PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysł na terrarium ...



mboinski
08-03-2014, 10:02
Witam.
Wpadłem na pomysł zrobienia terrarium dla pajączków (mam zamiar sobie niedługo kupić). Chcę mieć jakiegoś łatwego naziemnego pajączka. Mam zamiar kupić jak najmłodszego (L1 - L2). Mam pytanie czy zaprojektowane przezemnie terrarium z pudełka po dębowej (TU JEST ZDJĘCIE (http://www.macsoft.za.pl/terra.JPG)
)nadaje się na jakieś pajączki. Jak narazie zrobiłem 3 komory o wymiarach :
1. 6 cm * 10 cm
2. 8 cm * 10 cm
3. 6 cm * 10 cm
Wszystkie mają wysokośc 7 cm. Komory mogę powiększyc (zrezygnowac z jednej).

Jakie pajączki mogę mieć w takim terrarium i gdzie zrobić wentylację aby nie udusić pajączków ??
Oraz od której do której wylinki mogę trzymać w takich terrarkach moje przyszłe pajączki ??

krolik
08-03-2014, 10:21
Wentylacje zrob po bokach a hodowac mozesz w tym pajaki od 5 wylinki do 8 gdzies.

leviatan
08-03-2014, 10:45
A czym to przykryjesz? Mi się wydaje że ptaszniki będą wgryzać się w styropian.

daf
08-03-2014, 10:47
Mam to w domu. I nie powiem żeby to był inteligentny pomysł na terra :/

mboinski
08-03-2014, 10:53
Przykrycie będzie tak jak firmowo jest zamykane to pudełko (plexi czy coś takiego naówane od góry).
Ścianki mogę wzmocnić czymś lub skołować zastepcze z OSB.

Daf dlatego zrobiłem posta aby dowiedziec się czy się nadaje. :)

A jakie pajączki mógłbym w tym trzymać ??

Chriss
08-03-2014, 11:26
IMO na L1-L6 [przy malych] moze sie to nadac, pozniej bedziesz musial przelozyc je do czegos innego. Zapomnij o pajakach ktore szybko rosna, poprostu beda mialy bardzo malo miejsca. Zamiast styropianu kup sobie cienka deske i ja potnij i tam wsadz, bo ten styropian wyglada conajmniej... dziwnie.
Obawiam sie ze bedziesz musial dokonac troche nawiertow po bokach + duzo w topie. Pamietaj jednak o tym, ze pajaczki malutkie sie latwo przeciskaja przez wieksze dziury [1/3 ich wielkosci to dla nich nie problem], wiec po bokach tego drewnianego zrob malutkie nawierty i tak samo w topie z plexy, ktore potem bedziesz mogl bezbolesnie dla pajakow powiekszac.
Pomysl dosyc ciekawy, chociaz nie wiem jak sie bedzie zachowywalo to drewno po spotkaniu z mokrym torfem. Lepiej to przetestuj zanim kupisz zwierzaki.

Pozdrawiam

DOMINOS
09-03-2014, 01:10
Jeśli tego nie zabezpieczysz przed wilgocią, to zgnije pudełko będziesz miał pleśń...

wesoly grabarz
10-03-2014, 06:50
Ja proponuje jednak, na L1, stare, dobre pudełeczka po kliszy foto, a później słoiczki, np. po kawie.

KoReXoN
21-03-2014, 03:54
mboinski masz na dopracowanie tego pomysłu grubo ponad rok....

mboinski
21-03-2014, 03:58
KoReXon chyba nawet więcej niż rok :). Starzy protestują więc narazie mogę tylko marzyć o pajączku. Lipa bo nie chce stawiać ich przed faktem dokonanym. Już raz tak zrobiłem i miałem przewalone. Poczekam do urodzin i wtedy zacznę działać aby się zgodzili (wtedy to już mogę nawet poczekać do wiosny).

Samael
21-03-2014, 07:38
Jak dla mnie to zes zakombinowal "jak kon pod gore".Pissboxy (pojemniki na mocz) sa po 80 gr. w aptece i tam mozesz trzumac pajaka co najmniej do 4 wyl.Kupujac swierszcze masz kolejny pojemnik w ktorym go mozesz trzymac do 5-6 wyl.Potem jakies pudelko po lodach lub na upartego terra.Po co kombinowac - nie lepiej trzymac sie starych sprawdzonych metod ??:>

42d3e78f26a4b20d412==