PDA

Zobacz pełną wersję : Imperator da sie oswojić ??



Artur33
15-11-2012, 06:27
mam pytanie do kogoś kto ma tego skorpiona , niedawno go kupiłem i mam pytanie czy ktoś wogóle bierze tą bestie na reke a :)) , jak tak to napiszcie jak można go oswojić . I czy kogoś uszczypnoł albo dziabnoł kiedyś i jak co jest bardziej bolesne ??

Atrax Robustus
15-11-2012, 06:33
Oswoic sie nie da. Mozesz go jedynie przyzwyczaic do swojej obecnosci, zeby nie reagowal stresem i ucieczka, ale nie wiem, czy jest sens brania go na reke. Jak chcesz, ale licz sie z uzadleniem lub uszczypnieciem.

Mysza1983
15-11-2012, 06:36
Po co brać na rece skrpiona? Dla przyjemności? To trzebabyło se chomika kupić...

Atrax Robustus
15-11-2012, 06:39
W sumie nawet chomika nie powinno sie brac zbytnio na rece, bo po co zwierzaka stresowac.
Zwierzeta to nie zabawki, moze sa "male i glupie" ale czuja.

Mysza1983
15-11-2012, 06:44
Atrax nie przesadzaj, w końcu te małe dzieci muszą mieć jakąś "żywą zabawke" a chomik najlepszy. Ja miałem rybki i tez ich nie głaskałem i nie brałem na rękę, bardzo je to zawsze stresowało... ;-)

RAMMSTEIN1
15-11-2012, 07:22
Skorpiona nie powinno sie brac na reke, lepiej kupic sobie psa ;)

Mnie uzadlil w wakacje ( w zeszlym juz roku ;) ) nie bolalo az tak bardzo :)

MaJSteR
15-11-2012, 07:27
jak mój przyjechał to przy przekładaniu go z pojemnika po kliszy do terra wszedł mi na rękę.. pospacerował trochę, zszedł i schował się do norki... ale jak zauważy teraz jakiś ruch w terra to się rzuca bestyja :>

Mysza1983
15-11-2012, 07:58
Małe imperatorki bez problemu moga mi łazić po ręce, ale jak taki duży miałby mi coś zrobić to wole go nie dotykać ;-).

AGAM
15-11-2012, 07:59
Te skorpy do agresywnych nie należą ale nie łatwo jest przewidzieć ich nastrój. Ja biore mojego (ok. 7cm ciała) tylko kiedy musze go gdzieś przenieść. I gdybyś zdecydował się na chwytanie skorpiona ręką to pamiętaj że to nie chomiczek i nie bierze sie go nakrywając ręką od góry. To by go wkurzyło. Złapany za zaodwłok też się wkurzy a poza tym szarpiąc się może sobie zrobić krzywde. Gdybyś go brał to niech wpierw wejdzie np. na kawałek kory a potem nagoń go na rękę - w ów czas potraktuje Cię jak podłoże a nie drapieżnika.

PaWeL^
15-11-2012, 10:24
czesc

mnie za niedługo czeka zmiana podłoza u mojego 15 cm imperatorka :)), nie umie sie doczekac, ale bedzie jazdaa :P spróbuje go wziąść w taki sposób jak to zrobil gościu w momęcie gdy go qpowalem, zlapac za zaodwlok :)), ewentualnie wloże do terra jakis pojemnik i postaram sie go skierowac do niego :]

RAMMSTEIN1
15-11-2012, 10:43
ja zawsze chwytam moje skorpionki za zaodwlok - hehe...to jest jazda ;] zwlaszcza ze sa agresywne :D

Kobra
15-11-2012, 10:49
ja moje maluchy L2 też łapie za odwłok btw. Rammstein wejdź na gg

Mysza1983
15-11-2012, 12:21
Małe imperatorki jak przenosze to zajaniam je palcem do takiego pojemnika po kliszy, jesli postawi sie ten pojemnik potem pionowo to jest 90% że skorp z niego nie wyjdzie i można w tymczasie coś zrobić. :-)

Artur33
15-11-2012, 15:11
wiem że nie ma sensu go barć na rence ale np : przy manipulacji w terarium albo przeniesiemiem go przeniesienie to jeszcze bo można tak jak z pająkami ale ze skorpionami dopiero zaczynam , w opisach tego gatunu pisało że nie jest niebezpieczny i że na rękach zachowuje sie łagodnie ,wiec dlatego pytam , mam też parę pająków i które moe przenośić i swobodnie manipulować w ich terarrium.!

Artur33
15-11-2012, 15:17
dzieki za wszystkie odpowiedzi . i wiem że nie jet TO CHOMIK !!!!!

AGAM
16-11-2012, 03:23
Kiedy próbowalem brac swoje skorpa za zaodwlok to tylko sięwkurzył i zaczął się strasznie rzucać i obijać o wszystkie przedmioty w jego zasięgu więc szybko go puściłem żeby nie zrobił sobie krzywdy. Ta metoda jest dopra jeśli np. chce się skorpa tylko przenieść do jakiegoś pojemniczka który znajduje sie w bardzo małej odleglości. Najlepiej jest stosowaź metodę Myszy czyli po prostu zagonić je do jakiegoś pojemniczka i po stresie.

42d3e78f26a4b20d412==