PDA

Zobacz pełną wersję : Regał z terra



Chriss
08-03-2014, 08:32
Witam

Jestem wlasnie w fazie budowy regalu na terra dla ptasznikow.
Poniewaz jestem ograniczony wysokoscia 194cm a chce 5 polek plan byl na 3 przeznaczone dla naziemnych i 2 dla nadrzewnych. Ale poniewaz ostatnio u mnie roznie z preferencjami, pomyslalem ze zrobie 3 dla nadrzewnych i 2 dla naziemnych bo jak cos to te wyzsze sa bardziej uniwersalne.
Teraz pytanie troche zabawne. Czy dla naziemnych doroslych wystarczy 20cm wysokosci? Nie mowie tu o jakichs mega wielkich, ot standardowe naziemne jak smithi, chroma itp?
Sadze ze tez na tej polce beda terra dla lividum i crawshaya, wiec czy im 20cm wystarcyz wysokosci?
Dodam ze terra beda dosyc dlugie, okolo 35cm dlugosci, wiec przestrzeni beda mialy dosyc [ szerokosc ok 28cm, dlugosc ok 35cm, wysokosc ok 20cm]. Czy takie wymiary beda ok?
JEszcze nadmienie ze nie jestem fanem dawania 10cm podloza, daje im okolo 4-5cm + gorki wieksze.

Co do nadrzewnych to raczej jestem pewien ze wysokosc 35cm im wystarczy przy szerokosci ok. 23cm i dlugosci ok 35cm.

Pozdrawiam

Dambala
08-03-2014, 08:50
Hmm jak masz wysokość 20 i odejmiesz 5 cm na podłoże to zostaje przestrzeni życiowej 15 cm. Troche mało. U nadrzewnych tak samo 35 - 5 = 30 a nadrzewne potrzebują więcej jednak ;) BYm radził pokombinować z większa wysokością przynajmniej dla nadrzewnych bo naziemne na upartego moga mieć tak ;)

Chriss
08-03-2014, 09:00
Dla nadrzewnych nie przewiduje wiecej jak 1cm podloza. Glownie po to zeby na dole nie byl basen jak zaczne im nawadniac.
Co do przestrzeni zyciowej naziemnych to wlasnie pytanie, czy one tak wiele potrzebuja jej do gory.
U mnie jedynie chromy sobie pochodza czasem po sciankach ale to wtedy jak maja za mokro.

No nic, na razie wstrzymuje sie z wierceniem dziur i czekam na dalsze opinie.

werni
08-03-2014, 13:20
Witam.
Terraium wysokości 20cm w zupełnosci wystarcza dla większości dorosłych pajaków naziemnych. Jest to nawet bardzo wskazane, zwierzak nie będzie miał skąd spadać przy próbie wspinaczki.
Natomiast jeśli chodzi o wymiary dla gatunków nadrzewnych, dużo lepiej sprawują się terraria o wysokości przekraczającej pozostałe wymiary (szer. i dł.)

DOMINOS
09-03-2014, 01:12
Dla naziemnego spokojnie wystarczy 20-25 cm.

Ares
11-03-2014, 00:45
Hmmm.... JA bym dał dla naziemnych 20 luzem. Jak werni mówił nie zrobią sie przynajmniej i nie zabiją. Co do nadzrewnych to według mnie za mało. Powinno być z 40 min. A jezeli masz ograniczoną wysokość to zrób pólke o szerokosci 90 cm i wysokości 60cm. A zreszta zajrzyj do załącznika. (a tam sa pokazane nadrzewne 30x40 i jeszcze 30 głebokości i naziemne 30x20 i także 30 głębokości czyli wymiary szer/wys/głe)

pol
11-03-2014, 03:25
na mojej półce sa terra (23sz-30dł-25w)dla naziemnych i podzimnych sa wysokie, bo mam roslinki i to minimum wys gdy ty tez chcesz miec!!,
dla nadrzewnych nie mam, ale spokojnie wystarczy 35cm!!!!, puki nie masz poecilotherii wyrosnietych to i 30 wystarczy!!!!
reszta to nie takie wielkie gatunki, jedyny cambridgei jest duzy, ale i tak wybuduje co przy dnie

ross
11-03-2014, 03:50
Zastanawiam sie jak rozwiazaloscie poroblem ogrzewania swoich regalow.

42d3e78f26a4b20d412==