PDA

Zobacz pełną wersję : Pajak sie schowal...



loko.
16-11-2012, 11:03
Witam. Jestem poczatkujacym w tej branzy i wiem ze to pytanie jest banalne ale ze wzgledu na zdrowie psychiczne moje i mojego podopiecznego prosilbym o rade. A wiec mam kedzierzawego po 2 wyl. mam go dwa tygodnie i w koncu dopasowalem wystroj pojemnika i pajaczek zadomowil sie w nim, wszedl do kryjowki (zakretka po pepsi) i nie chce wyjsc jak dawalem mu jedzonko to wciagal je do srodka ale od paru dni nie chce jesc wiec przypuszczam ze bedzie mial wylinke tylko skad mam wiedziec czy juz ja przeszedl czy jeszcze nie i co sie wogule z nim dzieje czy po wylince wyjdzie na zewnatrz? Co robic z resztkami ktore zostaja w kryjowce czy moge ja odsunac zeby posprzatac?

Awikularia
16-11-2012, 11:17
Najprawdopodobniej w kryjowce nie ma zadnych resztek, pajaki sobie sprzataja i pewnie jakby cos z macznika zostalo to by wyniosl na zewnatrz. A jak sprawdzic czy byla wylinka... Niektore ptaszniki wyciagaja stary oskorek poza kryjowke, czesc wbudowuje ja w scianki kryjowki. Mozesz delikatnie sprawdzic w kryjowce, mozesz tez poczekac, az, po stwardnieniu, pajak wyjdzie na zewnatrz...

Hajdi
16-11-2012, 11:30
czasami tak robia i nie wychodza przez jakis okres.nie ma sie czym przejmowac.ale moze tez byc ze masz za mala wilgotnosc,a w kryjowce jest zawsze wiksza.jak nie masz wysuszonego podloza to nic sie zlego nie dzieje.jakby zrzucal wylinke to by nic nie jadl.zdaza sie ze niektore przypadki jedza czasami dzien przed wylinka,ale to raczej rzadkosc.mozesz sprawdzic,ale delikatnie bo jak zrzucil to mozesz mu cos zrobic

loko.
16-11-2012, 12:19
dzieki za pomoc, mysle ze ma wylinke bo wilgotnosc jest ok a nawet troszke za duza a pajak juz od 4 dni nic nie jadl, zostawie go w spokoju i cierpliwie poczekam

42d3e78f26a4b20d412==