSK daj spokój , nie ma sensu .....

MasterMike
30-10-2012, 13:50
Norysek z tego co widze to jestes bardzo wesoły gość.smieszy cie wiele zeczy np: jak ktos opowiada o swoich potworach :)powiem w prost > jak masz krytykowac kogos za to ze sie stara to rób to gdzie indziej bo jestes za cienki w uszach i moze ci to wyjsc na szkode.Pozdrawiam MasterMike

gwiazdka
30-10-2012, 13:59
osobiscie uwazam,ze lepiej dmuchac na zimne.oczywiscie,ze mozna olac zwierzatko i sie nie przejmowac...ale to nie na tym polega.mysle,ze kazdy kto zajmuje sie jakims zwierzaczkiem poprostu sie o nie martwi i nie chce zrobic mu krzywdy...Norysek nie rozumiem zatem twojego rozbawienia...przeciez to normalne.po to jest to forum!pozdrawiam goraco msk.zadawaj takie pytania jakie Ci przychodza do glowy:)zawsze chetnie pomoge.powodzenia! gwiazdka

MasterMike
30-10-2012, 15:02
Masz w zupełnosci racje Gwiazdeczko :))) pozdrawiam MasterMike

Frodo
07-11-2012, 15:53
:):):) to raczej nie jest normalne, to ze istnieje cos takiego jak forum nie znaczy ze nie mozna samemu pomyslec, od tego w koncu jest glowa (chyba). Norysek - niech moc bedzie z toba :). posty w stylu ło la boga on ruszyl noga to lekkie przeginanie palki, zazwyczaj najpierw sie trzeba czegos o zwierzaku dowiedziec a potem bawic sie w hodowce bo moze ucierpiec zwierzak a jezeli takie zachowanie pajaka juz przyprawia o bezsennosc to sorry, no comment.

gwiazdka
07-11-2012, 16:58
dajcie juz spokoj!sa swieta:P

42d3e78f26a4b20d412==