PDA

Zobacz pełną wersję : uciekający skorpion



Adamek
08-11-2012, 05:24
witam


Co jest grane z moim P.Imperatorem jak dam mu świerszcza to świerszcz idzie w jego strone a skorp przed nim ucieka. Nie jadł już od 3 tygodni czy może to być wyl ?? Ma jakieś 11-12 cm. Która to wylinka?? jak długo przed wylinką powinien niejeść ?? i w jakiej pozycji wylinki przechodzą skorpiony ??

dzięki za info :)

RAMMSTEIN1
08-11-2012, 05:35
Która to wylinka??
hmm....nie wiem trudno powiedziec - 8 ? ( strzelam ;) )

Moj skorpion nie jadl 6 m-cy przed wylinka a drugi tez cos kolo tego :)

Nie przejmuj sie tym ze skorpoion ucieka, widocznie nie jest glodny - imperatory sa znane z tego ze jedza na zapas - zjedza porzadnie a pozniej poszcza przez pare m-cy :)

A co do wylinki - siedza w norce i tam "wychodza" ze starej powloki ;] super to wyglada :)

Adamek
08-11-2012, 08:10
skąd wiesz że super wygląda skoro to się dzieje w norce ?? dokładnie nie wiem ile nie je. Kupiłem go 3 tygodnie temu i u mnie jeszcze nic nie jadł więc nie wiem być może już nieje wiele dłużej. 8 wylinka to raczej nie będzie bo skorpiony przechodzą 6-7 wylinek :)

RAMMSTEIN1
08-11-2012, 08:38
strzelalem co do wylinek ;)

Wiem jak to wyglada - obserwowalem mojego skorpionka, byl zaraz przy szybce :)

Adamek
08-11-2012, 08:48
jeszcze jedno mój skorp nie ma norki :) dałem mu jako kryjówkę kokos do rogu terra i ten zamiast wejść do niego to wchodzi za:) wejdzoe na górę kokosu i pakuje się za kokos szczypcami w dół heh ma tam ciasno troche myślałem już żeby mu to tam zakleić i żeby zrobił swoje lokum W kokosie lub wykopał norke :)
PS Jesteście na podstawie fotki przez coś przeźroczystego określić płeć skorpa ?? nigdy tego nie robiłem a chciałbym kupić drugiego do parki :)

RAMMSTEIN1
08-11-2012, 09:02
Moj skorpion sam wykopal sobie norke, zaraz pod....miska z woda :) fajnie to wyglada :) a reszta ma w innym miejscu norki

a co do wylinki - moze byc trudno :/

Adamek
08-11-2012, 09:30
to jeszcze jedno jak złapać skorpa żeby nie zostać ukąszonym kolec przebije rękawice gumowe ??:)

RAMMSTEIN1
08-11-2012, 09:47
zlap go za kolec - ogon ;]
ja tak robie i tylko raz mnie ukasil ;) ale wtedy bylem w stanie wyraznie wskazujacym ;P albo jedna reke daj na podloze a druga reka zaganiaj go tak aby wszedl na reke ;]

majes
08-11-2012, 10:32
co do uciekajacego skorpa to u mnie byl taki przypadek ze swierszcz na skorpie jezdzil.wlazl na niego a ten chodzil po terra z nim na grzbiecie.
kryjpwke zrobilem mu z duzego plaskiego kamienia ale on zakopal sie glebiej i tam siedzi caly czas ale jak wyjdzie to tez wykonuje rozne wkrobacje zeby gdzies wejsc.
wez go za ostatni konirec ogona reka lub penseta.polecam dluga pensete bo ma silny ogon i moze zawinac sie i cie szczypcami dosiegnac a przypal by byl gdyby cue zabolalo i bys go wtedy puscil.
pzdr

42d3e78f26a4b20d412==