PDA

Zobacz pełną wersję : Przysmak pajakow :>



LoGaN
12-11-2012, 06:39
dobra ludzie kto ma male pajaki niech slucha: kiedys po domu chodzily mi dziwne muszki, ktore nie wiadomo skad sie wziely. bylo ich od zaje****, strasznie wqr*** moja matke, no bo muszki wylegaly sie z jakiegos dziwnego miejsca w kuchni....lazily po scianach, oknie itd itp. do czego zmierzam. zmierzam do tego ze postanowilem dac pajakowi na sprobunek. maly pajaczek, wiec taka mala (3mm x 2mm) muszka nie powinna stwarzac mu problemow. pajakom bardzo to zasmakowalo, wiec polecam ich hodowle, tym bardziej ze zlokalizowalem zrodlo ich wylegu...muszki legly sie w........fasoli. stara straczkowa fasola zostawiona przez moja matke na kaloryferze okazala sie doskonalym miejscem dla takiego g***a. muszki naprawde sa zarabistym pokarmem dla pajakow, one je jedza tak po...3 dziennie i nie maja dosc. maja teraz wielkie tylki (pajaki nie muchy). mowie wam nasypcie troche fasoli do worka i powiescie go na kaloryfer. muszki sa male, ale nie potrafia ZBYTNIO latac. zbytnio dlatego, poniewaz troche lataja ale to bardzo rzadko i bardzo prosto jest je zlapac. (sa szare i takie...dziwne :D)
POLECAM!!! :> :P ;)

msk
12-11-2012, 06:48
To sa, jak im sie zdaje, tak zwane muszki owocowki. Bardzo denerwujace i strasznie glupie. Nie wiem, czy nadaja sie do karmy, poniewaz legna sie zwykle przy co bardziej zrottenowanych gadgetach kuchennych. Takich jak, na przyklad, przegnita, przepolowiona cytryna :p

Atrax Robustus
12-11-2012, 06:59
Muszki owocowki to jeden z podstawowych i najlepszych pokarmow dla pajaczka ! :)
Polecam dla malych ptasznikow.

alice
12-11-2012, 07:27
ze one niby slabo lataja? Logan chyba zeswirowales.. jak ja mialam problem na poczatku zdobyc jakis ludzki znaczy robaczy pokarm dla mego boehmei a mialam owocowek w cholere w kuchni (niech zyj posiadanie malego sadu) to mama miala polewke... nie chcialy sie do pulapki wepchac to je recznie lapalam na sloik i worek foliowy hehehe... pol godziny latania po kuchni i 10 sztuk...
normalnych much bym nalapala za ten czas 100tke :P
male wkurzajace faktycznie, niezly przysmak - rowniez.. ale podziekuje totalnym maluchom wole pinki lub pol maczniaka dac :P

Hari
12-11-2012, 07:44
Ja moje dorosłe juz kędziory od 1 wylinki wykarmilem muszkami. Mialem luzem, otwartą hodowle muszek w pokoju i tylko łapałem je w powietrzu. Pozniej zrobilem sie bardziej leniwy i nastepnym pajakom daje juz krojone swierszcze lub wylęg. Raz tylko wznawialem hodowle muszek jak mialem sporo mlodych modliszek.

Jaca
12-11-2012, 09:02
Jeśli w suchej fasoli, to na pewno nie są to muszki owocowe...

Frodo
12-11-2012, 09:27
To sa muszki fasolowki.

Lobi
12-11-2012, 09:34
:]

Awikularia
12-11-2012, 11:04
Jest tez odmiana muszek owocowek bezskrzydlych. Zdeje sie, ze kiedys ktos mial na forum sprzedam...

_INVISIBLE_
12-11-2012, 12:12
Mi sie wylegly jak zostawilem w kuchni winogrono, masakra:(

MasterMike
13-11-2012, 03:04
O ile sie nie myle widziałem ostatnio gdzies jakis post na temat hodowli nielotnej muszki owocówki a dokładnie co trzeba takiej dawac jesc zeby nie latała :))))) .Pozdrawiam MasterMike

LoGaN
13-11-2012, 05:38
ej...sorry ale dawno tu nie zagladalem...TO NIE SA MUSZKI OWOCOWKI!!! to sa jakies takie dziwne muszki. muszki owocowki przeciez wiem jak wygladaja, bo stosowalem je jako karme dla swoich ptasznikow. ale te sa jeszcze lepsze- nie lataja ale maja skrzydla sa twarde jak sie je zabija to takie jakby opancerzone byly :D...poza tym one sa wieksze od owocowek. muszki owocowki to przy nich sa karzelki ja obecnie karmie tymi muchami z fasoli swoje kedziory L5 3 razy dziennie i sa strasznie spasione...no ale jak chca to niech jedza. takze mowie wam to nie owocowki, owocowki to gó**o w porownaniu z tymi z fasoli. nie wiem jak doszlo do tego ze one sie tam rozmnazaja, ale jakims cudem sie wylegly z fasoli straczkowej.

msk
13-11-2012, 08:21
Moze to po prostu mlode muchy?
W ostatecznosci baki. Albo komary ;)

LoGaN
13-11-2012, 10:46
jak bym byl niewidomy to bym sie z Toba zgodzil :PPPPPPP ale widze ze to jakies mutanty :P

42d3e78f26a4b20d412==