PDA

Zobacz pełną wersję : Mączniak



msk
04-11-2012, 16:05
Eheheh, może to się Wam wyda dziwne, ale wrzuciłem mączniaka do sporego pojemnika z geniculatą (mój nowy pająk, 5 wylinek old), łaził, łaził, a do przejścia miał całkiem sporo, no i ostatecznie utopił się w misce z wodą :)))))))

Dobra, to nie jest zabawne, ale jak otworzyłem i zobaczyłem, że sobie taki denat pływa, to nie wyrobiłem ze śmiechu :)))))))
Zresztą, jak mączniaki pełzają tyłem to też jest dość komicznie :)))

Mieliście jakieś zabawne skecze z Waszymi pupilami lub karmą? :)

MaJSteR
04-11-2012, 16:09
przed kryjówką mojego b. smithi(4 wyl.) leży ochotka... pająk co jakiś czas wychyla się z norki... jednak gdy ochotka się poruszy, ten wieje do środka... :/

bachus
04-11-2012, 16:11
buhahahahah no fajne, fajne. Ja kupiłem niedawno dwa świerszcze w zoologu i w chwili kupna były 100% kompletne, po godzinie jak wróciłem do domu jeden już zdążył drugiemu node urwać, brutal jeden :PPP

MaJSteR
04-11-2012, 16:15
to normalne...

sytuacja:

siedzi świerszcz i wpieprza płatki owsiane... podchodzi drugi... gapi się na niego... podchodzi bliżej... zjada mu czułka... obaj są zadowoleni(najedzeni)... obaj odchodzą w przeciwnych kierunkach...

Robson
04-11-2012, 16:18
hhahahahahhaahhaahhahahahahaaahahahahahaahahahhaah


heheheheehehehehhe
Majster myslalem ze zaraz spadne z krzesla
eheheheheheh

MaJSteR
04-11-2012, 16:19
?

MaJSteR
04-11-2012, 16:20
to jest życie przyjacielu... życie... nic śmiesznego...

Robson
04-11-2012, 16:21
ehehehhe Majster jeszcze jeden dowcip prosze jeszcze jeden...

MaJSteR
04-11-2012, 16:23
nie miałem więcej takich przypadków...

Robson
04-11-2012, 16:27
;)

MaJSteR
04-11-2012, 16:29
:)

Frodo
04-11-2012, 17:18
Ja mialem smieszna sytuacje hahahahah. Szedl sobie swierszcz spotkal pajaka i ten go zjadl buahahah.

Jimbo
05-11-2012, 01:27
heheh też tak miałem kiedyś :))

Azmodan
05-11-2012, 01:53
Ja mam teraz fajna sytuacje. Wzucilem mojej geniculacie (L6) swierszcza. No i ten swiersz polazil po calym terrarium i doszedl do pajaka. Pajak byl tylem wiec spokojnie sie obrocil i podszedl do swierszcza. Stoja w odleglosci cenytmetra od siebie i zaden sie nie rusza :D . Ale jak swiersz tylko dygnie to papa ;] .

Azmodan
05-11-2012, 01:59
Dobra, postali tak 5 minut i swiersz popelnil blad, poruszyl czulkiem :D . Wlasnie jest jedzony od okolo minuty, ale dalej sie rusza, mimo ze ma wbite zeby w dlowe, a dokladnie i miedzy oczy :P . Moj pajak robi rozne glopie rzeczy z tym swierszczem, na przyklad chodzi z nim sobie po scianie na wyprostowanych odnozach ;] .

Diabolo
05-11-2012, 03:19
a moj kolega dotkna swierszcza swierzo po wylince i mu sie nogaza kolanem wywinela do gory... teraz jest taka fajna zaokraglona :)

bachus
05-11-2012, 03:28
moja irminia zabiła świerszcza i powiesiła na pajęczynie, teraz robi za ozdobę choinkową chyba :PPP

nokeg
05-11-2012, 05:47
ja miałem niezbyt śmieszną sytuacje (dla świerszcza):-) wyciągałem świerszcza z pojemnika jeden wyskoczył i odruchowo go kopłem w powietrzu, biedak sie odbił od łóżka i już nawet czułkami nie ruszał:-) zabiłem go z kopa, miał jakieś 3 cm więc masywny i fajnie leciał

Diabolo
05-11-2012, 06:02
:D

alice
05-11-2012, 06:11
w sumie 2 scenki..
1. przegryzly plastikowe pudeleczko w ktorym je przynioslam, myslalam ze odkrylam to na tyle wczas ze na polce byly 2 maczniaki po ucieczce.. na drugi dzien okazalo sie ze nie bo rowniotko rzadkiem dolazly w okolice biurka - gdzie sa pajaczki.. chyba szly na odsiecz braciom i siostrom [lol]

2. maczniak u boehmei polazil po czym "zobaczyl" pajaka wiec dawaj w ziemie zaczal sie wkopywac, ale boehmei mial norke od kryjowki do polowy terra wlasnie tam gdzie maczniak zaczal sie wkopywac.. nagle ziemia sie poruszyla (zupelnie jak film wstrzasy) i sru maczniaka nie ma.. wciaglo go jakby ktos makaron spagetti wessal ustami :P w sumie mnie to tak nie rozbawilo ale qmpel co akurat kazal mi nakarmic pajaka by sobie popatrzec mial polewke nieziemska hehs

BakuBak
05-11-2012, 07:27
no więc tucze moją albopilose 9-co letnią gdzieś tak bo niedługo zostanie mamcią :P

sru 4 świerszcze do tera :] łarzą łarzą a ta ani drgnie , jeden uchwalec stwierdził ze wejdzie sobie na tą " mechatą " skałke i obluka co i jak ... no więc chodzi chodzi zajrzał na odwłok , , zajzał na korpus , nic , zajzał pod helicery nic , poskubał włoski z mechatej skałki a ona ciągle ani grgnie :] ,, nagle jeden z jego kolegów pomyślał ze sobie poskacze :] i zanim jeszcze spadł 2 świerszcze były juz nabite a a pajączek siedział juz nad trzecim :] ........ cała akcja nie trwała dłuzej jak 2-3 sekundy :] jeszcze nigdy nie widziałem tak szybkiego kędzierzawca :]

mich
05-11-2012, 08:17
A więc wrzucam świerszcza mojej geniculacie, jak to bywa swierszcz chodzi sobie po terra. Pochodzi do pająka. Odleglosc miedzy pajakiem a swierszczem ok 2 cm, stoja twarza w twarz, nagle szok, oba w tym samym momencie rzucily sie na siebie :P Serio, swierszcz zaatakowal pajaka i nawzajem. Pajak chyba nie byl glodny, bo w momencie zderzenia kopnal robala przednimi odnozami, na co ten cofnal sie i wykonal jakis dziwny koci ruch odnóżem, jakby chciał podrapac pająka :P
Zostawiłem go myśląc, że może pająk później zglodnieje i go zje, a wiec wracam za 4 godzinki, patrze do terra a tu swierszscz w misecze z woda dryfuje w bezruchu :P

Wiecie, świerszcze to naprawde ciekawe stworzenia :P

cochin
05-11-2012, 09:09
malo smieszne:

w akcie desperacji poszedlem do zoologa w lokalnym hyper-markecie (1zl/szt !!) ale mieli tylko takie 3-4cmetrowe bydlaki (moja emilia wtedy z 2,5cm miala :). poniewaz mam znajomosci u pan w zoologu ;) moglem sobie zlapac jakiegos takiego mniejszego... w drodze do domu (7min) ten skubaniec sie wylinil i z 2cm swierszczyka zrobil 4cm ze skrzydlami. hehe byl swierzo po wylince (caly bialy jeszcze) i stwierdzilem ze i tak pojdzie pod nóż (ząb)..
no skocznylo sie ze 2,5cm emilia zjadla 4cm swierszcza :))))

kiedy indziej pajak "kontrolnie" zaatakowal swiersza i sie wycofal do kryjowki... siwerszcz w panice probowal wyskoczyc z terra i wpadl prosciutko do jamy pajaka :D prosto w objecia :D

bachus
05-11-2012, 14:45
heheh, "fajnie leciał" :)))

nokeg
05-11-2012, 15:00
no to przez praktyki grania w zośke:-) czułem jakbym kopnoł kamyk:-)

Mc.Luka
05-11-2012, 19:02
świerszcz u małej h.lividum:
przechadzał się akurat obok wylotu nory ów pająka, po chwili pająk wyskoczył z nory, ale źle wymierzył i nie trafił i zaczął skakać po swym lokum- wyglądało to podobnie do Gargamela, który się wściekał jak nie mógł złapać Smurf'a... :)
motyl u p.cambridgei:
pająk próbował złapać owada w locie,tzn. skoczył na niego i wspólnie wpadli w fikusa, po turlali się po tarfie, po czym pajęczyca zatargała go do gniazda, i taka była pointa tego zdarzenia...
mączniak u małego smithi:
hehee, a w sumie rodeo w wykonaniu b.smithi po 3 wylince na mączniaku wielkości pająka :)

alice
06-11-2012, 05:06
Nom bardzo ciekawe stworzenia, dzieki porownaniu doswierszczy wygralam konkurs dziennikarski pare dni temu oglosili wyniki, 1 miejsce.. myslalam ze sie podkladam zesmiechu [lol]

Rafał
06-11-2012, 08:10
Cześć

Mój vagans siedzi sobie spokojnie w domku... wrzucam do niego mączniaka, ten sobie chodzi, chodzi, i jak na zołść pająk nie chce go zjeść. Postanowiłem trochę pomóc. Zapędziłem mączniaka pod kryjówkę spidera, i ustawiłem go tak aby tyłek mączniaka wsadzić do norki. Nic się nie dzieje... nagle mączniak zaczął podążać przed siebie, ni stąd ni z owąd mączniak wygiął się do góry i w ułamku sekundy wciągnęło go do norki. I po mączniaku. Scena wyglądała niczym z filmu "Obcy przebudzenie" ;))

=================================

Brachypelma smithi L2 - "Spike"
Brachypelma vagans L1 - "Mike"
Hierodula membranacea L1 - "Eliza"

gg. 3336022

Pozdrawiam wszystkich terramaniaków

Diabolo
06-11-2012, 09:39
moja Zosia (kedziorka L8) podczas polowania na swierszcza zamknela go w swoich 4 przednich odnozach jak w wiezieniu i po chwili dopiero zaatakowala.... nie wiem po co....

rokoko
11-11-2012, 10:41
Mój kędziorek miał jazde z drwnojadem:> skoczył na niego i wbił mu w plecy zebe ale ten wyrwał sie i dalej ucieka :D. Kędzior nie zdzierżył tego i pieknym skokiem ala adam małysz wbił mu ząbki w kark, ale flaki spływały na podłoże :>

42d3e78f26a4b20d412==