PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozpoznać samice w ciąży??



Kafares
03-11-2012, 07:57
Witam! Mam pytanko dla ludzi co rozmnażają z powodzeniem pająki. Otóz mam parke dorosłych pająków i już je do siebie dopuściłem. Kopulacja była dość efektowna bo po zapłodnieniu samiec nie umiał uciec samicy ale udało sie go uratować z moją pomocą:) Problem w tym że nie wiem czy kopulacja się powiodła i czy z tego bedą małe? Jak rozpoznać czy samica jest zapłodniona?? Wykazuje jakieś szczególne zachowanie?? Dadam że stała sie troche mało aktywna i wciąż przesiaduje w jednym miejscu. Aha zapomniałem dodać że była dopuszczona w trzy tygodnie po wylince. Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam serdecznie Kafar
watrasik@tenbit.pl

matii
03-11-2012, 08:04
samica powinna miec wiekszy apetyt,poza tym jezeli doszlo do kopulacji,samiec powinien od nowa napelniac bulbusy.tak przynajmniej tlumaczyla mi Awikularia,bo o to samo ja pytalem :P

Kafares
03-11-2012, 09:15
Samiec napełniał już bulbusy. Co do samicy to może masz racje bo ona mi wszystkie świerszcze zjadła. Jednak sama nie atakowała, jadła jak się jej coś nawineło na szczękoczułki. Akualnie nie chce jest.

Pozdrawiam

Murinusek
04-11-2012, 08:14
Hmm ja tez dopuscilem samca A.versicolor do samicy gdy ta byla 2-3 tygodnie po wylince. I przyznam ze tez zaobserwowalem ze przesiaduje w jednym miejscu terrarium. Nie zaobserwowalem tez zeby samiec sie napelnil poraz drugi i to mnie troche zastanawia.

42d3e78f26a4b20d412==