PDA

Zobacz pełną wersję : a ja bede uparta....



Awikularia
18-11-2012, 11:42
Pac, bardzo sie zmartwilam ze stracilam potencjalnego klienta w twojej osobie... Doprawdy, bede plakac przez tydzien....
Do reszty - NIGDY ale to NIGDY nie mowilam o sobie, ze jestem specjalistka, autorytet czy guru jak to mowicie. To wy tak mowicie, a ja caly czas mowie, ze sie z tym nie zgadzam. Nie stawiam siebie na zadnym piedestale, na terrarystyce nie jestem kims - chyba ze za "kogos" uwazacie moderatora. To znaczy ze Atrax Robustus jest KIMS na terrarium? (atrax, mowie skrotami i sie nie obrazaj, bo w tym co mowie, nie ma nic obrazliwego). Zeby byc KIMS trzeba do tego o wiele wiecej, niz kilka pajakow. Staram sie wam pomagac jak moge, ale czasami wasze posty doprowadzaja mnie do szalu. I pewnie nie tylko mnie, ale jak na razie nie udzielam takich porad jak FRDO. Poza tym, jakis ktos (nie chce mi sie sprawdzac nicka) napisal, ze jego szefa nie obchodzi, ile ma oplat itd. Oczywiscie, mnie tez nie obchodzi, ze ktos nie ma na pajaka 50 zl. Tak samo jak sklepy nie obchodzi, ze ktos mowi, ze maja za wysokie ceny. Wolna wola, wolny wybor.
I tyle, moi drodzy. A opiniami ludzi przestalam sie przejmowac 10 lat temu... tak wiec --> ponizej macie pole do popisu!

ralf
18-11-2012, 11:46
nie wiem o co chodzi ale chyba masz racje. Więc pozdrawiam:)

Awikularia
18-11-2012, 11:48
No tak, w moim szale zapomnialam dodac, ze jest to odpowiedz na sugestie, pytania i inne takie pod moim adresem, ktore sa w temacie CENY PTASZNIKOW W SKLEPACH czy jakos tak...

Awikularia
18-11-2012, 11:52
A nie, temat "PTASZNIKI ZA GROSZE".

Atrax Robustus
18-11-2012, 12:00
Nie obrazam sie oczywiscie i nie zamierzam sie mieszac w sprawy miedzy Toba i Pac'em, bo mnie to chyba nie dotyczy, ale skoro moj pseudonim zostal tu napisany, to sie wypowiem.

Nie uwazam sie za "kogos" i jeszcze nigdy nie zastanawialem sie, kto to jest "ktos". Zajmowalem sie wieloooma gatunkami pajakow, mimo, ze na stale mam tylko 3, ale ok. Nawet, gdybym mial ich teraz 100, to tez bym sie za "kogos" nie uwazal, bo kazdy powinien hodowac zwierzatka dla przyjemnosci i obserwacji, a nie zeby cos komus udowadniac i ja sie staram tak robic i nie zalezy mi specjalnie na ilosci gatunkow, ale to moje zdanie.

I mysle, ze rozwieje Twoje obawy, bo nie sadze, zeby ktos mnie tu uwazal za "kogos", tylko dlatego, ze jestem moderatorem. To by bylo raczej smieszne :)
W ogole watpie, zeby ktokolwiek piszac posty tego typu mial na mysli mnie, ale ok.

Ja proponuje rozwiazac ta "sprawe" na priv, bo nie chce tu niepotrzebnych klotni, do ktorych zapewne moze dojsc.

Awikularia
18-11-2012, 12:05
No coz, wlasnie po to napisalam temat... Postanowilam dolac do nudnawego forum troszke tabasco... Ilez razy mozna czytac w co drugim poscie "moj pajak nie je od tygodnia", "moj pajak biega w kolko", "albopilosa sie zakopala". Niech ludzie sie troche powyzywaja, a temat moze sie stac terrarystyczno-pajeczarski na temat np. kto, co, specjalista, autorytet... Chetnie sie dowiem, co uwazacie za "autorytet" i "specjaliste", moze byc w dziedzinie ptasznikow.... Jakby to byl tylko pac, to bym to brzydko mowiac olała, ale bylo kilka osob pragnacych lekcji zycia ode mnie (co uwazam za strasznie smieszne, ale coz...). Wiec moze bedzie ciekawie i troszke ostro, tak na rozbudzenie w nowym roku....

Atrax Robustus
18-11-2012, 12:10
Jesli to sie przerodzi w jakas "burde" typu "terrarystyka vs terrarium", albo cos innego, to ten temat szybko przestanie oddychac. Mam tylko nadzieje, ze odpowiedzi beda na poziomie.

A do okreslenia "fachowiec" zapewne nie dojdziemy nawet po 100 postach, bo ktos moze napisac, ze jest to osoba, ktora rozmnazala juz wiele rzadkich gatunkow, a ja np. powiem, ze to naukowiec zajmujacy sie rzadkimi gatunkami, jezdzacy do innych krajow, by badac je w naturalnym srodowisku i opisywac... by robic testy toksykologiczne itd.

Pewnie nie dojdziemy do odpowiedzi, ale ok.

Awikularia
18-11-2012, 12:26
Nie nie, prosze, tylko nie terrarium kontra terrarystyka! Nie chce takiej klotni i jak tylko sie cos takiego pojawi, bede pierwsza prosic o zamkniecie tematu. Widzisz Atrax, dla ciebie fachowiec to wlasnie taka osoba, ktora opisales. A ja chcialabym wiedziec, co na ten temat sadza wlasnie pac i inni, ktorzy rzucaja we mnie guru.... Kto to jest wg nich guru ptasznikarstwa? Ja nie znam nikogo takiego i wlasnie chce sie czegos dowiedziec. Tylko kulturalnie i bez brzydkich wyrazow.

Piotrw126
18-11-2012, 12:41
czesć moze ja sie wypowiem :
mam 3 pająki (t.blondi,b.vagans,b.smithi) i codziennie zaglądam na terrarium i terrarystyke szukając informacji bądz okazj kupna niedrogiego pajączka nie uwazam nikogo za "kogoś" ale widać kto ma jakieś pojęcie o pająkach i kto odwiedza czesto te strony i wie co sie dzieje na nich, mozna pytać sie takich ludzi w oczekiwaniy poprawnycz odpowiedzi ale kazdy moze sie pomylić,są ludzie którzy są początkujący i pierwszy raz są na takiej stronie są nadopiekuńczy i byle co ich zaniepokaja i leco bez zastanowienia na stronke z glupim pytaniem fakt to troche denerwuje ale co zrobić po pewnym czasie nauczą sie i przestano (beda inni początkujący)

Poprostu trzeba przecierpieć,pomuc i zyć dalej :P

Za jakieś blędy albo literówki przepraszam i pozdrawiam :)

x ray
18-11-2012, 12:49
napewno jest mozliwe wyodrebnienie osoby z pewnej grupy ludzi (najlepiej stałej-zamknietej )która w okreslonej dziedzinie lub temacie dominuje swoja wiedza, popartą praktyka ,którą mozna nazwać , okreslić np .fachowcem ....lub innym przyjętym określeniem które nie obraża danej osoby, ale ja wyróznia,od dawien dawna w róznych społecznosciach były takie osoby np.szamani którzy w jakis sposób byli traktowani wyjatkowo z szacunkiem itp.zwracano sie do nich po porade ,udzielenie pomocy itd....oczywiscie jest to sprawa do zaakceptowania przez osobę którą to dotyczyczyli np. tz.fachowca. ...jeśli on (fachowiec nie ma nic przeciwko temu no to nie ma sprawy jest za to tytuł . z poważaniem

msk
18-11-2012, 12:53
Dla mnie zdanie: " A opiniami ludzi przestalam sie przejmowac 10 lat temu... tak wiec --> ponizej macie pole do popisu!" zawiera w sobie brak logiki, poniewaz nie rozumiem, po coz otwierasz dyskusje, ktora i tak Cie zupelnie nie interesuje? =)

A odnosnie rzekomego "gurostwa", o ktorym pisano (chociaz wole okreslenie "elita"). Dla mnie przejawem takiego zalosnego zachowania jest kompletny brak kultury w zwiazku z "nie chce mi sie sprawdzac nicka jakiegos ktosia". Ale to dobrze wiedziec, ze jesli sie dyskutuje z niektorymi, to interlokutor ma to calkowicie w glebokim powazaniu, piszac swoje, a nie wiedzac nawet, do kogo. Tylko dziwi potem oburzanie sie na oburzanie sie.

A zeby byc KIMS nie wystarczy miec miliona pajakow, o ktorych dzisiaj jeszcze nikt nawet nie wie. Trzeba sie po prostu tak zachowywac, zeby ci maluczcy traktowali nas z szacunkiem. Bo ja szacunku do kogos, kto patrzy na mnie z gory i uwaza za "jakiegos ktosia" nie mam zadnego, pomimo wkladu w rozwoj tzw. sceny.

Nawiasem mowiac, temat "elit" jest bardzo ciekawy, a zachowanie ludzi do "elit" zaliczajacych siebie samych, lub zaliczanych przez innych, jest zawsze takie samo- i obojetnie czy to elita w Quake'u, Starcrafcie, scenie 3D, Flashu czy wsrod wlascicieli warzywniakow.

Hari
18-11-2012, 12:57
Ja nie rzucam w Ciebie "guru" i myśle, ze nigdy nie bede, ale tez sie wypowiem. Dla mnie autorytetem w sprawach terrarystycznych jest osoba podobna do tej, którą opisał Atrax. Nie imponuje mi fakt czy ktos ma 10, 50 czy 100 gatunkow u siebie i nabrał sporego doswiadczenia w hodowli. Mnie pociągają zagadnienia wykraczające poza program SP czy liceum z biologii. Guru mogą byc dla mnie osoby, od ktorych moge dowiedzieć sie czegos nowego, porozmaiwc na dany temat, podeprzec sie fachową literarurą czy zapytac o zagadnienia, o ktorych mam nikłe pojecie i uzyskam wyczerpujący wykład. Do tego nie wystarczy juz forum czy ksiązka Pawła Cieslaka. Przykład z brzegu: Do tej pory nikt nie wyjasnił czy faktycznie szybsze dojrzewanie pająka prowadzi do bezpłodności, a jesli tak to dlaczego? Takich zagadnien, ktore wykraczają poza zwykłą obserwacje i siegają glebiej moznaby mnorzyć. Tak samo, wspomniane przez Atraxa badnia toksykologiczne-pole do popisu duże, bo temat przeciez, oprócz oklepanego "podobny do jadu osy", niesie ze sobą znacznie więcej zagadnień. Ja takich badań nie prowadziłem, Awi pewnie tez nie. Czy ktos z forumowiczów prowadził? Fachowca intereresuje podejscie naukowe i biologiczne do wielu zagadnien i osoba, ktora jest mi w stanie wytlumaczyc pewne zachowania czy procesy z punktu widzenia biologii, popartej do tego badaniami staje sie w moich oczach kims wiecej niz tylko hodowcą z doswiadczeniem.

Mort_80
18-11-2012, 13:29
Do tej pory nikt nie wyjasnił czy faktycznie szybsze dojrzewanie pająka prowadzi do bezpłodności, a jesli tak to dlaczego?
Ów temat pojawił się na forum terrarystyka.com.pl, i owszem, znalazły się osoby, które próbowały wyjaśnić go z naukowego punktu widzenia (BakuBak, zdaje się). Przedstawione dane sprawiały wrażenie rzetelnych, tym niemniej nie podał źródeł tychże danych.

MasterMike
18-11-2012, 13:32
"Po ile macie lat, ludzie? Jestescie na utrzymaniu rodzicow, w wiekszosci przewazajacej" -> kompletny brak kultury do innych ludzi

Po pierwsze : skad wiesz ile maja lat uczestnicy forum ??
Po drugie : skad wiesz na kogo utrzymaniu jestesmy ??

"Po prostu jeszcze nie znacie zycia..." ->gloryfikacja ,chamstwo i kompletny brak kultury

Ty znasz ??
Bo ja jeszcze nie i mozesz mi pare zeczy opowiedziec które mi sie sprzydadza na dalsza droge zycia

"Powinniscie sie cieszyc, ze macie latwy i tani dostep do zwierzat, a sklepy zostawcie w spokoju"

Czy jest mozliwe ze to brzmi jak "nakaz guru" ??

Żałosna wypowiedz ,żałosna osoba a z takim posłuchem

Pozdrawiam MasterMike

Hari
18-11-2012, 13:35
Wiem, brałem udzial w tej dyskusji, jednak argumenty BakuBaka mnie w ogole nie przekonały, a moje watpliwości nadal pozostają nierozwiane.

Awikularia
18-11-2012, 13:51
Hm, nie prosilam sie o posluch, nigdy nie uwazalam sie za cos lepszego. Czy w stwierdzeniu "nie znacie zycia" jest az tak wiele chamstwa? Powiedzialabym, ze nie ma wcale. Jest to stwierdzenie. Mam dopiero 26 lat, ale zycie dalo mi naprawde porzadnie w dupe i nie mowie tu jedynie o utrzymywaniu sie "za swoje". Ale w to nie bede wnikac. W tym "po ile macie lat... itd." tez nie zauwazam braku kultury, jakbym nie miala kultury, to bym napisala "pieprz*** zafajdane gnojki, jestescie zalosni, jestescie chu** warci..." i dalej w tym stylu. Moze i bym ci mogla cos powiedziec, skad wiesz? A wiek, zdaje sie, mozna sobie przeczytac w spisie terrarystow, chyba ze ktos specjalnie zaniza albo zawyza... A jak ktos ma 14-17 lat, to na czyim jest utrzymaniu? Wspolmalzonka?? Poza tym to nie ja pisze do ludzi na gg "spierd**** pieprz*** kur**" tylko dlatego, ze jestem zmeczona i odpowiem niekoniecznie lagodnie... I nie wywyzszam sie ponad nikogo, jezeli ktos tak rozumie moje wypowiedzi, to z tym kims jest nie tak. MSK, coz, widze ze poczules sie ciezko urazony, ze nie wspomnialam o tobie jako o nicku, tylko o ktosiu. Ale widzisz, zinteresowany zawsze wie, o co chodzi. I nigdzie i nigdy nie zaliczylam siebie do jakiejkolwiek elity.

Pewnie ze nie przeprowadzalam zadnych badan na temat ptasznikow, no prowadze notatki i mam ich sporo oraz "badalam" wylinki pajakow z jednego kokonu. Ale czy to mozna zaliczyc do badan?? Tak wiec, jak juz mowilam, nie jestem zadnym autorytetem. A kto jest dla mnie takim KIMS? Na przyklad moj profesor od demografii, ktorego podziwiam m.in. za to, ze zaczal sie interesowac tym, czym sie zajmuje w szkole podstawowej. Ktory dzieciak w jego wieku przyjazni sie z dyrektorami archiwow i siedzi z nosem w starych ksiegach, zamiast ganiac za pilka? Ilu ludzi otrzymalo doktorat w wieku ponizej 24 lat? itd, itp... O takie autorytety mi chodzi.... W "ptasznikarstwie" nie znam zadnego takiego KOGOS.

Nazar
18-11-2012, 13:52
A ja Atrax blagam zamknij tego posta byle szybciej. Przeciez jak ktos jeszcze nic nie hoduje i wejdzie na stronke, zobaczy o czym pisza i jak sie zachowuja hodowcy to mu sie odechce chyba. Tak mi sie wydaje. Tak wiec Avi daj se siana i zajmijmy sie tym co lubimy czyli pajakami a nie obrazaniem sie. Acha reszta tez ma sobie dac siana:)

Pozdrawiam
NAzar

msk
18-11-2012, 13:58
Flamewar! Flamewar!
Close this topic, Atrax, bo bedzie lycho =)

Peace, Love and Incorporation \m/

MasterMike
18-11-2012, 14:03
TAK w słowach "nie znacie zycia " jest wiele chamstwa to chyba było jasne stwierdzenie .kim ty jestes ze mi bedziesz mówiła czy ja znam zycie czy nie ,nie znasz mnie ,zastanów sie nad swoja arogancja w stosuknu do innych ludzi .A słowa które dokanczałas gwiazdkami chyba naprawde wyrazaja twoja kulture osobista. Pozdrawiam MasterMike

Awikularia
18-11-2012, 14:03
Dobra, jeszcze jedno pytanie. Nie o mnie i nie o forumowiczow. Neutralne i kochane. Czy znacie jakis AUTORYTET w sprawach ptasznikow? Niekoniecznie musi to byc zaraz profesor. I nie w Polsce, chociaz.... Po prostu jestem ciekawa, ops, napisalam ze nie mam zadnego... Pomylka. Dla mnie jednym ze znawcow z prawdziwego zdarzenia jest pan Frantisek Kovarik, badacz pajakow o swiatowej slawie. Nawet jesgo imieniem nazwano Selenocosmie kovariki... A ten pan zyje i ma sie dobrze, nie mowmy o zmarlych slawach...

Frontside
18-11-2012, 14:05
Nazar... mowisz ze ludziom odechce sie czytac forum... a nie pomyslales ile osob tu nie zaglada wlasnie dlatego ze od dluzszego czasu na forum pojawia sie masa takich samych pytan! zostalo juz nawet stworzony FAQ al tutaj dlaej swoje np. samiec czy samica oceniamy po wygladzie zewnetrzym pajaka, jak grzac, jak swiecic itd itp. czasami staje sie to juz nudne. Oczywiscie pewnei odpiszesz mi ze moge ich nie czytac. no i nie czytam ale nudne zaczyna sie robic szukanie sensownego posta w tej calej mieszanie starych pytan na ktore juz padlo tysiace takich samych odpowiedzi!!!
A z tym "Awi daj sobie siana... reszta tez ma dac sobie siana" to niezle pojechales... dalej wlasnie przyklad nieokielznania i chamstwa z twojej strony. Jesli cie ta dyskusja lub klutnia nie interesuje to sie nie udzielaj a nie wyskakuj z gadka "macie sobie dac siana"!!!

Mort_80
19-11-2012, 01:02
Rick West? Dla mnie jest niewątpliwie autorytetem... Bada pająki od 39 lat.

Jimbo
19-11-2012, 02:19
O, Rick West to prawdziwy autorytet dla mnie i guru. I nikt inny niestety, kogo znam z tego, bądź innego forum, bądź skąd inąd.
I zamknijcie już tą dyskusję, bo się zaczyna robić coś w stylu "Parówkowym skrytożercom..." Dajcie sobie spokój.

Nazar
19-11-2012, 03:01
Panie frontside jesli uwazasz ze pisanie"dajcie sobie siana" w obrazaniu sie nawzajem jest hamstwem no to ja juz nie wiem. I to Ty obrazasz mnie w tym momencie.
Nie pozdrawiam

MaJSteR
19-11-2012, 09:48
na etapie, na którym ja jestem jak na razie Ty jesteś guru :P bo jak Cię o coś na gg zapytam to chętnie mi pomożesz... jak 'trochę' bardziej wkręcę się w ten nałóg to wtedy będzie interesował mnie jakiś rick west i inni znani naukowcy :P

42d3e78f26a4b20d412==