PDA

Zobacz pełną wersję : Odnośnie brania na rece itp.



Mimi.
31-10-2012, 07:17
mam pytanko.... mam pare ptasznikow w tym oczywiście te o lagodnym temperamencie (smithi i albopilosa). Hoduję tak gdzies od wczesnej wiosny tego roku ale jakoś właściwie nie wyjmowałem żadnego na ręce... pomijając jeden spacer po biórku to prawie nigdy nie mialem powodów żeby mieć z nimi jakis kontakt fizyczny. I się zastanawiam bo niby albopilosy są spokojne ale niewiem czy to moze dlatego ze przyzwyczajone są do dotyku rąk czy tak z natury?
Poprostu nie mam potrzeby ich wyjmować a jak je muszę przełożyć to podstawiam pudłeczko i je tam kieruję. No ale kiedyś pewnie będę chcial np. wyjać albopiloske z terra na ręce w jakimś celu i się zastanawiam czy nie lepiej by było przyzwyczaić ją wcześnij do dotyku rąk czy to zbędne?

Yeter
31-10-2012, 07:26
Nie jestem pewien ale według mnie są spokojne z natury i nie jest to kwestia przyzwyczajenia.

RAMMSTEIN1
31-10-2012, 07:36
zgadza sie, mozesz spokojnie brac na reke ;)

Snuk
31-10-2012, 09:22
zgadzam się z innymi ja moją samice dorosłą albopilosum miałem od 1 wyl. i tera dopiero gdzieś po 10 wziołem ją na ręke a i zachowywała sie grzecznie i była wtedy pierwszy raz na ręde tak samo to dotyczny innych niektórych pająków

Atrax Robustus
31-10-2012, 09:30
Jasne... spokojnie sobie bierz...
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=19061&t=19061
.... jezeli to Cie nie przekonuje, ze sie nie powinno.
Ja juz temat chcialbym zakonczyc, bo moje zdanie wszyscy juz znaja, ze branie pajakow na rece to glupota.
Wiem.. zranienie.. trzeba go opatrzyc, ale lepiej po prostu nie doprowadzic do zranienia ;)

king
31-10-2012, 10:00
ja tez chcialbym wziasc moje pajaki na reke ale nie wiem jak i obawiam sie ze mi zwieja.
PS chodzi mi o A.versicolor dorosly samiec i P.irminia 5wyl 6cm z nogami, oba sa bardzo szybkie

RAMMSTEIN1
31-10-2012, 10:21
ja mialem na sobie dorosla samice P. cambridgei i bylo ok ;)
tak samo mialem A. metallica i nie zwiala :)
a T. gigas za nic nie wezme :D

Mimi.
31-10-2012, 10:56
thx za odpowiedzi.

_INVISIBLE_
31-10-2012, 12:12
Po co brac na rece..?? nie wystarczy podziwiac ptasznika w terra ...??:)

krzdab2150
31-10-2012, 13:01
Właśnie. nie chodzi o nas, ale o pająki - one często dostają "przyspieszacza", trudno za nimi nadążyć, może spaść !!; poza tym - jak ugryzie w rękę, to nie ma mocnych - odruchowo zrzucisz pajączka i po nim.
To przecież dzikie i bardzo prymitywne zwierzaki. Nie możesz pająka do niczego przyzwyczaić. To nie pies!
Pozdrowienia.

Hwarang
31-10-2012, 15:47
Kilka dni temu w sklepi sprzedawca dal mi na reke wlasnie A.metallice. To byl moj pierwszy pajak na rekach :) Zachowywala sie spokojnie. Ale ogolnie sytuacja byla troche glupia, bo jakby pajak nawial w sklepie to by byla draka.
Dodam tylko, ze nie bylo to z mojej inicjatywy. Gosc wzial ja na reke, zeby pokazac mojej mamie :> A ja skorzystalem z okazji i pajaczek sie przespacerowal z jego reki a moja :)

RAMMSTEIN1
31-10-2012, 15:51
hehe - fakt, dobrze sie stalo ze nie zwiala, A. metallica jest wrecz stworozna do skokow ;)

BakuBak
31-10-2012, 16:01
ja bym nie był taki stanoczy ...
wszystko co sie robi nieumiejentnie moze sprowadzić tragedie na pajączka .
problem wg mnie polega na tym ze osoba nieznająca sie na tym łapie sie za pająka i tamten " wierzgnie " a ona juz wpisk i pająk lezy na glebie ,
równierz " kładzenie na sobie pająka jest głupim pomysłem bo najmniejszy podmuch moze spowodować gwałtowną reakcje ze strony ptasiora , ale samo wzięcie do ręki celem np przeniesienia go , lub wcelach edukacyjnych - czemu nie . są metody na trzymanie pająka w taki sposób ze i nam i jemu nic nie grozi - tylko najpierw trzeba pomyśleć .....

Hwarang
31-10-2012, 16:12
No wlasnie troche sie stresowalem, zwlaszcza, ze obok bylo otwarte pudelko z emilia taka ok 2-3cm cialka i pierwszo wylinkowa blondi :>> Sprzedawca wydawal sie kumaty, pozatym "delikatnym" bledem i stwierdzeniem, z eT.blondi jest ptasznikiem nadrzewnym :/.
Co do awi to poruszala sie bardzo wolno, tak spokojnie,. Problem byl z wlozeniem jej z powrotem do faunaboxu, bo my ja do srodka, a ta wylazi :> Gosciu wiec coraz bardziej natarczywie ja wpychal i ona zaczynala coraz nerwowiejie poruszac :> Ale wszystok zakonczylo sie ok, uczucie trzymania pajaka przyjemne (wogole sie nie stresowalem, ze ugryzie etc).
Natomiast jak sobie wyobraze, ewakuacje centrum handlowego z powodu zbieglego jadowitego pajaka to .... ;)

Hari
31-10-2012, 16:51
Heh, ja np. nie lubie brac pająkow na reke wlasnie z powodu odruchow bezwarunkowych, nie ufam siobie w tej materii:/ Wole metode lapania za karapaks, jezeli tego wymaga sytuacja. Jak wsadzałem kedziora do malego pojemnika, zeby go przeniesc i sprzedac, to wlasnie w ten sposob, bo raczej nie namowilbym go popychaniem pędzelkiem, zeby wlazl w ciasne pudelko, wylozone recznikiem papierowym :] W takim przypadku najlepeij lapac wlasnie za glowotułow. Najlepsze bylo w tym to, ze ja go przenosze i probuje ladnie tam wpakowac, a ten caly czas czesze włoski w moją reke, a poscic go nie moge :D Pozniej przez 3 dni sie drapałem :]

alice
01-11-2012, 10:43
poczytaj posty o ugryzieniach murinusa.. NIE KAZDY strzepnie sa i hardcoreowcy o mocnych nerwach hehehs... podziwiam...

RAMMSTEIN1
01-11-2012, 10:55
hehe - ja mialem kiedys murinuska na rece, cisnienie mi skoczylo i zrobilem sie czerwony jak burak jak zobaczylem jak po mnie biegl ale pozniej juz bylo ok :)

GALN
01-11-2012, 12:37
A ja się nigdy nie odważe wziąć pająka na rękę małe tak takie do 4 wyl.Z tych większych to jedynie za kasę albo jak by mi ktoś innego pająka dał wszysko co ma powyżej 2mm zęby odpada hihihihh.Oj bym zapomniał raz miałem ale to było tak jakby za pająki bo żonę musiałem przekonać jakie one są łagodne a chciałem kupić więcej a bez jej zgody nići.Teraz jóż nie muszę przekonywać więc nie biorę.Może ktoś chce się wymienić GALN weźmie pająka na rękę za pająka hiehie niezła komedja z tego wychodzi pamiętam czekałem z zaciśniętymi zębami kiedy mnie dziabnie a on sobie spokojnie spacerował po mojej dłoni jakby nigdy nic.

BakuBak
01-11-2012, 16:32
ja w ten sposób biore tylko gdy wyjmuje z ciasnego lub ysokiego tera ale potem i tak kłade go na stół i zmieniam chwyt na taki aby minie czesał i sie nie szamotał :]

42d3e78f26a4b20d412==