PDA

Zobacz pełną wersję : mata grzewcza vs kabel grzewczy



frydrych1
07-03-2014, 11:47
czesc mam pytanko maty grzewcze sa wiele drorzsze co nie.... ale czy daja wiele wiecej ciepla? czy sa na prawde takie super? bo mam maly dylemat mam legwana i terra 120/100/50 120 to wysokosc i musze to jakas ogrzac co nie a temperatura potrafi spasc u mnie w domu nawet do 16stopni oczywiscie wszystko pracuje na pelnychh obrotach 24h/dobe i jakas ta temperature trzymam ale jak bym zalozyl mate to czy ona nie musiala by tyle czasu chodzic?

Theraphos
07-03-2014, 12:10
hmm nie wiem co lepsze:/ ale moze lepszy bedzie kabel bo ukłądasz go jak chcesz a taka mate to masz dane wymiary i musisz to jakos dopasowac ale to zalezy od punktu patrzenia:P

wezyki
07-03-2014, 12:18
jesli maja taka sama moc to mata i kabel da tyla samo ciepla

Madzia
08-03-2014, 10:30
Kable i promienniki ciepła będą najlepsze dla terrar o takich wymiarach.

Saurus
09-03-2014, 06:51
Jesli boisz sie o temperature w nocy, uzyj promiennika podczerwieni, takiego ceramicznego. Daje mnostwo ciepla (na to terra powinien wystarczyc 100 W chyba), zero swiatla.

Gdanszczanka
16-03-2014, 12:53
Kabel grzewczy nei jest polecany legom i ogólnie nic co grzeje iod dołu(ale maty są bezpieczniejsze) Kiedys chyab Amazonka napisała o przygodzie gdy leg tak się poparzy ł kablem grzewczym że wypalił sobei dziurę na brzuchu i musieli zszywać gadzinkę. Po tym poście utkneło mi w pamięci że nei można bo sobie krzywdę, bo legi nie czują że im za goraco.

reed
16-03-2014, 23:09
Mata i kabel to prawie to samo. Należy dobrać poprostu odpowiednią moc. Przecież w macie też jest kabel grzewczy, dlaczego więc miała by być lepsza od samego kabla ?
Kabel ma jeszcze tą zaletę, że można poprowadzić go dokładnie tam gdzie chcemy. Jest większa możliwość manewru. Należy tylko pamiętać o prawidłowym doborze mocy. Ale przecież jest duży wybór kabli, więc każdy dobierze odpowiedni do swoich potrzeb. Takie wypadki jak opisałaś, to nie wina samego kabla, a raczej "budowniczego" terra, który zapodał za dużą moc i zapewne zbyt gęsto go rozłożył. Niebezpieczne są raczej kamienie/skałki grzewcze. Na tym zwierzak może się nieźle przejechać i to właśnie bym odradzał.

42d3e78f26a4b20d412==