PDA

Zobacz pełną wersję : Nietypowa prośba dla posiadaczy murinusa



msk
15-11-2012, 13:12
Witam,

Czy któryś z terrarystów trzymających pod strzechą tego psychopatycznego pająka mógłby nagrać i upublicznić filmik, na którym dałoby się zobaczyć:

- zachowanie tego ptasznika podczas dokonywania zabiegów kosmetycznych we wnętrzu terrarium (polewanie wodą, czyszczenie, transport?)
- prędkość tego ptasznika
- agresywność tego ptasznika
- jak wygląda małyszomania tego ptasznika

Przy czym prosiłbym, żeby to zrobić z głową, nie chce mieć nikogo na sumieniu ;)

Dla kogoś, kto takie coś opracuje stawiam czteropak dobrego piwa, a jeśliś niepełnoletni, bądź abstynent, to będziesz mógł oglądać, jak się pije czteropak dobrego piwa ;)

Pozdrawiam Was serdecznie,

Atrax Robustus
15-11-2012, 13:44
Zanim ktos bedzie krecil film, to ja od razu powiem, ze zajmowalem sie murinusami i to nie sa takie bestie, jak sie mawia. Wiele osobnikow po prostu uciekalo, gdy sie im sprzatalo. Inne osobniki zachowywaly sie inaczej, tzn. reagowaly skuleniem sie na podmuch, czy stukanie w szybke, ale przy najdrobniejszym poruszeniu pajeczyny, pajak od razu wyskakiwal i przystepowal do pozycji obronnej.

michał ptasznik
15-11-2012, 14:28
u mnie jest jak u Atrax Robustus .
jak sobie grzebie to nic a jak dotkne pajeczyny to uuuuuuuuu.
a jak swierszcz wleci pajak zaatakuje i nie trafi swierszcz ucieknie to murinus biega za nim jak swir po calym terra super to wyglada. niestety nie mam kamerki
ile moze kosztowac samiec murinusa dorosly

morda
15-11-2012, 14:30
Mój kolega ma murinusa. Zanim go nie widziałem uważałem, że to wielki kiler "teleportujący" się po terrarium.
Teraz powiem, że opowieści o murinisach to jakieś fantasy. Te pająki wcale nie są takie szybkie ani takie agresywne. Moja geniculata jak jest głodna to jest bardziej wredna od murinusa.

morda
15-11-2012, 14:31
40-50zł

Psalmopoeus
15-11-2012, 14:52
Ja swojego sprzedałem za 25zł(samca)

_INVISIBLE_
15-11-2012, 15:51
To zalezy jak kto ceni, ale cos w tych granicach :)

MasterMike
16-11-2012, 05:38
Wszyscy którzy sie tu wypowiadaja twierdza jak widac jednogłosnie ze murinus nie jest taki grozny jak sie go opisuje. no to teraz mam wielkie pytanie > DLACZEGO MURINUS MA TAK ZŁA SŁAWE I JEST TAK GROZNIE OPISYWANY NA WSZYSTKICH STRONACH TERRARYSTYCZNYCH ?? (czyżby zbiorowa chisteria autorów stron terrarystycznych ??) wytłumaczcie mi to prosze bo tez sie nosze z zamiarem kupna tej bestii tylko chciałbym ja wczesniej poznac a niestety nie mam jak bo nie wiadomo gdzie prawda a gdzie fałsz.Pozdrawiam MasterMike

herzog
16-11-2012, 06:34
Pewnie chodzi tu o to ze jest wieksze prawdopodobienstwo ze trafimy na murinusa o wrednym charakterku niz np albopilosum ;)))))

Atrax Robustus
16-11-2012, 06:46
No to juz mowie :)
Murinus jest szeroko rozpowszechnionym pajakiem w hodowli. Nietrudno go nabyc i nie trzeba "bulic" za niego duzo pieniedzy, bo wystarczy nawet z 25 zl i pajak jest Twoj, wiec chyba co trzeci hodowca ma tego pajaka, a ten gatunek jest raczej agresywny i pobudliwy.. szczegolnie w rekach tych ludzi, ktorzy nie umieja sprawic mu odpowiednich warunkow w terrarium i sprawdzaja, "jak zwierzatko zareaguje na dotkniecie patyczkiem ;)". Zauwazylem, ze murinusy, ktore maja spokoj, nie sa tak agresywne. To samo tyczy sie pajakow podziemnych, ktore w chwilach zagrozenia wola wycofac sie do norki (jak maja duzo podloza), niz atakowac.

To ciekawe, ze tak malo trabi sie o agresywnosci Chilobrachysow, czy Ceratogyrusow, ktore w pobudliwosci wcale nie ustepuja Pterinochilusom. Status najwiekszych killerow pajeczych maja: Poecilotheria ornata, Pterinochilus murinus i Haplopelma lividum... dlatego, ze te pajaki sa dosc czesto spotykane w hodowli i dosc czesto zdarza sie, ze reaguja agresja, stad tez ludzie piszacy opisy podkreslaja to dosc mocno.

"niestety nie mam jak bo nie wiadomo gdzie prawda a gdzie fałsz" - prawda jest taka, ze mozesz trafic na lagodnego osobnika, ktory bedzie uciekal do kryjowki przy najmniejszym poruszeniu terrarium, ale jest o wiele wieksza szansa, ze dostaniesz agresywnego osobnika (...statystyka... :P)

MaJSteR
16-11-2012, 07:07
dobrego? w najgorszym wypadku ma to być heineken...

Serpent
16-11-2012, 07:09
msk myślę że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie było by to abys sam osobiście u kogoś poobserwował ten gatunek nie ma jak to na żywo samemu na sobie sie przekonać masz blisko do Krakowa a tam na pewno sa osoby mające te ptaszniki....


Pozdrawiam
Serpent

RAMMSTEIN1
16-11-2012, 08:21
jednak z tego co slyszalem - wiekszosc murinusów to strachliwe pajaki, wola uciec niz zaatakowac, a jezeli sprowokowac je w gniezdzie wtedy naturalne ze zaatakuje ( chociaz tez nie zawsze :> - nie pytajcie :> ) :)

MasterMike
16-11-2012, 08:30
No dobrze ale w tym układzie dlaczego np. A.Geniculata nie jest postrzegana za grozniejszego pajaka od Murinusa na forum ??????? ja nie spotkałem sie ze strachliwa geniculatą a wrecz przeciwnie wszystkie moje osobniki a mam ich kilka sa bardzo agresywne i przy najmniejszym ruchu w terra atakuja . prosze o odpowiedz .pozdrawiam MasterMike

RAMMSTEIN1
16-11-2012, 08:40
to zalezy od okazu - ale faktem jest ze wiekszosc A. geniculata jest bardzo agresywna ( hehe...nie uwierzycie ale jednym z moich agresywniejszych pajakow jest....G. rosea :)) )

Jimbo
16-11-2012, 11:33
Majster - ten polski Heineken można o kant dupy rozbić :). Nie zapomnę jak jeszcze sprowadzali z Holandii. 6,50 zł za butelczynę, ale smak nieporównywalnie lepszy był.

MaJSteR
16-11-2012, 13:23
jak tego byś chciał rozbijać o kant dupy to ja nie wiem co byś zrobił z kasztelanem jakimś albo voltem http://www.torun.mm.pl/~albopilosum/lol.gif

Jimbo
16-11-2012, 13:57
To już nie wspominam, ale one kosztują 2 razy taniej :) Z tych drogich Corona Extra wymiata, sprowadzana z Mexico. Z polskich Tyskie i Żywiec to moje ulubione.
Hehe mały off topic się zrobił :)

nokeg
16-11-2012, 16:12
to podobnie jak z cambridgei, mój jest spokojny i strachliwy, coprawda szybki ale nie aresywny

msk
16-11-2012, 16:19
Dzieki za odpowiedzi. Widze, ze najlepiej bedzie zobaczyc goscia w akcji, na zywo.

Natomiast czy bede mial racje mniemajac, ze murinusy nie sa tak trudne w utrzymaniu? Rozwaga, profilaktyka, uwaga- to mi sie udaje z vagansami i geniculatami, nie prowokuje tych zwierzat, jak rowniez nie daje sie przez nie pochlonac. Czy mam racje mniemajac, ze trudniej chowac gatunki bardzo delikatne, niz bardzo agresywne?

To, oczywiscie, czysta teoretyka. Jestem i tak juz kompletnie szczesliwym terrarysta, bo mam gatunek, ktory wprost kocham (vagans), ale ot, takie moje przeknuwania :)

Atrax Robustus
16-11-2012, 16:24
Mysle, ze o wiele latwiej jest chowac agresywnego murinusa, niz mala versicolor, chocby ze wzgledu na zwykla statystyke :)

Ja majac do wyboru Avicularie versicolor i P. regalis zdecydowalem sie na ta druga, mimo, ze bardziej jadowita, gdyz po prostu nie chcialem ryzykowac... chociaz teraz kupilbym i versi i przymierzam sie do kupna.

A co do agresywnych pajakow. Z nimi tez mozesz miec problem, ale troche innej natury. Mozesz np. bac sie posprzatac takiej "bestii", w terrarium moga zalegnac sie roztocza lub plesn. Albo pajak moze doznac zranienia i jak je wtedy opatrzysz? Hodowla agresywnych gatunkow tez nie jest zbyt latwa :)

Frodo
17-11-2012, 06:22
Nie mam murinusa ale mam spinifera, wsadzam reke po lokiec do terra i zyje, a wiekszosc typa pisze, "no moj to jest dopiero agresywny, wciagnal koze i 3 barany...' po to zeby sie na duchu podniesc, ze takie twardziele sa i maja takie bestyje pod strzecha.

Banan
17-11-2012, 13:32
Hmmm moze go sobie w dupe wkom,ponowal ;p

Banan
17-11-2012, 13:34
Albo "piwo wojak" cena: 1,05 :D:D:D:D:D

MaJSteR
17-11-2012, 17:16
http://www.torun.mm.pl/~albopilosum/lol.gif albo 'piwo jasne' z lider szajsa za 0,99 złocisza...

alice
18-11-2012, 02:15
Rammstein - u mnie kedziorek :P crawshayi ucieka do norki lub na otwarta przestrzen, vagans zastyga, kedziorek oleje robala, pensete a rzuci sie na reke (trafily nam sie z qmpela mutanty hehehe), irminia stanie i zeby pokaze..
ale powiem cos na ten temat za 2 tygodnie wstepnych obserwacji... za kilka dni kupuje ta rosee o ktorej Ci mowilam :)

42d3e78f26a4b20d412==