PDA

Zobacz pełną wersję : FAO



Lobi
31-10-2012, 13:26
21.3 Czy ukąszenie ptasznika spowodowało kiedyś śmierć człowieka?
Nie zanotowano jeszcze oficjalnie takiego wypadku.

Czy to jest możliwe?? Rocznie z powodów ukaszeń pszczuł umieraja setki ludzi (jak nie tysiace) a z powodu ukaszenia ptasznika jeszcze nikt nie zanotował zgonu??

GALN
31-10-2012, 13:50
Pszczół jest wiencej jak ptaszników i w karzdym klimacie na każdym kroku można się na nie natknąć skład jadu jest inny różne agresywne krzyżówki atakujące całą chmarą .Jedna z dziesięciu tysięcy osób jest na ich jad uczulona lecz nie spotkałem jeszcze żadnej osoby którą by pszczoła nie użądliła więc o wypadki śmierelne nie trudno.Paszniki nie chodzą po mieście gdzie kręci się masa reporterów nadłaśniającuch sytuację.Ludzie mają większy respekt przy obchodzeniu się z nimi więc w takiej sytuacji ukąszenie przez ptasznika osoby uczulonej na jej jad jest minimalne.Swierdzenie osoby piszącej faq nie sugeruje nam że takiego przypadku nie było lecz nie zanotowano go co się ma inaczej do innych gaunków pająków.Zreszą wystarczy poczytać posty chodowców na forum o ukonszeniach przez ich pupili i można się odrazu zoriętować że ptaszniki to nie krwiożercze bestje ze śmiercionośnym jadem ;) jak do tej pory przedstawiano je w mediach i opisach.

alice
01-11-2012, 10:57
GALN jestem pierwsza.. zaliczylam z 100 uzadlen os, 1 szerszenia (ktore malo nie skonczylo sie utrata przytomnosci), ale pisculka jeszcze mnie nie dopadla (brrrrr miejmy nadzieje ze tego nei zrobi.. nienawidze mrowek, komarow i os/pszczol/szerszeni)

Tomo
01-11-2012, 11:05
Mi sie wydaje ze w krajach biednych i z duza iloscia ludzi (Azja- miejsce wystepowania Poecilotherii) na pewno byly wypadki smiertelne, tylklo ich po prostu nie ogloszono. Tam smierc czlowieka od ukaszenia weza to codziennosc, wiec jak zginie czlowiek od ugryzienia ptasznika to i tak nie wysla maila do jakiejs organizacji od ptasznikow z wiadomoscia: "Mamy pierwsze smiertelne ugryzienie ptasznika. Hurrra!!!".
Pozdrawiam

GALN
01-11-2012, 12:17
aLiCe a trzmiele lubisz hihihih na nie ryby łapałem z powieżchni wody (klenie) , bandyta przed założeniem na haczyk porafi 5 razy dziabnąć ale da rady się przyzwyczaić szczególnie że nagroda jest spora :))) po 2 szt jóż nie czujesz że cię następny żądli.

Awikularia
01-11-2012, 13:22
Pod warunkiem, ze ten czlowiek azjata byl uczulony. Na swiecie jest okolo 30 gatunkow pajakow, ktorych jad moze zagrazac zyciu czlowieka. Nie ma wsrod nich ani jednego ptasznika....

daczan
02-11-2012, 02:03
ja kiedys czytalem ze bezposrednio od ukaszenia nikt nie zginal ale od powiklan od zakazenia rany moga wystapic niezle komplikacje zdrowotne
pozdroofka
po ukaszeniu polecam utopic smutki w wiadrze wodki ;)

RAMMSTEIN1
02-11-2012, 02:08
zalezy - fakt moga byc komplikacje i powiklania.

hahaha - a co do wiadra wodki to zgadzam sie z tym, ale nie po ukaszeniu - wtedy jad szybciej sie będzie rozchodzil po organizmie i moze byc zle.... ;)

msk
02-11-2012, 08:13
To jest nawet niezly sposob na popelnienie samobojstwa. Wypic cwiartke i dac sie ugryzc, po kolei, murinusowi, regalisowi, ornacie, lividum, crawshayi itp. :]

RAMMSTEIN1
02-11-2012, 09:40
samobojstwo powiadasz ?
hyhyhy :>:> kuszace :>

no ale fakt po wypiciu %ów moze byc ciezko ;)

alice
02-11-2012, 15:40
Artur kcesz kopa? :[
poczekaj na film, bede wysylac w przyszlym tyg, tam dopiero znajdziesz sposoby :P

RAMMSTEIN1
02-11-2012, 16:08
kopa - niee
kulke - taak :>

dzieki za film - podaj nr. konta wysle Ci pieniadze za przegranie i za koszta wysylki - chyba ze wolisz w naturze....w postaci jakiegos pajaczka albo cus :P:P:P::P

42d3e78f26a4b20d412==