PDA

Zobacz pełną wersję : PST pytanie



noradarling
09-10-2011, 12:22
Witam..

Mam takie pytanie w związku z hodowaniem węży jadowitych jak również pająków. Co PST przekazala lub ma zamiar zrobić odnośnie terrarystów którzy takowe zwierzęta posiadają...

Na sympozjum dnia 23.11.02 odbyl się odczyt p.Cieślaka na temat pająków /zwierzeta jadowite/ a w najnowszym numerze Terrarystyki na okladce "stoi" trimeresurus i znajduje się tam maly artykul na temat hodowli jadowitych weży...

Z tego co slyszalem przetrzymywanie takowych zwierząt/jadowitych/ jest w naszym kraju zabronione i nie legalne...

I jeszcze pytanie /bo mam nadzieje że odpowiedzą na nie fachowcy/
jak się mają przepisy odnośnie hodowli węzy jadowitych pozbawionych /zabieg/ gruczolów jadowych.

ps

Proszę o jasną i sprecyzowaną odpowiedz co w razie kopotów mam zrobić ze swoimi zwierzętami które w większości "Bozia" zaopatrzyla w takowe, niebezpieczne przyrzady?

Czy PST jest tylko dla osób które hodują zwierząta mniej wyspecjalizowane?

Fryta
09-10-2011, 13:13
To pytanie powinno być chyba skierowane do PST. Na tej stronie możesz o tym podyskutować, ale odpowiedzi spodziewaj się po wysłaniu zapytania do PST. Informacji szukaj na www.terrarium.org.pl i pod mailem info@terrarium.org.pl

Fryta
10-10-2011, 16:07
Możesz tez zapytac na nowopowstałym Forum na stronie PST. Właśnie niedawno ruszyło.

Jarek Zajączkowski
12-10-2011, 13:33
Czy to oznacza, że członkowie Zarządu PST nie odwiedzają www.terrarium.com.pl?
Może jednak doczekamy się odpowiedzi......... lub innej oznaki życia.

Fryta
12-10-2011, 13:39
Odwiedzają i to nawet często. Ale właśnie by odpowiadać na takie pytania powstało Forum na stronie PST. Tam też można uzyskać pełną informację od Rzecznika PST. Po to zostało stworzone. (zapraszam: http://www.terrarium.org.pl/index1.html)

Jarek Zajączkowski
12-10-2011, 14:07
Tak myślałem.........ale myślę również, że odpowiedzi (szcz. konkretnie adresowanej) należy udzielać niezależnie gdzie zostaje zamieszczone pytanie. Chyba że zamiarem "pytanego" jest okazanie braku szacunku poprzez świadome ignorowanie osoby zadającego owo pytanie (potencjalnego członka PST)!

Fryta
12-10-2011, 16:06
tu się zgadzam. Na każde takie pytanie powinna paść odpowiedź. W końcu tego wymaga pełny profesjonalizm. Pamietajmy jednak, że człowiek jest tylko człowiekiem i pewne błędy może popełniać, nie zawsze z własnej winy. Wybaczmy więc pierwsze potknięcia. Z czasem będzie lepiej. Początki zawsze są trudne, a PST wciąż jest jeszcze na rozbiegu.
Odpowiedź z pewnością szybciej padnie gdy pytanie będzie adresowane do PST na stronie Stowarzyszenia niż tutaj. Raczej ciężko Rzecznikowi byłoby przeszukiwać wszystkie Fora i wdawać się na nich w dyskusje (często podobne). Łatwiej udzielać odpowiedzi na jednym, możliwie obiektywnym, niezależnym Forum.
Poza tym pytanie ot tak, gdzieś na jakimś Forum... To chyba nie do końca poważne podejście. Jak się chcemy czegoś od kogoś dowiedzieć to pytanie kierujemy do konkretnej osoby, a nie rzucamy przed siebie czekając aż ktoś może odpowie...

Jarek Zajączkowski
13-10-2011, 09:41
Tak - to znaczy, że według Fryty forum www.terrarium.com pl jest mniej obiektywne niż każde inne? Dlaczego?
Nie odnalazłem już nawet wspomnienia tzw "wojny portali". Czy aby komuś zależy na jej kontynuacji??? - BEZE MNIE!!!!!!!
Jeśli członkowie (jak napisał Fryta) czytają nawet często to pytanie pozostawiam otwarte - dlaczego nie odpowiadają - odpowiedzi mogę się domyślać ale proszę o jasną (W DOSŁOWNYM TŁUMACZENIU - NIE POKRĘTNĄ) odpowiedź.
Bartku - co się z Tobą dzieje?????
"Gdzieś na jakimś Forum" - nie gdzieś na jakimś tylko na Forum odwiedzanym codziennie przez rekordowe liczby terrarystów. Forum, gdzie wykluło się PST - FryTa czy zapomniałeś o tym czy chcesz szybko i na siłę zapomnieć - kolejne pytanie DLACZEGO?? Spotkanie w Firleju - organizowane stąd, spotkanie w Dźwirzynie (początek czasopisma) - organizowane stąd, wrocławski Zlot.........itd.
"Gdzieś na jakimś forum" - to jest moim zdaniem niepoważne - a może i uwłaczające twórcom i użytkownikom podejście.

Fryta
14-10-2011, 12:27
Nie chciałem nikogo obrażać. Jeżeli tak wyszło - przepraszam. Szczegółowo odpowiem mailem.

Bartekg
17-10-2011, 12:26
Witam bardzo serdecznie i gorąco przepraszam za tak długą nieobecność. Niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych i niespodziewanych, przez dłuższy okres czasu nie miałem kontaktu z "cywilizacją", a co za tym idzie- z internetem.
Do wszelkich wypowiedzi w imieniu PST upoważniony jest tylko Prezes PST i moja skromna osoba. Obaj jednak w ostatnim czasie nie mieliśmy fizycznej możliwości udzielenia odpowiedzi.
Widzę, że rozgorzała tu gorąca dyskusja. Przedstawię więc moje oficjalne stanowisko. Otóż jedynym miejscem, jeśli chodzi o zadawanie pytań bezpośrednio do PST, a które zagwarantuje otrzymanie odpowiedzi, jest oficjalne Forum PST na stronie www.terrarium.org.pl , lub kierowanie pytań mailem na adres info@terrarium.org.pl . Nie oznacza to, że zamierzamy ignorować inne Fora i osoby wypowiadające się na nich. Po prostu łatwiej jest udzielić odpowiedzi na pytania zebrane w jednym miejscu i w tym celu powstało Forum PST. Oczywiście, jeśli zapytanie padnie gdzie indziej, również postaram się na nie odpowiedzieć, jednak bardzo proszę wszystkich pragnących zwrócić się bezpośrednio do PST o uczynienie tego w odpowiednim miejscu. Natomiast to, jak i inne Fora, są doskonałe do prowadzenia dyskusji o PST.
Jeśli zaś chodzi o Twoje pytanie, Noradarling, dotyczące hodowli zwierząt jadowitych i niebezpiecznych, to nie mogę w tej chwili udzielić Ci jasnej odpowiedzi, bowiem Zarząd musi najpierw zająć w tej sprawie odpowiednie, oficjalne stanowisko. Sam rozumiesz, że jest to poważny problem i w takim wypadku wszelkie pochopne, nie przemyślane odpowiednio decyzje i stanowiska nie są dobrym rozwiązaniem. Obiecuję jednak, że gdy tylko zapadną jakieś ustalenia, natychmiast o nich poinformuję.
Acha, jeszcze jedno...
„Czy PST jest tylko dla osób które hodują zwierząta mniej wyspecjalizowane?”
Nie, PST jest dla wszystkich, którzy chcą uczynić coś dobrego dla naszych zwierząt i całego środowiska terrarystycznego; jest nie tylko dla hodowców, lecz także dla sympatyków nie posiadających żadnego egzotycznego zwierzęcia; jest dla ludzi, którzy chcą sobie wzajemnie pomóc i którym leży na sercu przyszłość terrarystyki w naszym kraju.

Z poważaniem
Bartłomiej Gorzkowski
Rzecznik PST

42d3e78f26a4b20d412==