PDA

Zobacz pełną wersję : Jak nakarmic tych drani?



baryl
16-11-2012, 07:09
Witam,

Jestem szczesliwym posiadaczem pandinusow imperatorow (sztuk dwie, jak z wylinkami to nie wiem bo dostalem je w prezencie od osoby ktora nic na ten temat nie wiedziala, w kazdym razie sa jeszcze male). Mieszkaja u mnie niecale dwa miesiace, raz karmilem je swierszczami i wytarmosily je ze smakiem, choc musialem kilka nocy przetrwac nieustanne cwierkanie. Teraz mam problem z nakarmieniem ich larwami.
Po pierwsze, sa to larwy muchy plujki. Wiem, ze zalecane sa macznika mlynarka, jednak takich zdobyc nie moglem, mam nadzieje ze takie tez nadaja sie na pokarm.
Po drugie, nie wiem co z nimi zrobic, nie jestem doswiadczonym hodowca, w ogole nie nazywalbym siebie jeszcze hodowca ;) Skorpiony rzadko wylaza ze swojej kryjowki, raz udalo mi sie jednego dorwac 'na zewnatrz', podlozylem mu larwe miedzy szczekoczulki ale.. uciekl.
Glownie pytam o to, jak obchodzic sie z larwami, czy moge wrzucic kilka do terrarium i poczekac, az pandinusy same sie nimi zajma, czy mam tez trzymac je osobno i przy kazdej okazji probowac je podkladac?

Wiem ze pytania sa z dziedziny gorzej niz banalnych, ale jednak dla mnie to duzy problem i bede wdzieczny za pomoc. ;)

Pozdrawiam.

kazikrulz
16-11-2012, 07:16
nie mam skorpionow ale wez przyklad ze mnie i moich pajaczkow :) i rzuc te larwy czy co tam masz i czekaj, jak beda glodne to wyjda zapolowac, przeciez w naturze nikt im do nory zarcia nie pcha, nie polegaj tylko na mojej opini, poczekaj na wypowiedzi hodowcow skorpionow

baryl
16-11-2012, 07:21
Wlasnie chodzi o to, ze larwy zakopuja sie w torfie i nie sadze abym ot tak mogl je tam wrzucic i pojsc na papierosa. ;)

kazikrulz
16-11-2012, 07:23
przytnij je troszke zyletka, ja tez tak robie z pinkami,

nokeg
16-11-2012, 08:10
imperatorki jedzą wszystko co sie rusza tylko jest jeden warunek: musza być głodne, mój imperator zjadł jednego mączniaka w ciagu 1 miesiąca. niemasz sie czym przejmować jeśli nie jedzą

PaWeL^
16-11-2012, 08:10
czesc

jak duże są te skorpiony ? jeżeli pinki sie zakopują, nic sie nie martw po paru dniach bedą z nich muchy, a jeżeli pandinuski są malutkie, to bedą gitowym pokarmem (mozesz im wyrwac skrzydła, zeby imperatorki łatwiej miały je złapac) :))))

RAMMSTEIN1
16-11-2012, 08:17
wrzuc im jedzonko, jak beda glodne to zjedza w inny sposob chocbys im wpychal to jedzenie to i tak nie zjedza...jezeli nie sa glodne to niech nie jedza, gdy zglodnieja wtedy same zaatakuja :)

Adamek
16-11-2012, 08:55
a czy moge imperatorowi wrzucić kilka świerszczy do terra ?? czy podczas wylinki mogą mu coś zrobić ??

RAMMSTEIN1
16-11-2012, 09:00
po co kilka swiersczy ? najepiej jednego, a jak zje to sprobuj dac mu wiecej :)

Adamek
16-11-2012, 12:14
ok jeżeli nie zauważe że nie je (świerszcz sie np schowie) czy jeśli skorp będzie przechodził wylinke może mu zaszkodzić świerszcz tak jak np. modlichom ?? przez pogryzienie bezbronnego w wylince skorpa ??

walter
16-11-2012, 13:20
Moze i generalna zasada jest taka, ze nic nie powinno sie petac w poblizu zwierzaka przechodzacego wylinke.
Moje imperatory przechdza wylinki, podczas gdy swierszcze, tudziez rodzenstwo wrecz po nich laza i nikomu nie dzieje sie krzywda.
Dwa imperatorki, ktore padly mi podczas wylinek (o dziwo) przechodzily te smiertelne wylinki w kompletnym spokoju ... i co?

MaJSteR
16-11-2012, 13:31
może.. wszyscy wiedzą, że świerszcze to dzikie bestie...

42d3e78f26a4b20d412==