PDA

Zobacz pełną wersję : Martwy Cambridgei



krzdab2150
17-11-2012, 06:46
Samiec, Dożył dzisiaj swoich dni!
Kurczył nogi od jakiegoś czasu, ale kilka dni przed śmiercią pohasał, bo z braku pojemnika wpuściłem do jego terrarium nowo zakupioną samiczkę tego gatunku. Pająk ożywił się, pohasał parę dni po terrarium i .. koniec!
nie został zjedzony, ani zabity, umarł sobie ze starości. Sprawiał mi niesposdzianki trzema ucieczkami, byl jednym z moich pierwszych pająków. Bardzo mi smutno, chociaż wiedziałem że pada :(((

Jak wpuściłem mu samicę, ożywił się - chodził za nią, pająki macały się odnóżami, ale widać, że był już słaby.

Muszę przestać pisać, bo się wzruszę...
Pozdrawiam'Krzysiek

Hari
17-11-2012, 06:51
Nie łam sie ;) Taki los. Teraz tylko do gablotki i masz go juz na zawsze :]

x ray
17-11-2012, 06:54
.....no coz.. takie jest zycie ,nawet najdłuzsza nić ma swój koniec.........szkoda pajaczka, ale z tego co widze zostało Ci sporo gatunków ... powodzenia

RAMMSTEIN1
17-11-2012, 07:30
Wspolczuje, ale niestety tak bywa - samce wioda krotki zywot na ziemski padole :(((((

Neo2
17-11-2012, 08:10
Hari wspomniałeś o gablotce, niewiesz gdzie mozna takie kupić, bo musze dużą martwa Murinusice i mniejszą troche Irminke oprawić, juz sie prawie ususzły (jeden z pająków niebył moj, kupiłem go martwego za 8zł, a drugi umarł przez naszą poczte polską)

krzdab2150
17-11-2012, 08:44
Ususzę go, choć jak ususzyłem padłą smithi to i tak się rozpadła (nogi jej się pokruszyły); więc gablotka to mus - nie wiem, czy lakier bezbarwny w sprayu psiknięty na wysuszonego pająka dla wzmocnienia nie byłby korzystny)
Gablotki: widziałem na rynku "w razie potrzeby zbij szybkę" z prezerwatywą za 10 zł. Gablotka nadałaby się po wyjęciu kondoma!

Pająków jeszcze trochę jest, a humor poprawia mi się jak patrzę na dużą samiczkę cambridgei, która świeżo dotarła od Azzazela i która ma złożyć kokon !!! (była u niego jakiś czas z samcem, do póki... nie padł,; mój jest drugi przy tej samicy więc niezła z niej Hydra, no nie??)

Dzięki wszystkim!

Awikularia
17-11-2012, 08:47
A bez prezerwatywy zbij szybke mozna kupic w IKEI za 12.95 zl.

krzdab2150
17-11-2012, 08:57
To zależy, czy jest tam szybka, czy zwykła gruba folia jak w przypadku wersji z rynku - dlatego taka tania.
Podejrzewam, że ikeowska porządniejsza, ale trzeba mieć ikee w pobliżu (ode mnie: najbliższa w Poznaniu!!!!! padaczka, nie?)

W załączeniu licha fotka z aparatu: "dead T on the Pink Floyd LP"

Hari
17-11-2012, 10:20
Delicate Sound of Thunder, tez moglbym byc zlozony po smierci na takim albumie ;)

cochin
17-11-2012, 14:58
przykro mi z powodu pajaka- chociaz pieknie ze dozyl swoich dni

sorki jesli pytanie jest nie na miejscu: ale jak ususzyc martwego pajaka? tak zeby wygldal ladnie- nogi w naturalnej pozycji itd. tak zeby go nie uszkodzic i zeby sie potem nie rozpadl?

krzdab2150
17-11-2012, 16:46
???? gdzieś było na forum ????
bo nie wystarczy wysuszyć - trzeba chyba najpierw wypatroszyć.
Ten miał malutki odwłoczek, ale normalnie to taka beczułka prędzej spleśnieje niż zaschnie, ale też chtnie się dowiem.

Hari -> doceniłeś ! brawo :))
Jeżeli chodzi o proporcje pająka do płyty to nalezy zauważyć, że to winyl oczywiście.

Hari
18-11-2012, 04:55
:] Odwłok rozcinasz od spodu, oczyszczasz i wypelniasz go watą formując odpowiednio. Glowotulow pownien sam sie zasuszyc. Pająka susz najlepiej po rozłozeniu i iformowaniu szpileczkami entomologicznymi na podkladce ze styropianu.

42d3e78f26a4b20d412==