PDA

Zobacz pełną wersję : zachowanie Zosi



Diabolo
11-11-2012, 05:50
wiem ze kedzierzawce lubia sie zakpywac
ale chcialbym zrozumiec dlaczego moja Zoska sie zakopala...
na higrometrze wilgotnosc wskazuje 70%, temperatura ok. 26*C
dzisn wczesniej zanim sie zakopala zjadla 2 swierszcze wielkosci mnij wiecej 2/3 jej odwloka...
wylinke ostatnio przechodzila 30 listopada i jest teraz po 8 wylince.
kryjowke ma zrobiona ze zwyklego pojamnika na mocz i cala sie w nim zakopala... nie widze zadnego otworu i ciekaw jestem czy ma tam jakis dostep powietrza...
ciekawi mnie to wszystko bo pierwszy raz sie tak schowala :P

Rewja
11-11-2012, 06:42
Spokojnie jeśli nie podłoże w terrarium nie uległo obsunięciu i nie zakryło jej całkowicie, to pająk napewno się wygrzebie jeśli poczuje taką potrzebę albo będzie mu niewygodnie.

ps. może ma trudny okres, albo potrzebuje chwili samotności na refleksje... :)

Atrax Robustus
11-11-2012, 06:59
Tak
To normalne :)
Moim pajakom zwykle nie odbija w ten sposob i sie nie zakopuja, ale co do zakopywania sie, to nie musisz sie o nic obawiac, a mozna sie jedynie domyslac, czemu postanowila sie zakopac :]

Diabolo
11-11-2012, 12:16
aha, a jesli pajak posuwa sie do przodu a z tylu sie zakopuje?? i jak zacznie brakowac powietrza?? da sobie rade?? bo teraz zauwazylem w ktorym jest miejscu (wiedze ja od spodu faunaboxa)... przeszla dosc spory kawalek i widac tak jakby zasypywala za soba droge... ale mogla isc pod pewnym katem i moze ma wyjscie....
pierwszy raz sie zakopala i nie wiem czy sie nie udusi...

Mysza1983
11-11-2012, 12:20
Powietrze wchodzi bodajże do 1m w głab gleby, dlatego np. kret sie nie udusi.

Diabolo
11-11-2012, 12:40
a to dobrze

Sojkas
13-11-2012, 03:29
Na to pytanie AFAIR fajna odpowiedz udziela Awikularia :
"A ty zakladasz sobie na glowe worek foliowy i czekasz, az sie udusisz?"

Świętol
19-11-2012, 16:48
u kędziora to normalne! mój jak sobie podje, to włazi pod kokos, zatyka torfem i pajęczyną wszystkie otwory i tak spędza po kilka dnia ... nie martw się tym!


ptasznika i kobiety nie zorumiesz ... :P

42d3e78f26a4b20d412==