PDA

Zobacz pełną wersję : Pajeczy miniportal



Robson
10-11-2012, 12:38
Co myslicie nad stworzeniem takiego miniportalu??
znalazloby sie tam jak hodowac poszczegolny gatunek itp.
wystroj w terrarium i rozne takie tam rzeczy
czy przez was bedzie taki portal mile widziany czy mam dac obie spokoj i wogole go nie tworzyc??
jestem wlasnie w trakcie przygotowania takiego portalu...
jezeli ktos by chcial pomoc to prosze do mnie na maila (podany w profilu) lub na gg czy tlen (jak kto woli nie;))
wiec jak jezeli powstanie taki portal to bedzie dobrze czy po prostu bedziecie na niego bluzgac i mowic ze jest kopia terrarystyki i terrarium tak jak to niektorzy zrobili ze stronka terraworld
wiec co jestescie za stworzeniem czy nie??


p.s. pytam bo po co mam robic miniportal jezeli nikt go wcale nie odwiedzi:/

RAMMSTEIN1
10-11-2012, 12:47
hmm...hehe - te informacje sa zawarte w opisach na terrrarystyce.pl i tutaj na tcp lepiej przylozyc sie do rozwijania ktoregos z tych dwoch serwisów.

Ale z drugiej strony - jestem ZA powstaniem tego miniporatlu ;)

herzog
10-11-2012, 12:51
Ja również byłbym za tym aby taki portal powstał,o ile nie będzie to żywcem spisane ze stronki terraystyki czy terrarium.

Robson
10-11-2012, 13:00
wlasnie razem z XeO rozmawiamy o portalu ktory chcemy zrobic
zapewniam was o tym ze to nie bedzie spisane z innych stron
we dwoje przyjelismy zasade ze jezeli to ma byc pajeczy miniportal to bedzie cholernie duzo o jednym gatunku
to bedzie glownie o pajaku i jezeli ktos bedzie chcial sie dowiedziec o hodowli wcisnie link i wejdzie do dzialu w ktorym pisze jak hodowac dany gatunek
razem z XeO doszlismy do wniosku ze jak to bedzie miniportal to jak koles wejdzie na opis jednego gatunku to az mu sie oczy wyje@#$@# jak zobaczy ile jest napisane o jednym gatunku.
oczywiscie to nie bedzie opis nudzacy, sprobujemy to zlozyc zeby czytelnik mogl przeczytac caly opis i sie nie nudzic;)
wiec wyrazajcie opinie nadal;)

RAMMSTEIN1 terrarystyka jest napisana krotko o pajakach. czyli wilgotnosc temp. charaktert itp. czasami do jakiegos gatunku jest p[oszczegolne informacje na temat gatunku a ja chce stworzyc z XeO taki portal ze o jednym gatunku bedzie maxxxxxx informacji kpw??

;)

jezeli ktos chce pomagac niech pisze (kontakt w profilu) :)

RAMMSTEIN1
10-11-2012, 13:05
Spoko - popieram Wasz pomysl i w razie czego moge pomoc w tworzeniu :)

Robson
10-11-2012, 13:06
jezeli chcesz pomoc to wal na gg;)

Robson
10-11-2012, 13:07
mam Cie na liscie na gg wiec po prostu zmien stat na dostepny;)

_INVISIBLE_
10-11-2012, 13:09
Chcecie zrobic dla wrzystkich gat. z tego co pamietam jest ich 850 :P, ale popieram :)

RAMMSTEIN1
10-11-2012, 13:12
mozna by zrobic o wszystkich pajeczakach 90.000 gatunkow :P:P

hehe ale jak będzie ich 850 gat. to raczej nie będzie taki mini ten portal ;)

Chriss
10-11-2012, 13:20
Witam

mimo ze nowy, pozwole sobie wypowiedziec sie.
Moje male imho... lepiej dogadac sie z adminem terrarium.com.pl i stworzyc dzial o pajakach, ktory bylby bardzo rozwiniety i zawieral wiecej niz opisy, ktore sa dostepne, ale rowniez zawieral by je!
Tzn... po co robic dodatkowy portal jak jeden jest ogotwy i mozna go rozszerzyc? [znaczy ja wiem, ze jak sie robi cos samemu to jest lepiej...ale tylko z punktu widzenia autora (wiem z wlasnego doswiadczenia)].
Byloby imho o wiele lepiej bo i mamy tutaj fajne forum, i fajny faq, wiele osob hoduje wiecej niz jeden gatunek no i bylby podzial informacji, bieganie po stronkach... a imho admin terrarium jak by zobaczyl co tma kombinujecie to z checia by to wcielil pod swoje skrzydla [takie moje imho].

No ale oczywiscie zrobicie jak bedziecie woleli, pozdrawiam.

Robson
10-11-2012, 13:37
zrobimy portal a jak sie admin naszym portalem zaintererere ;) to sie zglosi do nas ;)



mam sprawe ludzie;)

myslimy nad szata graficzna miniportalu ;)

chcemy zebyscie wyrazili wasze opinie bo my sie dogadac nie mozemy;))

podajcie swoje typy 1 lub 2
oto linki:
1. http://www.webprojekt.szablony.pl/layouts/szablon_32/index.html
2. http://www.webprojekt.szablony.pl/layouts/szablon_47/index.htm


wiec???

mordd
10-11-2012, 13:40
Pierwszy szybko się ładuje......

MaJSteR
10-11-2012, 13:50
oba ładne... pierwszy jednak ładniejszy... moim zdaniem przynajmniej...

Robson
10-11-2012, 13:50
tez myslalem nad 1 wiec 1-0 dla pierwszego;)

MaJSteR
10-11-2012, 13:54
:)

Robson
10-11-2012, 13:56
tzn. 2-0 ;)

Frodo
10-11-2012, 13:57
Ciekawe skad wezmiesz informacje o kazdym gatunku, i jak to zklecisz zeby nie bylo nudne jezeli sam post juz jest nudny, pewnie jak zwykle bedzie o B. Albopilosum, B. Smithi, a jak bede cos chcial o jakichs ciekawszych gatunkach to lipa. Zreszta tak czy inaczej informacje bede podobne, bo ile mozna napisac o jednym ptaszniku. Powodzenia ;)

Atrax Robustus
10-11-2012, 13:58
Ja rowniez jestem po prostu za rozwinieciem tego, co tu juz jest, bo jak znam zycie, to wiekszosc malo znanych stronek terrarystycznych rozpada sie po paru miesiacach i rzadko pozostaja w pamieci, chyba, ze to jest naprawde cos ekstra, ale wtedy musielibyscie wszystkie opisy i spostrzezenia opierac na swoich wlasnych doswiadczeniach lub zamieszczac ciekawe ekspertyzy naukowcow i badaczy, bo jesli to bedzie przeredagowanie opisow z innych stronek, to co tu duzo mowic... to wtedy to na pewno nie wypali. Oczywiscie swietnie by bylo, gdyby ktos z Was byl wyposazony w dobry aparat fotograficzny, bo zdjecia sa rowniez bardzo wazne.

Pomysl jest ciekawy, tylko zeby go zrealizowac trzeba bedzie wladowac naprawde wielka ilosc pracy i czasu.

MaJSteR
10-11-2012, 13:59
robson... moge wpaść do Ciebie z aparatem :P

Rewja
10-11-2012, 14:06
Wypadało by tylko te szablony ciut podrasować np. kolorystyka obu bardziej przypomina stronkę producenta armatury łazienkowej, niżli portal traktujący o tematyce zeologicznej... :)

ps. pierwszy szablonik ujdzie, a na drugi to już wogóle patrzyć nie mogę....yahh

ps2. równiez jestem zdania, że warto by ciut odrestaurować terrarium, gdyż zawsze jak szukam informacji o jakimś gatuniku muszę spadać na tę ślamazarną i przesyconą formą terrarystykę... i i tak koopa,gdyż niezbyt wiele tam naskrobali...
A jak powstanie mnustwo stron tematycznych, z własnym forum itd. to nam się wszyscy pogubią :(

ps3. no już nie marudzę, niech się dzieje wola nieba, a jak bym się przydał to służę pomocą...

Chriss
10-11-2012, 14:08
Hm,
Nie raz rozne projekty wykonywalem, taka moja praca, i wiem dobrze ze jak sie cos robi jako cos osobnego to sie tak robi do konca a nie wciela potem do innego seriwsu [przerobki zajmuja dluzej niz tworzenie od poczatku].

Druga sprawa ze informacje beda sie powtarzaly.

Kolejna to to ze serwis dlugo nie pozyje, albo wlozycie w niego troche pieniedzy aby przedluzyc jego zycie/utwierdzic na rynku, ale jak wiadomo ciezko jest prywatnie postawic cos wiekszego bez finansowania.

Poprostu ogolnie myslac, latwiej, lepiej dla uzytkownikow jest od razu dogadac sie z adminem.

No, ale zeby nie bylo ze jestem jakis tam uparty czy cos... to porpostu moje zdanie, musze sie zgodzic z Frodo co do jakosci serwisu lub prezentowanych danych, skupicie sie na kilku gatunkach bardziej popularnych a reszta bedzie z trudem pokolei dodawana, w momencie wspolpracy z terrarystyka macie juz pewien start.

Oczywiscie pisze to nie biorac pod uwage tego czy admin sie zgodzi czy nie, ale nie napisales jakie ma stanowisko wiec... nie pytales pewnie.

Kolejna rzecz to sprawa posiadania wlasnego serwisu... wiem co to znaczy i wiem tez jak sie konczy ta wspaniala euforia poczatkujacego serwisu...marnie.

Szkoda...

Pozdrawiam

Snuk
10-11-2012, 14:10
Jak chcecie będe mógł napisać pare opisów różnych ciekawych pajączków i odrazu mówie że niechodzi o brachypelmy żeby zaraz się ktoś nieprzyczepił. daj znac na gg mój numer to 2685352

RAMMSTEIN1
10-11-2012, 14:18
ja juz podjalem sie wspolpracy - opisze rzadsze gatunki, ( te ktore mam w hodowli i ogolnie :) )

ale Atrax ma racje... :)

Robson
10-11-2012, 16:44
"Pomysl jest ciekawy, tylko zeby go zrealizowac trzeba bedzie wladowac naprawde wielka ilosc pracy i czasu."


I dlatego ten mini portal nie powstanie tak szybko ;))

mich
10-11-2012, 17:08
Hm jestem za, jednakze dla mnie wykluczone jest zeby profesjonalny serwis byl oparty o jakims szablonie... Napewno ktos z terrarystów wyraziłby chęć wykonania layoutu, nawet ja bym mógł coś swojego dać :) moje gg: 1253263 prosze o kontakt, chciałbym pomóc :)

Mysza1983
10-11-2012, 17:15
Hmmm kiedyś też takie coś chciałem. Ale jestem za rozwijaniem tego serwisu. Dogadac sie z Nookiem o nie problem, a lepiej coś dopisać do istniejącego serwisu niż tworzyć coś nowego.

KURDE JAK NIE MACIE CO ROBIĆ TO DOPISZCIE NOWE OPISY GATUNKÓW

:-P

Robson
10-11-2012, 20:44
miniportal pajeczy powstanie i beda tam nie tylko opisy poszczegolnych gatunkow bedzie mnostwo innych rzeczy...chcecie wiedziec jakich to w przuyszlosci odwiedzcie portal;)

x ray
12-11-2012, 11:09
pomysł jest dobry .......ale ,myślę że warto zaiwestować w to co juz mamy ....

42d3e78f26a4b20d412==