PDA

Zobacz pełną wersję : jak to zrobic??



Robson
19-11-2012, 16:22
mam takie pytanko nie wiecie moze jak zrobic z pozostaloscia wylinki po pajaczku zeby ona nie plesniala lub nie smierdziala??

bo chce sobie kolekcjonowac po pajaczku wylinki i wrzuce je pozniej w ladne obramowanie (wszystkie razem) i to jakby bylo "zycie pajaczka" tak wlasnie chce sobie zrobic, bo kiedys widzialem na angielksiej stronie arachnoboards ze koles tak zrobil jak znajde fote to tu wrzuce
a narazie prosze o odpowiedzi;)

cochin
19-11-2012, 16:28
podobno wylinki nie plesnieja w ogole- ze niby jest chitynowe cos-tam i nie plesnieje. ja swojego tez zbieram :) zeby obserwowac wzrost i do tej pory nic nie plesnialo

RAMMSTEIN1
19-11-2012, 16:36
wylinka nie będzie plesniec ani smierdziec...

mozesz natomiast sprawic aby byla mniej "krucha"...wymocz wylinke w roztworze wody, mydla i alkoholu ;] ( taki sposob gdzies znalazlem ;] ) dzieki temu wylinka będzie bardziej rozciagliwa :-)

walter
19-11-2012, 22:10
Jak juz napisali przedmowcy, konserwacja wylinek jest zbedna - nic im sie nie stanie - wyschna i tyle.
Wylinki swoich ptaszorow trzymam w malych plastikowych pudelkach po jakiejs tam salatce.
Jedynie moja A. avicularia nie pozwala zabrac wylinki - wbudowala ja sobie w gniazdo i broni jej skubana do upadlego :)

http://www.simplesolutionpc.com/waldek/pix/wylinki.jpg

Robson
19-11-2012, 23:40
no a potem co walter z nimi zrobisz??
wlasnie co pozniej z nimi zrobicie ludzie??
ja tosobie walne w oprawke i se na scianie powiesze;)


p.s. walter ty uzywasz do hodowli 5.5 galonowych akwarii??

Robson
19-11-2012, 23:40
a wlasnie zapomnialem jeszcze czegos jakiego akwaria uzywasz do hodowli aviculari?

msk
20-11-2012, 00:17
Ja osobiscie wszystkie wylinki wyrzucam, gdyz nie potrafia lechtac mojego zmyslu estetycznego. Parafrazujac, rzygac mi sie chce, jak widze wylinke :)

_INVISIBLE_
20-11-2012, 02:09
Ja natomiast swoje wylinki klade na stol i je zraszam, zraszaczem i jest wrzystko OK.
Swoje wylinki planuje w zywicy zalac :)

mich
20-11-2012, 02:12
Ostatnią wylinkę Geniculaty zabrał mój dziadek :P spodobała mu sie i sobie ją postawił na jakimś kredensie jako ozdoba :)

Jimbo
20-11-2012, 02:39
Ja niektóre zostawiam, a niektórymi obdarowuję znajomych, bo to dla nich sensacja mieć taką wylinkę :))

MasterMike
20-11-2012, 03:52
Ja tez kolekcjonuje wylinki i jesli moge poradzic ja to robie w ten sposob ze zaraz po wylince pajaka biore swieza wylinke rozkladam ja na przygotowana podstawe ze styropianu lub z jakiesc miekkiej masy plastikowej i delikatnie nabijam ja krotkimi szpileczkami.potem klade ja na kaloryfer lub pod jakas lapmke do wyschniecia.sposob niezbyt skomplikowany ale dziala a efekty wygladaja rewelacyjnie.pozdrawiam MasterMike

alice
20-11-2012, 04:10
Robson tak jak pisali poprzednicy wylinka Ci nie splesnieje ani nic sie z nia nie stanie, ten sposob co znalazles bedzie albo sposobem podanym przez Rammsteina na to by nie byla taka krucha lub....
sposobem preparowania martwego pajaka by sie nic z nim nie stalo :)

MSK jak Ci sa niepotrzebne wylinki a masz duze pajony to ja sie ladnie usmiecham kasa za wysylke gwarantowana :) Bo teraz poszukuje duzych wylinek mniej wiecej do lutego-marca jak bede robic remont w pokoju i marzy mi sie sciana w wylinkach jakie powkladam do ramek..
Moje sa jeszcze za male bo najwiekszy moj pajak jest po 7 wylince ale i tam mam wszystkie wylinki moich maluchow z wyjatkiem dwoch
1 jak boehmei wylinial pod opieka Martyny i jej pozniej zapomnialam hyhyhs...
2. 6ta wylinka irminii bo mi siostra niechcacy polamala :/

Wylinki zawsze mnie fascynowaly, kiedys mialam wylinke krabai ciagle zastanawialam sie jak on to zrobil ze z niej wylazl ;) (ale tez mi ktos polamal na slubie siostry :/ podejrzewam ze pewnie tez ona ehhh slon w skladzie porcelany)

Takze jak ktos ma niepotrzebne wylinki skorpionow czy pajonow w miae duze nie milimetrowe (tak zeby bylo co w ramke wsadzic) to sie ladnie usmiecham :)

pozdro

Hari
20-11-2012, 07:37
Wrzucam wszystkie do jednego pojemnika (juz kolo setki ich tam jest) :) Czasami wyrzucam.

Awikularia
20-11-2012, 08:18
Ja wyrzucam zawsze, chyba ze jest to jakas szczegolnie dobrze zchowana wylinka doroslego pajaka - wtedy ja wypycham....

msk
20-11-2012, 08:38
Alice, niestety, mam tylko podrostki i smarkaczy :)
Ale bede o Tobie pamietal w przyszlosci.

nokeg
20-11-2012, 08:48
jak narazie wszystkie wylinki mieszczą sie w dwóch pojemniczkach na klisze, żaden pordostek jeszcze nie przeszedł u mnie wylinki

MasterMike
21-11-2012, 10:09
Dobry pomysl Alice nie pomyslalem o tym a to moze byc naprawde ladny widok na scianie :)

Awikularia
21-11-2012, 16:15
Alice, jak bedzie kolejna gielda w Swietochlowicach, to moge ci przywiezc wylinek..... Jak oczywiscie jeszcze bedziesz potrzebowac. Dzisiaj wyrzucilam okolo 10, a moze niepotrzebnie?

BakuBak
21-11-2012, 16:43
hmmm nie wiem czy juz ktoś napisał ale gdzieś czytałem kiedyś o preparowaniu takich rzeczy ,,

polega to wskrucie na tym ze odwłok wypychasz watką nasączoną formaliną thorax tak samo delikatnie sklejasz potem klejem aby nie wyłaziło ... próbowalem kiedyś to zrobić ale mi nigdy nie wyszło ,,, łatwiej zrobić to z takim co ma mięcho wśrodku

Awikularia
22-11-2012, 05:38
Ja formalina nie nasaczam, mam sama watke... A jakbym umiala zmniejszac zdjecia, to bym wam zadala proces wypychania wylinki... Niestety, pomimo prob pomocy, jestem w tej materii nienaumialna. Pozostaje tylko zaprosic was niedlugo na moja stronke ze zdjeciami, gdzie umieszcze proces wypychania wylinki.....

nokeg
22-11-2012, 05:41
Avi-ja bede na następnej to jakoś sie podzieli:-)

GALN
22-11-2012, 05:46
Awi podaj adres do twojej stronki miałem i mi wcieło a w profilu u ciebie jej nie ma a była.

42d3e78f26a4b20d412==