PDA

Zobacz pełną wersję : nie za duze swiatlo?



manyack
04-11-2012, 08:02
W terra z ptasznikiem naziemnym mam zarowke 25W odkragla matowa, ciepla daje w sam raz i ladnie oswietla cale terra ale czy nie zabardzo oslepia pajaczka? Jak ja spojze na ta zarowke to mnie oslepia, nawet za bardzo. Wiem ze pajaczki slabo widza ale mimo wszystko czy moze to byc za mocne swiatlo dla niego?

Norysek
04-11-2012, 11:20
Po pierwsze to musi to być czerwone albo niebieskie światło żeby pająk go nie widział. I nie może oświetlać całego terrarium. Bo pająk ma sobie wybrać gdzie chce siedzieć.

Jimbo
04-11-2012, 12:51
Po drugie to nie musi być czerwone lub niebieskie światło. Nie dygaj, nie jest za mocne dla pająka, może być.

Frodo
04-11-2012, 15:30
Norysek jest widac amatorem kwaśnych jablek, za duzo sie naczytal "madrych" ksiazeczek i strzela tu madrosciami. Moze byc taka zarowka ale lepiej daj 15 W, zalezy jak duze terra.

Norysek
05-11-2012, 13:03
Witaj Frodo. Przeczytałem wszystkie wiadomości które umieściłeś na terrarium.com.pl i doszłem do wniosku że nikomu tu nie pomogłeś. Na konkretne pytania odpowiadasz jakimiś śmiesznymi tylko i wyłacznie chyba dla Ciebie żartami. Jaki to ma sens że wogóle zabierasz głos tutaj? Wejdź sobie na www.sfd.pl i do działu "humor". To pośmiejesz się z innymi Tobie podobnymi ludźmi. Ja na przykład wchodzę na to forum jak chce się czegoś dowiedzieć o ptasznikach. Od niedawna wiem na ich temat więcej niż Ty, bo poznałem kilku porządncyh chodowców i teraz staram się odpowiadać na pytania a nie je zadawać jak było jeszcze całkiem niedawno. A amatorem kwaśnych jabłek nie jestem i takie uwagi zachowaj dla siebie. Bo nie chce już czytać czegoś na mój temat! Dzięki i zastanów się co i do kogo piszesz! Dzięki, jeśli Twój rozum ogarnął oczywiście natłok informacji! Pozdrawiam ludzi którzy coś sobą reprezentują:)

42d3e78f26a4b20d412==