PDA

Zobacz pełną wersję : Co tu sie u diabła dzieje!!!???!!!



morda
19-11-2012, 08:43
Zarejstrowałem się na tym forum dość dawno. Od dłuższego czasu nie wypowiadam się w postach bo 90% z nich to rzyczy typu "Pająk leży na plecach! Nie żyje?".
Widzę, że Ci co mają cierpliwość na wypowiadanie się są krytykowani przez wszystko i wszystkich, że są "żałośni" itp, itd.

Nawet nie chce mi się tych dwóch dyskusji czytać bo nie mam cierpliwości do tego. Awi chciała pogadać o autorytetach (a nie o ludziach typu Rick West - 300 pająków w piwnicy, każdy w pudełku 10x10x10cm) a Wy mówicie, że jest żałosna itp itd.
Nie bronie Jej, ale Wy - jeśli nie macie nic sensownego do powidzenia to NIE PISZCZIE!!!
Zostawcie temat dla ludzi, którzy chcą się czegoś dowiedzieć i cos powiedzieć.

Dawno temu na forum był Ktoś: Pablos. Jako jeden z niewielu otwierał dyskusje na bardziej naukowe tematy niż "L4 albopilosum - jaka wielkość".
W Jego dyskusjach można się było czegoś dowiedzieć ale banda pseudoterrarystów zaczęła go obrażać ... "co za pierdoły nam tu pisze!!!".
No jako jeden z niewielu pisał ciekawie - powinniście brać z niego przykład a Wy się tylko obrażacie!!!


Ludzie - ja też mam dość i ide w jego mądre ślady. Forum - żegnaj!!!

Prosze bardzo - jestem żałosny? Oczekuję waszych "kompelmentów" bo tylko na to Was stać.

PS. To tyczy się tylko tych "miłych" terrarystów - jeśli kogoś z poza tej grupy uraziłem bardzo przepraszam.

Awikularia
19-11-2012, 08:54
Wiecie co, atmosfera sie przegrzala i troche w tym mojej winy jest. Ale nie w tym rzecz. Chcialam powiedziec, ze przez jakis czas nie bede sie udzielac na forum, jezeli ktos ma jakis problem dotyczacy ptasznikow i bedzie chcial pogadac na ich temat (oczywiscie pomoge w miare swoich mozliwosci i wiedzy) to zapraszam na meila lub gg 2558834. Prosze mnie lapac, jestem w najrozniejszych godzinach. Nie mam juz sily na klotnie, a jak ktos chce, moze mnie zbluzgac pod w/w adresami.

Pozdrawiam.

Nook
19-11-2012, 08:58
sorry ze ja sie tutaj wtrace ale prawde powiedziawszy po odstapieniu forum Atraxowi malo tutaj zagladalem ale widze ze dzieje sie zle, Pablosa pamietam juz kiedys z rok temu byl zdenerwowany na tego typu zachowanie bardzo prosze jesli widzicie nawet jakies najmniejsze odstepstwa od zasad [tej listy co sie napisalem na gorze storny glownej forum], wszelkigo rodzaju zmiany dyskusji na inny temat, czy prywatne rozmówki kilku użytkowników informujcie mnie albo Atraxa bo ruch jest strasznie wielki a ja i tak musze kilka grup obsługiwać [prawde powiedziawszy malo mnie obchodzi to ze ktos sie na mnie obraza jak dostaje bana, Atrax wydaje mi sie ze chce byc beckonfliktowy w kazdym badz razie ja taki nie jestem i nie bedzie zadnych taryf ulgowych].

Pozatym myslalem nad nowymi moderatorami do tej grupy bo rzeczywiscie jest bardzo popularna, mysle ze lacznie 3 osoby w pelni wystarcza do calkowitej kontroli [nie liczac mnie bo bede tutaj czasem zagladal]

Szukam juz postów Pablosa i osoby ktora tak sie wyrazila w stosunku do jego postow, na pewno nie ujdzie jej to plazem:))

AAA i jeszcze dodam jest tutaj poprostu kilku prowodyrów z tego co widze namierzy się ich i po sprawie:). Nie mam troche czasu na taką robotę ale pomoge.

Atrax Robustus
19-11-2012, 09:14
Raczej staralem sie nie utrzymywac rezimu, zeby atmosfera na forum byla po prostu luzna, ale od wczoraj coraz wiecej ludzi pisze do mnie, ze dzieje sie zle. Staralem sie byc user-friendly... ale widze, ze to byl moj blad i musze cos z tym zrobic.

Od dzisiaj na forum wylatuja wszelkie watki off-topicowe i tzw. luzne pogadanki "o piwie", czy o wszystkim niezwiazanym z arachnologia (a tego typu postow jest bardzo duzo. Nie chcialem do tego doprowadzac, ale widocznie inaczej sie nie da i wszelkie glupawe odpowiedzi beda usuwane. Nie bedzie juz tak przyjemnie, jak teraz, ale moze w koncu zrobi sie porzadek.

Pablosa od dluzszego czasu nie ma na gg, ale jak tylko sie pojawi, to wraca na forum i kto wie, czy nie jako moderator, o ile tylko bedzie mial czas. Morda rowniez moglby zostac moderatorem, bo mam do niego zaufanie i wiem, ze na pewno nikt by sie na nim nie zawiodl.

Z forum dam sobie rade, ale 2 dodatkowi moderatorzy nie zaszkodza :]

ralf
19-11-2012, 10:51
Macie racje jakaś nie zdrowa sytuacja się tutaj wdarła, choć ja działam od niedawana na tym forum.Mam nadzieje że zrobi się z trym jakiś porządek, lub chociaż niektóre osoby skapują sie i odpuszczą sobie, bo dłużej się nie da. Pozdrawiam wszystkich i 3 majcie się:D

i`am
19-11-2012, 10:52
no i kurka dobrze, bo od dluzszego czasu w kolko to samo jest i nie ma nic ciekawego na tym forum;] i jeszcze mi sie jedna rzecz nie podoba;] ze jak ktos napisze jakis post, to pod nim podpisuje sie 20 innych osob z ktorych pierwsza z nich napisze cos a kolejne 19 powtarza w kolko to samo;] po cholere to powtarzac skoro jest juz napisane?

Jimbo
19-11-2012, 11:29
O piwie to do mnie pijesz ? No ludzie, to już jakaś paranoja jest, luźnej uwagi nie można sobie raz na 500 postów wymienić ? Każdy użytkownik tego forum to powinien być Paranoid android ? Może odbijmy się wszyscy od pajęczarskiej matrycy i dyskutujmy jak roboty. Chyba do tego to zmierza. Trochę luzu i spokoju niektórym by się przydało. Zimny okład na głowy może pomoże.

Mysza1983
19-11-2012, 11:30
Hmm... kasowanie lużnych rozmów. Było wszystko dobrze, dlatego też tu często zaglądałem dopiero teraz sie coś rypło. Ogółem z tego co widze mało ludzi zaznajomiło się z netykietą (np. http://www.pg.gda.pl/~agatek/netq.html), ale tez nie można jej w 100% chcieć zrealizować bo było by to praktycznie niewykonalne i mogło by spowodować "śmierć" grupy.

_INVISIBLE_
19-11-2012, 11:47
Mi sie nie podoba jesli ktos napisze posta, a drugi da znaczek typu" :)" lub "WOW" itp. i wedlug jego to ma byc madra odpowiedz... , jak powiedzial poprzednik czasem czyta sie po kilkanascie takich samych postow, poniewaz jeden to napisal a wrzyscy podwierdzaja po co... ?? szkoda czasu :(. Zaluje ze nie ma na forum Pabla, chociaz go nie znalem i nie wiedzialem ze taki uczestnik istnieje to jednak jest to wielka strata dla forum ( tak wnioskuje po waszych wypowiedziach)

Atrax Robustus
19-11-2012, 11:50
Nie pije do nikogo i nie chce cytowac pojedynczych przypadkow. Nie zamierzam sie wglebiac w pojedyncze posty. Jasne, ze nie powstanie tu ghetto, ale zaczne dokladniej pilnowac to, co sie tu wypisuje, bo czasem nawet bardzo ciekawe watki padaja, bo ktos zmienil temat. Niech nikt nie spodziewa sie Hitler Jugend, bo wtedy wszyscy by sie stad zapewne wyniesli, ale bede bardziej dbal o kontrole tresci postow, niz wczesniej, a jak nie ja, to ewentualni pomocnicy. Nawet, jesli ktos mialby mnie przez to nie lubic :)

Nigdy nie bylem przeciwko lekkiemu luzowi na forum, ale w niektorych watkach pojawialy sie nawet "chatowe" dyskusje. To sie po prostu zmieni i bedzie inaczej.

Nook
19-11-2012, 12:36
Jimbo napisał(a):

> O piwie to do mnie pijesz ? No ludzie, to już jakaś paranoja
> jest, luźnej uwagi nie można sobie raz na 500 postów wymienić ?
> Każdy użytkownik tego forum to powinien być Paranoid android ?
> Może odbijmy się wszyscy od pajęczarskiej matrycy i dyskutujmy
> jak roboty. Chyba do tego to zmierza. Trochę luzu i spokoju
> niektórym by się przydało. Zimny okład na głowy może pomoże.


polecam liste dyskusyjną Na każdy temat a jak sobie tak każdy uzytkownik raz na jakis czas napisze to sie wlasnie robi to co do tej pory, dyskusja to dyskusja, sprawy prywatne na mailach.
osobiscie mysle ze sie duzo nie zmieni pewnie wyleci kilka uzytkownikow [narazie ostrzezenia dostali Majster, MasterMike, bart1990ek w zaleznosci od "wykroczen"].
Ten kto stosuje sie do zasad nic nie odczuje zapewniam:))), zreszta najpierw pisze ostrzezenia w kazdym badz razie niech jeszcze ktoras z tych 3 osob nadszarpnie zaufanie...]

aha i bardzo prosze informować o niestosowaniu się do regulaminu jesli moderator nie zauwazy czegos.. dziękuje pieknie
prosze pisac do mordy albo atraxa ew do mnie.

Nook
19-11-2012, 12:40
tak jak pisałem nie bedzie zadnych istotnych zmian poprostu ten pseudo regulamin bedzie bardziej skrupulatnie stosowany na tej grupie:))), i na pewno wszystkim bedzie lepiej, szczeoglnie tym ktorzy potrzebuja wiedzy a nie gadek szmatek :)

Hari
19-11-2012, 12:42
Co jak co, ale uwazam, ze Artax utrzymuje zdrową atmosfere na tym forum. Bez przegięcia w zadną strone, z ludzkim podejsciem do wypowiedzi. Ostatnie tematy były dosc burzliwe i odpowiedzi pojawialy sie co 5 min. Naturalnym w tym przypadku jest fakt, ze jezeli taki mlody czlowiek wraca sobie ze szkoly, a tu nagle 50 nowych odpowiedzi do zmoderowania, do tego temat juz przez Nooka zamkniety i po ptokach.
Moderator to nie maszyna i tez ma swoje zycie. Stara sie utrzymać WZGLĘDNY porządek, a nie tryzmać reżim. To uzytkownicy powinni sie zastanowić nad swoim postępowaniem, bo burdel tworzy sie przez nieodpowiedzialnych forumowiczow, a nie przez zaniedbania moderatorów!
Pozdrawiam,

krzdab2150
19-11-2012, 13:23
Atrax to good mod, tak sądzę.
Mam wrażenie, że forum od jakiegoś czasu się "ucywilizowało".
Proszę, nie obrażajcie się, ale mogę wypowiedzieć niezależną opinię jako wcześniej - sporadyczny, teraz - codzienny użytkownik.
Sporadyczny nie znaczy gorszy, bo zawsze się od czegoś się zaczyna.
Fakt, 2/3 wypowiedzi strasznie męczy bo jest po prostu monotonna i powtarzająca się. Czasem też napisze coś głupiego, ale ten topic mnie mobilizuje żeby po prostu nie śmiecić!!! :))
Nie wiem jak wy, ale ja zgadzam się, że mam dość "pająków na plecach" "wylinek" itp. Ale z drugiej strony niedawno pisałem to samo, bo zaczynałem i napawdę nie wiedziałem.
A może dział NEWBIE.terrarium.com.pl ???? !!!!
Think about it,
powtarzające się pytania i problemy świadczą, że samo FAQ nie wystarcza ...

werni
19-11-2012, 13:32
Pomysl pomocy bardzo poczatkujacym dobry, ale kto z bardziej zaawansowanych forumowiczow mialby cierpliwosc i ochote odpowiadac na pytania w takim dziale? Moze lepiej po prostu rozszerzyc FAQ i podac wiecej przykladow?

bart1990ek
19-11-2012, 13:35
sorki i poprawie sie :)

Frodo
19-11-2012, 13:45
No w koncu sie obudzili. Ja chce zostac moderatorem :D:D:D:D, od razu by bylo "czysciej" :), aha i ciesze sie ze nie dostalem ostrzezenia :)

Atrax Robustus
19-11-2012, 13:47
Oczywiscie mozna to zrobic. Jak ktos ma kolejne typy powtarzajacych sie pytan, to prosze o kontakt.

Zauwazylem jednak, ze sporo pytan wyglada w ten sposob: "przeczytalem odpowiedz z FAQ, ale mimo wszystko chcialbym sie Was dopytac, czy aby na pewno to normalne, ze nie je juz 3 tygodnie". Niektore pytania sa zadawane w ogole bez zerkniecia nawet w FAQ czy archiwum postow.

Pierwszym krokiem powinno byc zrobienie linkow do poszczegolnych pytan w FAQ, zeby wszystko bylo czytelniejsze.

Forum dla newbie... Zastanawialismy sie nad tym, ale wtedy staloby sie cos takiego:
Prawie wszyscy uzytkownicy przeniesliby sie na to drugie forum, a poczatkujacy mogliby sobie 100x pytac o podstawowe sprawy, gdyz to forum dla poczatkujacych i nikt nie ma prawa tego kasowac - bo tak by bylo. Na forum dla "zaawansowanych", czy jakkolwiek ich nie zwac malo kto by pisal, bo nieczesto pojawiaja sie tu tematy naprawde ciekawe i skomplikowane.
Jestem za utrzymaniem tego, co jest teraz i wszelkie podzialy forum powinny byc bardzo powaznie rozwazone.

RAMMSTEIN1
19-11-2012, 13:49
nie chce zaczynac sprzeczki ale powiem tylko jedno:
Ty Frodo powinnienes dostać w pierwszej kolejności ostrzezenie, za wszystkie Twoje bez sensowne posty i nie tylko...

Nazar
19-11-2012, 14:04
Tak Atrax masz racje ze sporo jest takich postow, ale...
Czy nie wystarczy poprostu albo:
1Szybko zablokowac taki post to jest sprawa do Ciebie:)

2 Nie odpisywac chamskimi odpowiedziami. Zamiast wysmiewac sie z kogos i prowokowac do odpowiedzi, poprostu reszta hodowcow niech lepiej zamilknie albo
albo pokiruje gdzie szukac.

Ja rozumiem ze wiekszosc tu jest juz troche zaznajomiona w temacie, mamy juz dosc czytania tego samego, ale nie badzmy chamscy. Po co tutaj dochodzi do jakichkolwiek spiec?? Przeciez wszyscy chcemy jednego, dobra naszych podopiecznych, wiec blagam zajmijmy sie nimi a nie soba. Co do glownej afery tygodnia, wiecie o co chodzi:), to ja uwazam ze to nie ma znaczenia ile kto ma lat. Moglbym i pewnie tak jest na forum dowiedziec sie wielu ciekawych informacji nawet od ludzi ktorzy ledwo skonczyli 12 lat. Tak wiec ludziska robmy to co kochamy, a ja pozdrawiem wszystkich mlodych zapalonych hodowcow:) Under 20:)

pozdrawiam

Nazar

Mort_80
19-11-2012, 14:44
Mam jedno zastrzeżenie, chodzi mi o rzeczone pudełka 10x10x10cm. Czy udowodniono naukowo, że trzymanie ptasznika w takim pudełku jest dla niego szkodliwe? O ile mnie pamięć nie myli, wielu użytkowników forum, w tym i ci z większym bagażem doświadczeń od tzw. żółtodziobów, nie zglaszało żadnych sprzeciwów przeciwko trzymaniu pająka w takim właśnie pudełku. Pojawiały się opinie, że pająk w tak niewielkim terrarium czuje się względnie dobrze, jak gdyby był we własnym gnieździe (w naturze raczej nie ma ono rozmiarów 30x30x20cm). Poza tym terraria wielkości 30x30x20cm (czy też dowolnej zbliżonej) są chyba raczej terrariami "wystawowymi", przy urządzaniu których terraryści starają się stworzyć pająkowi wycinek jego naturalnego środowiska. Nigdzie nie jest powiedziane(przynajmniej ja nigdzie nie znalazłem takowej informacji), że pająk lepiej będzie się czuł w dużym terrarium, niż w małym. A a'propos persony Ricka Westa : CHCIAŁBYŚ MIEĆ KOLEGO TAKĄ KOLEKCJĘ PAJĄKÓW, JAKĄ ON MA, NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY BYŁYBY TO DUŻE TERRARIA, CZY TEŻ RZECZONE 10x10x10cm. W każdym razie ja chciałbym, i myślę, że wielu terrarystów podziela moją opinię. Poza tym wydaje mi się, że osoba o tak rozległej wiedzy nt. ptaszników, jak Rick West, chyba wie, jak się z nimi obchodzić. Oprócz tego dochodzi jeszcze kwestia finansów (pudełka 10x10x10cm sa niewątpliwie tańsze od dużych terrariów z wystrojem) no i kwestia CZASU. "Obsługa" pudełka 10x10x10cm zajmuje niewątpliwie mniej czasu, niż terrarium 30x30x20cm. Gdyby ów Rick West miał same takie terraria, zajmowanie się własną hodowlą zabierałoby mu TYLE CZASU, że nie miałby go już wcale na badania naukowe i ekspedycje.

msk
19-11-2012, 15:44
Primo, wiekszosc z tych, ktorzy sie wypowiadaja o zaistnialej sytuacji, wyrywa zdania z kontekstu i dopasowuje, jak sie da, do swojej teorii. A skoro zalozenie jest mylne, tedy i wynik tez, dlatego apeluje o mniej autorytarne wypowiedzi. Szczegolnie, jesli nie macie pojecia, od czego sie zaczelo i jak przebiegalo.

Secundo, osoby zaangazowane w ostatnia klotnie niech pozostana strona, a nie arbitrem sytuacji na forum. Strasznie biednie to potem wyglada, jak sie ktos na ofiare kreuje, a 2342948728 postow nie na temat napisal.

Tertio, nie dolewajmy oliwy do ognia. W razie jakiegokolwiek spiecia trzeba zawiadomic Atraxa, coby zamknal jak najpredzej topik i tyle. Wiekszosc internetowych klotni ma to do siebie, ze potem juz nie za bardzo wiadomo, o co sie klocimy, z czego z kolei wynikaja takie smieszne wnioski jak te, ktore opisalem w pierwszym akapicie. Zabic w zarodku, ale nie brac udzialu. Zwlaszcza, jesli sytuacja mnie bezposrednio nie dotyczy.

Quattrio, nie popadajcie, kochani admini/userzy, w syndrom nieomylnosci i nie zabraniajcie poczatkujacym (a takimi tez byliscie, choc byc moze teraz udajecie, ze tak nigdy nie bylo) pytac o tak zwane "pierdoly". Jasne, trzeba uporzadkowac forum, uwidocznic FAQ/SEARCH, respektowac czas swoj i innych, ale bron Boze kosztem zamykania topikow/banowania userow, bowiem przez takie dzialania to forum stanie sie czysto elitarne i zmieni status z forum dyskusyjnego do substytutu gadugadu, w ktorym bedziecie sie babrac, znudzeni wlasnym towarzystwem. Jednoczesnie trzeba pamietac, ze wlasnie bez tych poczatkujacych userow istnienie tego forum nie ma sensu.

Wreszcie, na koniec- nie robcie z igly widel. Z tego co tu zaobserwowalem, jest mnostwo pytan od poczatkujacych, troche sarkastycznych komentarzy zadufanych w sobie userow i ta ostatnia klotnia. To tyle, wiecej negatywow nie widze. Czy ta jedna jaskolka wiosne uczyni? Moim zdaniem, jesli nie rozdmuchac calej sprawy i pozostawic ja taka, jaka jest, wszystko ucichnie i zostanie zapomniane. Tylko po co, skoro nawet taki topik dot. kultury na forum jest okazja dla niektorych do pokazania sie w dobrym swietle i ponarzekania na innych.

*peace*love*incorporation*

42d3e78f26a4b20d412==