PDA

Zobacz pełną wersję : Ptasznikarjum :]



BakuBak
30-10-2012, 09:48
wpadłem ostanio na taki ciekawy pomysł aby jako wystruj do salonu urządzić sobie ptasznikarjum ,,, miało by to wyglądać podobnie jak na rysunku ...

ilość dzwiczek pozwoli mi sprzątać w całym tera , na pułeczkach posadze roślinki albo dam sztuczne , , ogrzewanie będzie tak , przewud na dole w torfie ewentualnie ztyłu pod korkiem - o nieduzej mocy , na gurze zarówka i jazeniówka zmorzliwością wyłączenia którejś z nich .

do was mam takie pyanie ... ile pająków mogło by w czymś takim wmiare bezkonfliktowo rzyć i jakie gatunki byście wsadzili do środka ??
czy dało by sie na dnie terra zameldować jakieś ładne rzuki ... szłyszałem o jakiś takich 4rocentymetrowych to taka przeciętna avikularja by takiego chyba nie szamała a i one są raczej roślinozerne ..... .

ps1: wiem ze moge sie rano obudzić bez któregoś z mierzkanców ale chce zaryzykować :]

ps2: ... co ogulnie myślicie o pomysle i sposobie zagospodarowania terra ?? :]

BakuBak
30-10-2012, 09:49
zapomniałem foty :]

Hari
30-10-2012, 10:08
Troszke nie rozumiem ideii z tymi multidrzwiczkami...
Na jakich pudeleczkach roslinki?? O co chodzi? To to ma byc w koncu jedeno terrarium czy kilka pojedynczych? Rozumiem ze chyba jedno, wiec dlaczego nie zrobic normalnego otwierania? Co do gatunkow razem, poszukaj w archiwum. Avicularie zdają sie tolerowac zycie w kolonii, ale w takim pomieszczeniu to mysle ze i tak 1 by została. Co z tego ze wysokie, jak powierzchnia dna jest strasznie mała? Mysle ze pająki nie znajda sobie kazdy wlasnego kąta i dojdzie do konfliktow. Caly czas bedzie jeden wpadal na drugiego, chociazby podczas karmienia.

gwiazdka
30-10-2012, 10:32
nic z tego nie zrozumialam:)moze jakies kolo ratunkowe?:)

Banan
30-10-2012, 10:40
heheh ja moze troche zrozumialem, tylko po co tyle tych drzwiczkuf?? A te chrzaszcze ta sa zdaje sie KRZUSZYCE wygladaja extra, tylko te stwory lataja wiec moga byc zjedzone, zreszta musisz sie z tym liczyc... Co do pajakow to zdaje sie ze jedynymi jakie tam mozesz dac to sa avicularie... Najlepiej versicolor, albo metalica bo one najlepiej wygladaja... No ale sa dosc wymagajace i drogie a jesli by sie mialy zjesc nawzajem to szkoda $$ troche... Chyba ze znajdziesz jakies tansze avi ale mi sie zdaje ze wszystkie sa drogie. No i nie jestem pewien czy mozesz od razu dac male avi do tak duzego eeee... czegos ;P

Hari
30-10-2012, 10:51
Sorki zle zrozumialem/ Przeczytalem "pudełeczkach posadze roslinki", teraz rozumiem, ok. Gdybys pisal po polsku, to ja bym pewnie przeczytal poprawnie. Piszemy półeczkach. Te chrząszcze to KRUSZCZYCE. Z reguly mniejsze niz 4cm, ale mozesz poszukac wiekszych gatunkow jak chcesz.

MasterMike
30-10-2012, 13:42
Ja zrozumiałem dobrze i idea jest niezła tyle ze wykonanie nalezy dopracowac z tego co widze.BakuBak jesli mozesz to dałbys wieksza kopie rysunku bo nie wszyscy sie dopatrzyli twojego pomysłu i sposobu proponowanej realizacji planu,natomiast jedno jest pewne ze niektórzy dopatrzyli sie znikomych błedów ortograficznych i z tego co widze te osoby nie powinny wypowiadac sie na temat pajaków tylko na temat ortografii (ale do tego słuzy inny temat na innym forum)Pozdrawiam MasterMike

Hari
30-10-2012, 14:17
Jezeli piszemy na polskim forum dotyczącym ptaszników, to nalezy przestrzegac chociazby minimalnych zasad ortografii. Ułatwi to wszystkim korzystanie z tego serwisu. Nie mam zamiaru sie czepiac, zwrociem tylko uwage ze przez to doszlo do nieporozumienia.
Tak więc uwazasz, ze nie powinienem sie wypowiadac na temat pająkow? Dobrze, przemysle Twoją rade.........juz. Chyba jednak pozostane przy swoim. Pozdrawiam.

bachus
30-10-2012, 14:29
Myślałem kiedyś nad podobnym, trochę bardziej rozbudowanym ozdobnikiem salonu. Miało by to być terra symulujące mały ekosystem, też z szybą na całej ścianie, w moim wypadku 5 x 2,5 x 1-1,5 (szer x wys x gleb). Żyłby tam sobie jakiś dusicielek, pare pająków (podziemny, naziemny i jakiś drzewiasty :), sporo roślin i jakieś może jeszcze owady, wodospadzik, mini-jeziorko z jakimś płazem itp. Wyglądałoby to super, ale koszty byłyby raczej spore, no i jak to wszystko miałoby żyć zeby się nie pozabijać :P

MasterMike
30-10-2012, 15:01
Zadziwiła mnie tylko spostrzegawczosc na jeden błąd ortograficzny,pomijajac przy tym inne :/ heh ciekawe :))))))

Hari
30-10-2012, 15:08
Ech.... mowie, ze przez ten bląd czytając szybko pomyliłem sie. Napisalem o tym we wczesniejszym poscie i dlatego ten akurat wyroznilem. Nie napisalem tego bez przyczyny.

BakuBak
30-10-2012, 16:12
nie pudeleczkach tylko pułeczkach :] hehe ... tzn mają być takie wystające ala cuś ze ścianki tylnej , rozmiay podałem narazie tak na oko , morze być oczywiście większe .... - czekam na propozycje :P

BakuBak
30-10-2012, 16:15
hmm ale moge wymieszać gatunki ?? czy lepiej konkretny jeden ??
ze mogą sie zjeść to niestety wiem :[

drzwiczki po to abym mugł sprzątnąć w kazdym miejscu bez otwierania wszystkiego bo by mi wtedy wszystko pouciekać moło :P
i tak ich nie będzie widać bo je zamaskuje i będą od tyłu :]

BakuBak
30-10-2012, 16:19
tzn trzeba rysunek zapisać na dysku sobie i powienkrzyć bo wienksze mają zaduzy rozmiar i sie nie wysyla ( jak skończyłem to miał 2 mb :P ) z taką ortografią sie urodziłem więc mnie juz nie rusza wypominanie mi błędów , :]

pomysł powiedział bym bardzo dobry !! to by pięknie wyglądało !!

BakuBak
30-10-2012, 16:23
dlatego ja myśle nad czymś skromniejszym .... . .

koszt tego by wyniusł jakieś 600 zł zakładając ze era zrobie samemu , , , i ze po tygodniu będzie sie jeszcze coś ruszało w środku :]

42d3e78f26a4b20d412==