PDA

Zobacz pełną wersję : A czemu masz takie wielkie zęby??



Rewja
11-11-2012, 06:30
Nie chciałem dopisywać tego pytanka do wątku "Czy boicie się pająków??", gdyż temat nadzwyczaj szybko się rozrasta i nie warto spychać rozmowy na zupełnie inny tor.

Pytanko kieruję do hodowców, którym choć raz podczas ich przygody z hodowlą ptasiorów zdarzyła się konfrontacja z ich ząbkami jadowymi. Napewno są wśród was osoby, których własny pająk nie lubi i potrafi to czasem okazać w niezbyt pacyfistyczny i humanitarny sposób.

Chciałem się dowiedzieć jak zachowaliście się podczas dziewiczego poczęstunku kłami jadowymi?? Zrobiliście pająkowi małą karuzelę lub natychmiastową ewakuacje z dłoni na podłogę, czy też ze stoicką cierpliwością i zaciśniętymi zębami wpatrywaliście się w rozkoszną zabawę niesfornego przytulaka??

To już ostatnie pytanko z tej serii, bo zaczynam robić się monotematyczny jak przerdzewiała katarynka....

dzięki i pozdrawiam
Rewja

Snuk
11-11-2012, 06:45
Przyznam się że raz miałem taką jazde z poceilotheria regalis otworzyłem terra żeby wyciągnąć niezjedzony pokarm gdy nagle głupia wyskoczyła mi na ręke i ugryzła mnie. I wtedy szczerzemówiąc sparaliżował mnie strach i chciałem ją strzepać z siebie ale ona się uczepiła więc wziołem wsadzilem reke to terrarium i podotykałem jej tylnych odnóży patyczkiem i weszła do terrarium. Ale powiem szczerze że gdyby się nieuczepiła mnie tak mocno to bo miała kontakt pająk-podłoga hehe.

alice
11-11-2012, 06:50
chociaz zaden pajak nei rozdziewiczyl mi dloni to i tak sie wypowiem..
po dzisiejszym spotkaniu z kedziorkiem ktory opisywalam w tamtym watku powiem ze byloby rodeo gdyz chyba naturalnym zachowaniem czlowieka jak widzi co sie dzieje jest cofniecie reki, gdyby nie trafil na scianke pudelka a na reke to moj zamach z ucieczka reki sprawilby ze mialabym kedziorka chyba na fierance 2,5metra za moimi plecami....

Atrax Robustus
11-11-2012, 06:58
:)
Niezle
Ja pajakow na reke nie biore, wiec nie mialem problemow, ale u mnie zadzialal po prostu odruch... Gdy wyciagalem roslinke, poczulem dosc mocne uklucie.. i wlasciwie zanim jeszcze to uklucie poczulem, to moja reka byla juz poza terrarium :]

Aroboss
11-11-2012, 07:04
No spoko ja osobiscie ( na szczescie ) nie miałem takich przygod ale jakie były objawy waszych ukłuc przez pajaki Jak wasz organizm przyjał jad pajaczków i czy wogle pajak wposcił w wasz obieg troche jadu. ;-)

Neo2
11-11-2012, 07:09
Ja niemiałem wiekszych problemow z pająkami. Tylko dwa incydenty były jeden to jak ugryzł mnie wspomniany w tamtym temacie krzyzak, drugi to jak moj były murinusek chciał mnie dziabnąć ale był zamały(1wyl.) żeby wyrządzić mi większą krzywde. :D

SławekS
11-11-2012, 12:18
Ja miałem mało przyjemny(dla kędziora) incydent jak mi wyskoczył z pojemnika i biegł po stole zatrzymałem go ręką a ta bestia mnie dzabła (chyba ją za mocno przydusiłem) w tym momencie przestałem myśleć i docisnąłem rękę do stołu PLASK i mam jednego mniej.

42d3e78f26a4b20d412==